Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] głośniki

Car Audio
ODPOWIEDZ
SdoN1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:33
Lokalizacja: Augustów

[A6 C4] głośniki

Post autor: SdoN1 » 20 kwie 2013, 17:36

witam,
mam pytanie: jakie będą najlepsze głośniki do radia o mocy wyjściowej 4x50w i mocy RMS 20W RMS razy 4 kanały przy 4 omach, nie więcej niż 1.0% THD+N. Dodam, że mam podłączony do tego radia wzmacniacz i skrzynie basową blaupunkt gtb 1200. Proszę o wyrozumiałość bo jestem zielony w tym temacie. Interesują mnie głośniki tył i przód.

rafal149135
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 05 wrz 2011, 10:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: rafal149135 » 20 kwie 2013, 20:31

Hmmm powiedz ile masz kasy? Wsadz lepiej sam przód + wzmacniacz

SdoN1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:33
Lokalizacja: Augustów

Post autor: SdoN1 » 20 kwie 2013, 21:19

mam 1000zł. Wzmacniacz mam blaupunkta 400w. auto mam po bracie i kilka lat temu zmieniał głośniki z tyłu na hipchonics czy jakoś tak. ale chce je wymienić i przód też. interesuje mnie głównie o jakiej mocy mogę kupić głośniki żeby ładnie grało no i żebym nie spalił radia :) . I tak jak powiedziałem na początku kompletnie się na tym nie rozumiem. Nie chce też bawić się w żadne wygłuszanie. Zwyczajnie chce trochę podnieść jakość dÂźwięku.

rafal149135
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 05 wrz 2011, 10:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: rafal149135 » 20 kwie 2013, 21:30

SdoN1 pisze:mam 1000zł. Wzmacniacz mam blaupunkta 400w. auto mam po bracie i kilka lat temu zmieniał głośniki z tyłu na hipchonics czy jakoś tak. ale chce je wymienić i przód też. interesuje mnie głównie o jakiej mocy mogę kupić głośniki żeby ładnie grało no i żebym nie spalił radia :) . I tak jak powiedziałem na początku kompletnie się na tym nie rozumiem. Nie chce też bawić się w żadne wygłuszanie. Zwyczajnie chce trochę podnieść jakość dÂźwięku.
HiFonics pewnie ;)
Jak nie chcesz wygłuszać to kup głosniki za 150zł i podepnij je pod radio, np Helixy, wygłuszenie to podstawa i na pewno sobie poradzisz z tym, pamiętaj że żeby zamontować głośniki 13cm (o 16cm nawet nie pisze) trzeba troche przerabiać panele, ew możesz je przykrecić do blachy w drzwiach po wywaleniu ori głosników... za reszte kasy jedz do MC, zatankuj do pełna i weÂź dziewczyne do kina bo inaczej wyrzucisz kase w błoto...
Głosniki z tyłu zostaw skoro są zmienione...
Jak byś chciał na poważnie to - wygłusz drzwi, zamontuj z przodu DLS RS6A są płytkie więc spokojnie wejdą, podłącz to pod radio, tył zostaw i dozbieraj do wzmacniacza z 400zł... bo blau... to g...

SdoN1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:33
Lokalizacja: Augustów

Post autor: SdoN1 » 20 kwie 2013, 22:05

Ogólnie nie mam czasu na jakieś przerabianie itp. Po prostu chce kupić troszkę lepsze głośniki. Chce takie które będą dobrze grały no i nie spalą mi radia. Nie muszą to być jakieś najtańsze. Nie szkoda mi kasy na takie rzeczy więc może to być coś z wyższej półki

GorącyMarian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 22 kwie 2013, 12:14
Lokalizacja: Durgen

Post autor: GorącyMarian » 06 maja 2013, 20:32

Odkopię trochę bo jestem w podobnej sytuacji. Fabryczne audio w mojej 6tce domaga się wymiany (szumy, trzaski gdy zrobi się ciutkę głośniej). Przy okazji zmiany radia ALPINE UTE-72BT albo coś innego do 400-500zł (otwarty na sugestie) chciałem zrobić głośniki chociażby na przodzie. Audiofilem nie jestem, odsłuch najczęściej z MP3, bass nie musi być ogromny oraz nie słucham muzyki tak głośno, że pół osiedla słyszy.

Powiedzmy, że chcę "odświeżyć" istniejące audio unikając dodatkowych wzmacniaczy, rozbierania połowy tapicerki i kładzenia nowych kabli. Aczkolwiek nie wiem jak się za to zabrać. Przy wyjściu z radia 4x50W gdzie średni głośnik np Hertz DSK 130 ma 120/60W (gdzieś przeczytałem, że wchodzą bez większych modyfikacji?) Spali mi przyszłe radio? W jakie konkretne produkty celować? Nie chcę żeby harczało czy wydawało inne dziwne dÂźwięki. Generalnie też powiedzmy do 1 tyś.

Awatar użytkownika
Qb50n
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 06 cze 2012, 09:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Qb50n » 18 maja 2013, 01:42

Radio Ci się nie spali od zbyt mocnych głośników. Informacja o ich mocy to raczej to, ile są w stanie "wytrzymać". Prędziej możesz zrobić odwrotnie, tj. spalić głośniki radiem, jeśli założysz firmowe głośniki to nic się im nie stanie pod samym radiem.
A6 C4 2.8 Quattro

silnor3ki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 19 lut 2011, 23:29
Lokalizacja: Małopolskie

Post autor: silnor3ki » 03 mar 2018, 17:34

Witam
Panowie podlacze się pod temat bo w sumie naglosnienia dotyvz.
Czy ktoś próbował podpiąć inne glosniki w tylnych drzwiach w miejsce ori ale zostawiając wzmacniacz z tych ori głośników? Siedzi tam 10cm tak samo nak na przodzie, chce to wymienić ma 13cm. Łatwo noe będzie bo ori glosniki mają specjalne miejsca na przykrecenie maskownic i calego głośnika do boczku ale jak to mowiadla chcacego nic trudnego ;) Ori wzmacniacze z tego co wyszukałem maja 25W mocy (kazdy na stronę) mam ori radio Concerta ktore tez ma 25W na kanał na przód. Czy moze ktoś uzywal kombinacji takiego radia o podobnej mocy bez wzmacniacza i bylo ok czy nie ma sie co bawić?
Myślę tutaj o 13cm głośnikach Hertz lub Helix ( odseparowanych z najtańszych modeli DSK 130 lub DB 52.1)
Nie potrzebuje niewiadomo jakiego łubu dubu :) mam zabudowany w boczku z tyłu sub, gra pięknie, potrzebuję tylko poprawić górę która teraz przy basie brzmi kiepsko z oryginalnych NOKIA 10cm.
Nie chcę się też bawić w wzmacniacze dodatkowe.
Całość tuneli przod chcę jeszcze wygluszyć a na tyle zrobic zabudowę calego głośnika bazując na tym wygluszeniu piankowym które się tam znajduje oryginalnie dookoła wzmacniacza. Bo myślę ze objętość drzwi jest za duża aby dobrze grał w nich 13cm głośnik.
Poproszę o podpowiedzi i opinie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga