Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6 Avant] Mój montaż CB-Radia

Wszystko związane z montażem, nowym sprzętem, nadawaniem itp.
ODPOWIEDZ
k4zy5i3k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 137
Rejestracja: 10 cze 2012, 19:13
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żagań

[A6 C6 Avant] Mój montaż CB-Radia

Post autor: k4zy5i3k » 03 sty 2017, 19:30

Witam, na wstępie zaznaczę że mój post to nie instrukcja - a pewien pogląd instalacji radia CB, jaki zastosowałem u siebie. Bardzo dużo czytałem / szukałem - niestety z marnym skutkiem, tak że więc postanowiłem innym pomóc w wyborze instalacji radia, anteny, kabla, czy głośników zewnętrznych . Zaczynamy ...

umiejscowienie radia : schowek ( lewa górna strona - wg uznania )
gruszka : kabel wychodzący z tunelu środkowego obok mocowania na kubek - zastosowany przedłużacz
Antena : umiejscowiona po lewej stronie pojazdu, na dachu ( pod antena przyklejany laminat bezbarwny oraz gumowa podstawka pod antenę na magnes )
kabel: dość sztywny :) puszczony w korycie pod podłogą oryginalnym tunelem z kablami- wychodzącym koło akumulatora i dalej poprzez klapę bagażnika na dach. Oczywiście obyło się prawie bez wiercenia ... wykorzystałem oryginalną dziurę koło teleskopu , niestety to spowodowało że nad lewarkiem zrobiłem otwór fi10 do komory do jakiej był otwór koło teleskopu. otwór zaizolowałem odpowiednią podkładką gumową - oczywiście poza zagięciami kabla w celu skapywania po nim wody :)
głośniki zewnętrzne umiejscowiłem w świetle podsufitki ( o wiele lepiej słychać radio - niż było by w schowku )

Zasilanie pociągnąłem ze skrzynki bezpiecznikowej po stronie pasażera, zrobiłem to na osobny bezpiecznik - pin ( w zasadzie całą skrzynkę ) dorwałem na szrocie z identycznej C6 :) znalazłem taką wiązkę +12V by napięcie pojawiało się po przekręceniu kluczyka na pozycje 1. Taki wybór daje mi zawszę pewność że jak wychodzę z auta z kluczykiem to radio jest OFF i nie zużywa energii akumulatora ( kiedyś mi się zdarzyło niechcący wyładować baterie na wakacjach w Chorwacji .. hehe ) . I symetrycznie , jestem w aucie, wkładam kluczyk i radio działa.

mój sprzęt to :
Radio : President Harry III Asc
antena : PRESIDENT FLORIDA Export 45 cm
kabel: użyłem kabla do WIFI marki BELDEN ( miałem pod ręką no i uważam że to b.dobry wybór)
Głośnik zewnętrzny - ze względu na fakt że miał być wydajny i mały, zdecydowałem się na głośniki z monitora LCD do PC, użyłem dwóch innych ze względu na ich pasma przenoszenia :)

Fotki :
Obrazek
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2017, 00:48 przez k4zy5i3k, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
yaszczur
Moderator
Moderator
Posty: 822
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:22
Imię: Paweł
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: yaszczur » 03 sty 2017, 20:35

k4zy5i3k pisze:Radio : President Harry III Asc
TRX w porządku, choć w tych pieniądzach można kupić lepsze, ewentualnie zbliżone jakościowo a taniej np. Yosan Pro 120. Z Presidentem w świecie CB jest jak z Apple, 50% ceny płacisz za markę.
k4zy5i3k pisze:antena : PRESIDENT FLORIDA Export 45 cm
Do miasta wystarczy, w trasie już gorzej... chociaż zależy jakie kto ma oczekiwania. W przypadku anteny... im dłuższa tym lepsza, dla mnie minimum do komfortowego odbioru i nadawania to 1m.
k4zy5i3k pisze:kabel: użyłem kabla do WIFI marki BELDEN
Bdb kabelek, Belden robi jedne z lepszych.
k4zy5i3k pisze:Głośnik zewnętrzny - ze względu na fakt że miał być wydajny i mały, zdecydowałem się na głośniki z monitora LCD do PC, użyłem dwóch innych ze względu na ich pasma przenoszenia :)
k4zy5i3k pisze:głośniki zewnętrzne umiejscowiłem w świetle podsufitki ( o wiele lepiej słychać radio - niż było by w schowku )
Świetny patent na głośniki (widziałem już podobne rozwiązania) :)

Ogólnie fajna, schludna instalacja <okok> niech służy :)
Pozdrawiam...

k4zy5i3k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 137
Rejestracja: 10 cze 2012, 19:13
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żagań

Post autor: k4zy5i3k » 11 mar 2017, 09:34

yaszczur z radia i anteny jestem bardzo zadowolony - uzyskuje zasięg do 10km w mieście do 7 km :) i nic nie trzeszczy za mocą ASC :) radio działa już u mnie 3 rok - bez problemu

SWR ustawiany pod długość kabla itp :)

swoją drogą jakie inne radio byś polecił ? w tym przedziale cenowym ?

co do anteny po głębszym przemyśleniu ... wybrał bym Syrio ML 145 - tyle że jestem leniwy i nie chciało by mi się co dzień rozkładać i składać anteny przy wjeździe do garażu ... a z tą anteną co mam tracę na tym może z 3km zasięgu. Co np pod większymi węzłami komunikacyjnymi wpływa bardzo pozytywnie na nie zbieranie maga .. giga... terra transmisji nie interesujących mnie :D

[ Dodano: 2017-03-11, 09:34 ]
i w zasadzie, jak by ktoś chciał pomocy przy montażu cb radia, zapraszam do mnie :) na pewno się dogadamy numer telefonu i adres dam na PW

tomek04111978
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:58
Lokalizacja: Dębica

Post autor: tomek04111978 » 24 sty 2018, 17:31

Fajnie zamontowałeś to CB radio , szkoda że nie jesteś gdzieś z podkarpacia bo chętnie bym skorzystał z Twojej pomocy :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „CB Radio”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga