Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Pierwsze Audi, A6 C6 2.4 Sedan 2005 Gdynia

Prezentacja w/w aut.
ODPOWIEDZ
Mario_Gdynia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2018, 07:22
Lokalizacja: Gdynia

Pierwsze Audi, A6 C6 2.4 Sedan 2005 Gdynia

Post autor: Mario_Gdynia » 10 gru 2018, 07:47

Witam serdecznie Szanowne towarzystwo. Parę dni temu zakupiłem Audi A6 z rocznika 2005. Jest to moja pierwsza styczność z w/w marką. Do tej pory główne Volvo. Auto przyjechało z Dani, o dziwo w oryginale, zarówno blacharskim, jak i mechanicznym. Jest to podstawowa wersja, bez fanaberii. Ale za to z uczciwym przebiegiem i stanem technicznym.Co zostało już potwierdzone. Nie ukrywam,że brakuje mi paru dodatków w postaci skórzanej tapicerki, bardziej rozbudowanych multimediów itp. Ale mam nadzieje,że przy Waszej pomocy uda mi się trochę rozbudować i urozmaicić auto , oczywiście w miarę dobrego smaku. W chwili obecnej mam założone felgi 18-stki na ogumieniu zimowym 225/45. Jak sprawdziłem, pokrywa się to z dedykowanym rozmiarem 245/40 (średnica, prędkość itp) Z tym,że felgi posiadają trochę mniejsze ET, rzędu 30, co ładnie poszerza rozstaw. Martwiła mnie zastosowana skrzynia biegów multitronik, 7 biegów. Lecz przy faktycznym serwisie olejowym co 90 tys km powinna przy oryginalnym przebiegu 250tys jeszcze trochę popracować , tak mnie zaprzyjaźniony serwis zapewnił. Pracuje płynnie, bez szarpnięć , odgłosów itp. Umówiłem się już teraz na dynamiczną wymianę oleju. Ostatnia była przy przebiegu około 180tys km. Może macie jakieś sugestie do w/w wymiany? Na dniach będę chciał wzbogacić wnętrze o skórzaną tapicerkę. Kolega akurat mi zaproponował ładny komplet, lecz fotele przednie elektryczne...czy pod moimi manualnymi fotelami jest jakaś wiązka, aby podłączyć elekrykę? Jak uzbroić system? Wystarczy dołożyć brakujące bezpieczniki w skrzynce, aby uzyskać zasilanie? Fotele bez pamięci itp. Zwykła regulacja elektryczna plus podgrzewanie. Poniżej jedno ze zdjęć, od razu po powrocie do domu. Auto brudne, po długiej trasie. Pozdrawiam.
Obrazek[/img]
"Na krzywe drzewo, sam Salomon nie naleje"

mariuszkunc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 229
Rejestracja: 16 wrz 2012, 14:45
Lokalizacja: 3City

Post autor: mariuszkunc » 27 lut 2019, 21:26

Jedyna bolączka tego modelu to klapy kolektora :)
Jeżeli nie były robione to na pewno się odezwą. Będzie to słychać mocno.
Inna rzecz to termostat bo był montowany fabrycznie taki, co został potem przez Audi wycofany i zakazany w montażu.
A tak to śmigać i się cieszyć :) powodzenia!

Mario_Gdynia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2018, 07:22
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Mario_Gdynia » 28 lut 2019, 06:28

Dziękuje.Tym Audi śmigam już chyba 3 miesiące, zrobiłem 5tys km. Zamontowałem instalację LPG Stag, na gazie zrobione z 1500km. Nie chwaląc się , trafiłem faktycznie na zadbany egzemplarz i w oryginalnym stanie. Szczerze, chciałem po kupnie go sprzedać, wystawiłem na Otomoto, bo nie mogłem się odnaleźć , gdyż przesiadłem się z Suva...zawsze jeździłem wyższymi autami. Ale Audi jest wdzięczne i postanowiłem je sobie zostawić. Trochę zacząłem "modzić" Zamontowałem skórzaną tapicerkę od S-line, zmodyfikowałem reflektory, są teraz soczewki, pojawią się też dzienne LED, zmieniłem przedni zderzak na polift, gdyż oryginalny miał mały defekt i nie podobał mi się stylistycznie. Na lato przygotowane felgi 18-stki.
"Na krzywe drzewo, sam Salomon nie naleje"

mariuszkunc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 229
Rejestracja: 16 wrz 2012, 14:45
Lokalizacja: 3City

Post autor: mariuszkunc » 28 lut 2019, 08:28

Dziękuje.Tym Audi śmigam już chyba 3 miesiące, zrobiłem 5tys km. Zamontowałem instalację LPG Stag, na gazie zrobione z 1500km. Nie chwaląc się , trafiłem faktycznie na zadbany egzemplarz i w oryginalnym stanie. Szczerze, chciałem po kupnie go sprzedać, wystawiłem na Otomoto, bo nie mogłem się odnaleźć , gdyż przesiadłem się z Suva...zawsze jeździłem wyższymi autami. Ale Audi jest wdzięczne i postanowiłem je sobie zostawić. Trochę zacząłem "modzić" Zamontowałem skórzaną tapicerkę od S-line, zmodyfikowałem reflektory, są teraz soczewki, pojawią się też dzienne LED, zmieniłem przedni zderzak na polift, gdyż oryginalny miał mały defekt i nie podobał mi się stylistycznie. Na lato przygotowane felgi 18-stki.
No to super, zmieniarkę montowałes usb? ja właśnie o tym myślę. Jak podłączyłeś zasilanie? :) <mysli>

Reflektory to jaki koszt i jakie dokładnie zakładałeś?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga