Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Brzęczy głośnik na desce podczas rozmowy bluetooth - BOSE

Car Audio
ODPOWIEDZ
bakutomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 192
Rejestracja: 08 lut 2019, 10:55
Imię: Tomek
Moje auto: A7 4K
Rocznik: 2018
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.0 DFBA 204KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: WARSZAWA

Brzęczy głośnik na desce podczas rozmowy bluetooth - BOSE

Post autor: bakutomek » 03 wrz 2019, 09:09

mam taki przypadek że podczas rozmowy telefonicznej słychać czasami brzęczenie , rzężenie z głośnika z tego co mi się wydaje na desce . Czy podczas rozmowy przez bluetooth system używa wszystkich głośników również tych w drzwiach czy tylko na desce rozdzielczej? mam system BOSE czy tam są zamontowane 2 czy jeden głośnik? jak się do nich dostać ?

skubiszek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 520
Rejestracja: 28 paź 2012, 16:52
Imię: Przemo
Moje auto: Q7
Rocznik: 2011
Nadwozie: SUV
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: skubiszek » 03 wrz 2019, 20:34

Znany w audi problem. Musisz podlozyc piankę delikatnie pod ten głośnik, tak robią w salonie. Zapewne podobnie jak w c6 trzeba zdemontować boczne słupki aby dostać się do tego głośnika.

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: ralen » 04 wrz 2019, 15:15

skubiszek pisze:Znany w audi problem. Musisz podlozyc piankę delikatnie pod ten głośnik, tak robią w salonie. Zapewne podobnie jak w c6 trzeba zdemontować boczne słupki aby dostać się do tego głośnika.
Nic nie trzeba demontować, wystarczy podważyć kratkę na podszybiu, tylko róbcie to delikatnie bo zatrzaski łatwo połamać. :). Po zdjęciu kratki (w bose) jest tam jeden papierowy głośniczek.
Odkręca się go kluczem nasadowym 5,5.
Podważanie kratki zacznijcie od prawego dolnego rogu jak na foto a następnie w lewo jak strzałka.
Obrazek


Istnieje alternatywa dla tego głośniczka, mianowicie Kenwood KFC-S1066 - wchodzi tam w otwór montażowy i fabryczne otwory na śruby pasują. Nadmiar uchwytów montażowych w głośniku należy wyłamać.

Jednak po wymianie głośnika na kenwood, czuję subtelną różnicę gania na minus. Plusem jest to że pierdzenie macie z głowy ;). Gra minimalnie gorzej, mniej wprawne ucho nie odczuje różnicy.
Obrazek

Obrazek
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

skubiszek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 520
Rejestracja: 28 paź 2012, 16:52
Imię: Przemo
Moje auto: Q7
Rocznik: 2011
Nadwozie: SUV
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: skubiszek » 05 wrz 2019, 14:20

masz racje, tam kratka jest osobno, nie z całym pasem
Jeśli głośnik jest dobry, to po prostu wpada w wibrację- częsta usterka w C7, pianka pomoże również :-)

forkas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 27 sty 2020, 11:27
Imię: Jan
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: forkas » 21 lut 2020, 18:19

ralen pisze:
skubiszek pisze:Znany w audi problem. Musisz podlozyc piankę delikatnie pod ten głośnik, tak robią w salonie. Zapewne podobnie jak w c6 trzeba zdemontować boczne słupki aby dostać się do tego głośnika.
Nic nie trzeba demontować, wystarczy podważyć kratkę na podszybiu, tylko róbcie to delikatnie bo zatrzaski łatwo połamać. :). Po zdjęciu kratki (w bose) jest tam jeden papierowy głośniczek.
Odkręca się go kluczem nasadowym 5,5.
Podważanie kratki zacznijcie od prawego dolnego rogu jak na foto a następnie w lewo jak strzałka.
Obrazek


Istnieje alternatywa dla tego głośniczka, mianowicie Kenwood KFC-S1066 - wchodzi tam w otwór montażowy i fabryczne otwory na śruby pasują. Nadmiar uchwytów montażowych w głośniku należy wyłamać.

Jednak po wymianie głośnika na kenwood, czuję subtelną różnicę gania na minus. Plusem jest to że pierdzenie macie z głowy ;). Gra minimalnie gorzej, mniej wprawne ucho nie odczuje różnicy.
Obrazek

Obrazek
@skubiszek czy jesteś w stanie jeszcze raz dodać zdjęcie?
Mam wrażenie, że mam ten problem o którym piszecie. Co prawda głośniki to nie BOSE a standardowe, ale czasami podczas jazdy i słuchania muzyki slychać harczenie wydawało by się, że z prawego głośnika. Jednak gdy przełącze się na rozmowe telefoniczną to wtedy już z całą pewnościa można stwierdzić,że do z głośnika na podszybiu.
Wspominaliście, że wystarczy pianka. W które miejsce dokładnie?

Tomas11+
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 15 sty 2024, 15:34
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: JAWORZNO

Re:

Post autor: Tomas11+ » 29 mar 2024, 00:41

skubiszek pisze:
03 wrz 2019, 20:34
Znany w audi problem. Musisz podlozyc piankę delikatnie pod ten głośnik, tak robią w salonie. Zapewne podobnie jak w c6 trzeba zdemontować boczne słupki aby dostać się do tego głośnika.
Możesz powiedzieć gdzie ta piankę podłożyć?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga