Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi A7 z USA - kamery, licznik i inne pytania.

Elektryka
pacholekck
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 12 mar 2018, 12:25
Lokalizacja: Kraków/Kielce

Audi A7 z USA - kamery, licznik i inne pytania.

Post autor: pacholekck » 06 gru 2018, 10:07

Zakupiłem na aukcji w USA Audi A7 z 2013r uszkodzoną z przodu. Jeszcze jej nie mam, ale chciałbym zdobyć jak najwięcej informacji już teraz, zanim przypłynie, żeby późniejsza naprawa poszła jak najszybciej. Dzięki koledze mat1324 znam już wyposażenie mojej Audi i mam w związku z tym kilka pytań.

1. Czy do NightVision, ACC i kamera parkowania to jedna i ta sama kamera. Gdzie się ona/one znajdują? Muszę kupić zderzak i nie wiem na co zwracać uwagę.

2. Niestety nie wiem czy licznik ma tylko oznaczenia w milach czy również w kilometrach. Rozumiem, że pod systemy ACC i NV jest jakiś specjalny licznik i domyślam się, że jest drogi. Jeśli mój będzie wyskalowany tylko w milach to jak wygląda sprawa ogarnięcia tego, żeby były kilometry? Muszę zmieniać cały licznik, czy da się jakoś zamienić samą tarczę? Jeśli to ma znaczenie, to dodam, że mam też HUD.

3. Audi nie odpala, podejrzewam, że przez bezpiecznik pirotechniczny. Czy VCDS po podpięciu pokaże jego błąd jeśli jest uszkodzony? Jeśli nie, to czy da się go jakoś "obejść" i sprawdzić czy to przez niego nie pali?

4. Lampy. Tył do przerobienia i chyba wiem co i jak :) Z przodu mam full led. Uszkodzona jest prawa lampa, najprawdopodobniej tylko klosz. Jeśli to tylko klosz, to czy jest sens szukać samego klosza i to kleić, wydaje mi się, że nie? Jeśli tylko prawa lampa uszkodzona, to czy mogę zostawić lewą USA, a prawą wymienić na EU?

5. Zmiany języka, softu, mapy itp. da się ogarnąć przy pomocy forum we własnym zakresie VCDSem? Co z częstotliwościami radia, do ogarnięcia samemu, czy raczej tylko jakieś specjalistyczne firmy?

6. Czy jest jeszcze coś co trzeba zmienić/przerobić, a o tym nie pomyślałem?

7. Audi w USA mają na przednim i tylnym zderzaku po bokach takie brzydkie światła, co to jest?

Dingo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 27 kwie 2011, 19:29
Imię: Krzysiek
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2015
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Cork, Ireland

Post autor: Dingo » 06 gru 2018, 11:11

Hej! Ja jestem w bardzo podobnej sytuacji. Kupiłem A7 z 2015 na aukcji w UK. Lekko uszkodzony przód. Póki co skompletowałem wszystkie części oprócz świateł - cena lamp do mojego auta to jakiś kosmos (Full LED z Matrix) - w ASO ponad 10.000zl za sztukę!! Ogólnie ceny i dostępność części do tych auto to masakra! Odpowiadając na twoje pytania - proszę doświadczonych użytkowników o poprawienie mnie jeśli się mylę:

1. Kamera do NIght Vision znajduje się na środku grilla centralnego na zderzaku (pod pierścieniami Audi). Nie wiem czy ta sama obsługuje asystenta parkowania. Radar do ACC znajduje się w jednej z kratek dolnych (bocznych) zderzaka - w miejscu świateł przeciwmgielnych. Kupując zderzak uważaj na ilość otworów na PDC (4 lub 6). Kupując grill centralny zderzaka uważaj żeby kupić z otworem na Night Vision camera.

2. Zazwyczaj licznik analogowy pokazuje obie jednostki- duze mile i male kilometry (jak w UK i IRE). Aby to zmienić na tylko km będziesz musiał wymienić cały licznik (nie da rady wymienić tylko tarczy). Jednostki w licznikach cyfrowych można zmieniać między milami i km w menu (lub VCDS) - zakładam że jednostki na HUD również się zmieniają po zmianie jednostek na licznikach cyfrowych.

3. Tak - VCDS pokaże błąd wyłącznika pirotechnicznego. Można go obejść podłączając kablem na krótko aby sprawdzić czy to on jest winien temu że silnik nie odpala. Dodatkowo: wyłącznik pirotechniczny odpala przy wybuchu poduszek powietrznych. Więc jeśli poduszki nie odpaliły to wyłącznik nie powinien się aktywować. Natomiast jeśli poduszki odpaliły to napewno wyłącznik się aktywował i masz do wymiany wyłąćznik airbagi, pasy bezpieczeństwa (deskę rozdzielczą jeśli odpaliła poduszka pasażera). Org wyłącznik to koszt ok 100zł. Poduszki, deska - kosmos ceny.

4. Jeśli możesz naprawiać lampy to rób to - zaoszczędzisz fortunę!

5. Język - nie wiem. Soft i mapy ogarniesz sam z pomocą tego forum.

6 i 7. NIe wiem.

Powodzenia!!
'95 Audi A4 B5 => '03 Nissan 350Z => '05 Audi A6 C6 Sedan => '10 Audi A6 C6 Avant => '15 Audi A7

pacholekck
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 12 mar 2018, 12:25
Lokalizacja: Kraków/Kielce

Post autor: pacholekck » 06 gru 2018, 12:17

Dzięki za odpowiedź. Co do punktu 3 odpaliła poduszka, ale na szczęście tylko kierowcy. Jest więc nadzieja, że nie pali właśnie przez ten bezpiecznik.

Może ktoś więcej wypowie się jeszcze w temacie pozostałych punktów? ;)

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: yarowsc » 06 gru 2018, 13:29

kamera Night Vision montowana jest w jednym z czterech kółek logo Audi w grillu. kamera asystenta parkowania pod "kółkami Audi", ACC x2 w zderzaku w miejscach na przeciwmgielne.
reflektor obejrzysz jak przypłynie, bo prawdopodobnie będzie do wymiany( szkło masz uszkodzone, zapewne uszy popękały. puszki z tyłu nie widać, tez może być uszkodzona)
z przodu masz zapewne 6 x PDC, czyli szukać zderzaka na cztery czujniki (dwa sa w grillu)
pomarańczowe obrysówki do likwidacji

pacholekck
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 12 mar 2018, 12:25
Lokalizacja: Kraków/Kielce

Post autor: pacholekck » 06 gru 2018, 15:45

Dzięki za konkretną odpowiedź w sprawie kamer.
Co do czujników, to chyba są w sumie 4, dwa w zderzaku i dwa w grillu. Dla zainteresowanych tak to wygląda:



Dingo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 27 kwie 2011, 19:29
Imię: Krzysiek
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2015
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Cork, Ireland

Post autor: Dingo » 06 gru 2018, 17:09

Tak, wygląda że masz 4 czujniki. 2 w grillu i 2 w zderzaku i takich elementów będziesz musiał szukać. Zderzaków na rynku jest dość sporo - szukaj też na rynku niemieckim i UK - ceny bywają niższe niż w PL.

Masz uszkodzenia bardzo podobne do moich (poniżej):

Front 1

Front 2

Mimo że uszkodzenie wygląda niewinnie to w moim przypadku skończyło się na wymianie wszystkich elementów frontu auta aż do silnika. Wszystkie elementy to plastiki bardzo podatne na uszkodzenia. U ciebie wygląda to bardzo podobnie.


Szybka lista rzeczy do wymiany u mnie:
Maska, błotnik, obie lampy, zderzak, grill centralny, grill dolny, grille boczne, dysze spryskiwaczy lamp, chłodnica wody, kondensator klimy, intercooler, ramka na wiatraki silnika, jeden z wiatraków, pas przedni, belka zderzaka ze wzmocnieniami, zamki maski.

Moja rada - szukając części pytaj najpierw o ceny w ASO. Strasznie się zdziwiłem, ale większość drobnych rzeczy można kupić w ASO taniej niż używki w necie.
Kolejna rzecz to maska - to jakiś święty gral. Na necie do kupienia tylko w zestawach (cały front) albo w cenach nowej z ASO. Moja rada: rozważ zakup całego frontu - zaoszczędzisz na czasie, nerwach i kasie.
'95 Audi A4 B5 => '03 Nissan 350Z => '05 Audi A6 C6 Sedan => '10 Audi A6 C6 Avant => '15 Audi A7

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: yarowsc » 06 gru 2018, 17:26

t/j kolega wyżej pisał. wzmocnienie kpl., reflektory raczej mogą być obydwa uszkodzone (w lewej lampie zapewne uszy poobrywane,to akurat można zrobić ładnie), zderzak na 4 PDC i raczej w Twoje ręce wpadnie już bez tych wiszących i drogich "distonic-ów". oby tylko klucz był od wozu, bo na promach często giną.
tak na marginesie zapytam - jaki motor ??

pacholekck
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 12 mar 2018, 12:25
Lokalizacja: Kraków/Kielce

Post autor: pacholekck » 06 gru 2018, 17:54

Dingo pisze: Masz uszkodzenia bardzo podobne do moich (poniżej):
Faktycznie podobnie. U mnie chyba uda się bez wymiany błotników.
Dingo pisze: Moja rada - szukając części pytaj najpierw o ceny w ASO. Strasznie się zdziwiłem, ale większość drobnych rzeczy można kupić w ASO taniej niż używki w necie.
Dzięki, dobrze wiedzieć.
yarowsc pisze:tak na marginesie zapytam - jaki motor ??
3.0 TFSI 310KM 66tys mil przebiegu

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: yarowsc » 06 gru 2018, 17:58

świetny motor, super przebieg. "będziesz Pan zadowolony" <okok>

roman_tyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 230
Rejestracja: 08 maja 2008, 20:07
Imię: Romek
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2014
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Waw
Kontakt:

Post autor: roman_tyk » 06 gru 2018, 22:17

jak masz strzelony bezpiecznik piro to duze prawdopodobienstwo ze strzelily wszystkie pasy nawet z tylu.
Jesli chodzi o lampy to mozesz kupic jedna usa albo obie eu i przelozyc elektronike
tylne lampy mozna przerobic, ale ja kupowalem ori
zegary licznika polecam od Moman (mam swietne)
nawigacja i jezyk pl przy vag can pro + obd11 to pikuś

pacholekck
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 12 mar 2018, 12:25
Lokalizacja: Kraków/Kielce

Post autor: pacholekck » 07 gru 2018, 09:41

roman_tyk pisze:jak masz strzelony bezpiecznik piro to duze prawdopodobienstwo ze strzelily wszystkie pasy nawet z tylu.
Nawet jeśli nikt tam nie siedział i nie były zapięte? Póki co zgadywanka, nie wiem nawet czy to bezpiecznik piro jest powodem, że nie pali. Przyjedzie to będę sprawdzał i dawał znać :)
roman_tyk pisze: Jesli chodzi o lampy to mozesz kupic jedna usa albo obie eu i przelozyc elektronike
Chyba nie rozumiem, co masz na myśli? Możesz trochę jaśniej opisać?
roman_tyk pisze: tylne lampy mozna przerobic, ale ja kupowalem ori
W ori lampie będziesz miał od razu światło przeciwmgłowe, ale jakiś kabel do niego trzeba i tak podprowadzić?
roman_tyk pisze: zegary licznika polecam od Moman (mam swietne)
Sprawdziłem, widzę, że robią same tarcze, czyli jednak da się wymienić tylko tarcze? Jest opcja wysłać do nich licznik i żeby zrobili to na gotowo, czy przysyłają tylko tarcze i sam sobie wymieniałeś?
roman_tyk pisze: nawigacja i jezyk pl przy vag can pro + obd11 to pikuś
Mam nadzieję, że sobie poradzę :) Najpierw jednak inne ważniejsze rzeczy będę musiał zrobić :)

roman_tyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 230
Rejestracja: 08 maja 2008, 20:07
Imię: Romek
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2014
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Waw
Kontakt:

Post autor: roman_tyk » 07 gru 2018, 21:00

nie ma czujnikow zajecia kanapy, jak przednie strzelaja to tylnie tez. Aczkolwiek elektronika dziala tak w c7 ze czesto nie wybuchaja pasy ani airbagi. Odnosnie elekttroniki jak nie znasz tematu, oddaj auto specjalistom, jest pare firm ktora robi kompleksowo takie rzeczy.

Filipppc6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 160
Rejestracja: 02 cze 2013, 22:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filipppc6 » 09 gru 2018, 21:17

Więc:
Wywalone masz na bank:
- Bezpiecznik piro ( dlatego nie pali )
- Airbag kierownicy
- Pas kierowcy
- Trzy pasy tylne ( widać jak wbiły się w kanapę )
- Kolanowa kierowcy
( Te wszystkie elementy lecą jak jest tylko kierowca )

- Lampę możesz w przedlifcie dokupić Europę bo nie różni się niczym poza nr. części

ps. podejrzałem foty z Twojej aukcji i masz też do wymiany cały pas przedni ( chłodnice, wentylatory itp ) + belka . Podłużnica raczej cała lecz maski nie mogli otworzyć. W grillu masz kamerę do parkowania, noktowizora nie widać.... radary całe...

Ogólnie fajna wersja z headupem, radarami, wentylowanymi fotelami. Minus rocznik bo na tabliczce jest 2012 a papiery masz 2013

Jak zrobić navi, lampy masz na forum. Lampy tył = kodowanie + kable. Lampy przód= kodowanie. Jak źle zrobisz nawi to nie będzie to "pikuś" tylko 1500zł w plecy bo do przerobienia jednostki masz jedno podejście. Radio EU = pakiet VCP lub lutowanie EEPROM. Prawdę mówiąc jak nie znasz się na audi to lepiej oddaj komuś auto bo zejdzie Ci się ze wszystkim.
S7/RS 640HP/850NM + 428 Mper 300hp +G30 5??HP + C6

pacholekck
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 12 mar 2018, 12:25
Lokalizacja: Kraków/Kielce

Post autor: pacholekck » 11 gru 2018, 08:34

Filipppc6 pisze:Więc:
Wywalone masz na bank:
- Bezpiecznik piro ( dlatego nie pali )
- Airbag kierownicy
- Pas kierowcy
- Trzy pasy tylne ( widać jak wbiły się w kanapę )
- Kolanowa kierowcy
( Te wszystkie elementy lecą jak jest tylko kierowca )
Widziałem firmy, które regenerują poduchy i pasy. Opłaca się to robić czy szukać raczej części z demontażu ze sprawnych aut? Poduszkę kierowcy akurat już mam, więc pytanie dotyczy raczej pasów.
Filipppc6 pisze: ps. podejrzałem foty z Twojej aukcji i masz też do wymiany cały pas przedni ( chłodnice, wentylatory itp ) + belka . Podłużnica raczej cała lecz maski nie mogli otworzyć. W grillu masz kamerę do parkowania, noktowizora nie widać.... radary całe...
Dzięki, że chciało CI się rzucić okiem :) Co do wymian części, to z tym się liczyłem. Co do noktowizora, to napisałem, że jest, bo tak zrozumiałem rozkodowanie wyposażenia po VINie - 9R1 With night vision system
Filipppc6 pisze: Ogólnie fajna wersja z headupem, radarami, wentylowanymi fotelami. Minus rocznik bo na tabliczce jest 2012 a papiery masz 2013
Z tego co patrzyłem na aukcjach w USA, to większość samochodów ma tak z tym rocznikiem. Słyszałem, że w PL będzie miał w dowodzie normalnie 2013, tak jak w papierach w USA jeśli wezmę rzeczoznawcę, a wiadomo, że biorę, chociażby do akcyzy.
Filipppc6 pisze: Jak zrobić navi, lampy masz na forum. Lampy tył = kodowanie + kable. Lampy przód= kodowanie. Jak źle zrobisz nawi to nie będzie to "pikuś" tylko 1500zł w plecy bo do przerobienia jednostki masz jedno podejście. Radio EU = pakiet VCP lub lutowanie EEPROM. Prawdę mówiąc jak nie znasz się na audi to lepiej oddaj komuś auto bo zejdzie Ci się ze wszystkim.
Lampy i navi myślę, że sobie poradzę :) Co do radia, to nie wiem co to pakiet VCP, a tym bardziej nie będę się brał za lutowanie EEPROMu, więc pewnie oddam komuś auto, ale na to będzie czas spokojnie już po rejestracji. Polecacie jakąś firmę?
W razie czego polecacie też jakąś firmę do przeróbki tylnych lamp?
yarowsc pisze:pomarańczowe obrysówki do likwidacji
Wyłącza się je kodowaniem w VCDS? Z przodu zderzak to wymiany, więc bez problemu, a czy z tyłu mogą zostać w zderzaku wyłączone, czy trzeba się ich fizycznie pozbyć?

roman_tyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 230
Rejestracja: 08 maja 2008, 20:07
Imię: Romek
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2014
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Waw
Kontakt:

Post autor: roman_tyk » 11 gru 2018, 09:09

teraz podejrzalem zdjecia, fajne auto, moje bylo podobnie uszkodzone, zalamanie od slupka nad grilem. Podluzniczki powinny byc ok, na pewnoe belka pozioma, chlodnice masz do zmiany, pas przedni, slizgi mocowania lamp. Oby tylko nie pogubili radarów ktore zwisają. Modul bramy garazowej i night vision masz za grilem w logo audi. Poduchy lepiej kupic uzywki. Pasy to juz zalezy od dostepnowsci, pasy tylnme bedziesz musial odeslac na odblokowanie i zregenerowanie gdyz ten bajer jest tylko na samochody USA/Kanada. W Polsce to jest ogromny biznes, jest firma na slasku ktora naprawia 400 pasów tygodniowo

ODPOWIEDZ

Wróć do „A7 4G (2010-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga