Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi A6 C6 Avant

Prezentacja w/w aut.
ODPOWIEDZ
olik110
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 13 sty 2017, 22:21
Lokalizacja: Żary

Audi A6 C6 Avant

Post autor: olik110 » 15 sty 2017, 20:23

Jestem tutaj nowy a kultura wymaga żeby się przywitać :)

Witam więc wszystkich.

Pod koniec grudnia roku pańskiego 2016 stałem się szczęśliwym posiadaczem Audi A6 C6 Avant. Wersja może nie jest najbogatsza, ale w każdym którego oglądałem to coś mi nie pasowało. Albo miał ładne wnętrze ale budę miał już do naprawy bo progi gniły, albo miał blachy zdrowe ale silnik klepał jak stado afrykańskich kowali. Jedna była ładna ale jakiś mongoł przykleił na środku deski rozdzielczej uchwyt do telefonu na KROPELKĘ ! i wypalił dziurę w słupku kiepem...

Wybór więc padł na ten model. Głównym kierunkiem poszukiwań był Avant ponieważ w marcu rodzi mi się córka i trzeba było się przesiąść z Astry II na coś większego. No i trafił się taki szaraczek, który może nie ma skórzanej tapicerki (której ogólnie nie lubię ale jakby była w półskórze to bym się cieszył), albo nawigacji lub też pełnej elektryki siedzeń (brat ma w A4 B6 i w porównaniu np do Mazdy to rusza się to jak ślimak) ale za to silnik pracuje jak chińczyk składający RTV :)

Krótkie wypociny powstały, więc teraz czas na kilka informacji technicznych :)

Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna (tylko Verva)
Silnik: 2.4 V6 177 KM (na łańcuchu)
Napęd: FWD
Rok: 2005/2006
Skrzynia: Manualna 6-cio biegowa
Kolor nadwozia: LZ7Q/LZ7Q szary austern-metalik
Kolor wnętrza: N0D/NK soul (czerń)

Dodatki:
- tempomat
- multi kierownica
- isofix na wszystkich siedzeniach (coś pięknego dla przyszłego ojca <radocha> )
- lusterko wewnętrzne przyciemniane automatycznie (konvex)
- prawe lusterko zewnętrzne większe (konvex)
- automatyczna dynamiczna regulacja zasięgu reflektorów
- xenony przód i LED'y tył
- hak holowniczy chowany pod zderzak (z tym pokrętłem z lewej strony bagażnika)
- no i coś co zauważyłem dopiero kilka dni po zakupie czyli podgrzewanie silnika i gniazdko elektryczne wewnątrz firmy DEFA

Co mam w planach:
- tapicerka tylnych drzwi z roletkami (żeby dziecku nie świeciło po oczach)
- lusterka zewnętrzne składane
- wstawienie zmieniarki (aktualnie mam tylko na 1 CD)
- Ambiente

Zdjęć jest tylko kilka, ponieważ cały czas pada śnieg i nie mam jak zrobić większej ilości ale może coś się zmieni i dorzucę.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Cztery pierścienie robią wrażenie.

Screw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 514
Rejestracja: 05 paź 2016, 02:59
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 FSI 210KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: UK/Poznań

Post autor: Screw » 16 sty 2017, 00:56

Fajna furka. Dobrze ze lampy juz sa te porzadne z obu stron bo spory wydatek a to zmienia BARDZO wyglad auta.
Gdzie to zdjecie jest zrobione z tym modulem DEFA? Wyglada jakby to w przednim grilu bylo (mam nadzieje ,ze sie myle);).
Tapicerka fajnie by faktycznie na polskorze wygladala ale to juz jest kwestia gustu. Ja mam pelna czern i wolalbym na pewno miec alcantare na srodku. Co do wyswietlacza MMI i panelu AC to moze nie od razu ale zastanowilbym sie nad ich wymiana. Te 'gajgi' nie wygladaja wcale i monochrom czerwony w ladnej a6 tez slabo.

Pokaz jak wyglada z zewnatrz calkowicie jak warunki pozwola:)
Gratki zakupu,
Pozdro

k4zy5i3k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 137
Rejestracja: 10 cze 2012, 19:13
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żagań

Post autor: k4zy5i3k » 16 sty 2017, 01:21

Witam kolegę :) na wstępie napisze że jestem też nowym posiadaczem A6C6 avant 05r 2.4 BDW tyle że od pół roku :) hmm nie tankuj vervy :) tankuj zwykłą 95 z orlenu :) i zagazuj ... pali 9-13 l na 100km LPG .. mam w kole butle do jakiej wchodzi 57L gazu :)

Mam też kilka cześci jakie mogą Ci się przydać :) np nowszy klimatronik, spolszczenie do mmi 2g , nie wiem jakie TY masz ?:) trochę elementów tapicerki z fotelami welurowymi - zmieniałem na pełną skórę etc ....

i jestem z Żagania - więc można się czasem spotkać i pogadać o naszych furach

olik110
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 13 sty 2017, 22:21
Lokalizacja: Żary

Post autor: olik110 » 16 sty 2017, 18:03

Screw, no nie mylisz się :) DEFA jest wstawiona pod tablicą rejestracyjną ale ta wtyczka jest wielkości może złotówki max i jest tak nisko że jej nie widać jeśli o niej nie wiesz <lol> czekam na poprawę pogody żeby zrobić zdjęcia. Co do MMI to zobaczę jak to będzie bo jeszcze nie doczytałem czy to co mam ogarnie Ambiente a panel AC Deluxe to czytałem o nim tu na forum, że trzeba wstawiać dodatkowe trzy wentylatory i tunele więc chyba za dużo zabawy :)

k4zy5i3k, różnica między Vervą a zwykłą jest tak mała że szkoda lać 95 :) Ty masz gaz więc różnicy nie robi bo i tak ten silnik się szybko nagrzewa i Ci przełącza :) co do części to rozważę propozycję ale za jakiś czas bo najpierw muszę znaleźć boczki z roletkami w fajnej cenie ;)
Cztery pierścienie robią wrażenie.

k4zy5i3k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 137
Rejestracja: 10 cze 2012, 19:13
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żagań

Post autor: k4zy5i3k » 16 sty 2017, 20:59

a nie lepiej Ci przyciemnić szyby ? kurczę nie mam foto swojej fury , ale jutro Ci zrobię :) w Nowej soli mam dobrego gościa od szybek :)

hmm co do paliwa, kiedyś jak miałem a6 c5 1.9tdi lałem verve ... różnica? nie odczuwałem żadnej.. Aż pewnego dnia moja kobita zapoznała mnie z jej koleżankami z pracy... jedna z nich ma siostrę pracującą na orlenie ... i coś wiem na temat verwy ..... :)

olik110
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 13 sty 2017, 22:21
Lokalizacja: Żary

Post autor: olik110 » 16 sty 2017, 23:56

k4zy5i3k, może i racja z tą Vervą ale jakoś mi to zostało jeszcze z Mazdy V6 gdzie różnica była odczuwalna i to bardzo ale to japoniec to może tak miał ;)

co do szyb, to w przyciemnionych i tak musiałbym wymieniać boczki albo dokładać listwy Ambiente a auto bardziej rodzinne planuję niż do szpanowania :)
Cztery pierścienie robią wrażenie.

k4zy5i3k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 137
Rejestracja: 10 cze 2012, 19:13
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żagań

Post autor: k4zy5i3k » 17 sty 2017, 23:37

rozumiem, ja tam mam przyciemnione szybki nie ze względu na szpan...

Latem słońce nie dogrzewa wnętrza na parkingu itp
z zewnątrz nie widać co jest wewnątrz
gadając przez fona , gość z auta z tyłu nie widzi co Ty robisz :D - chyba że z naprzeciwka Cię oświetli to widzi coś tam :D
no i folia po prostu jest - nie trzeba jej zwijać / rozwijać .. czyścić

i w brew pozorom, jak się cofa to też widać - może nie tak jak normalnie, ale widać

moim zdaniem folia jest dość ciekawym rozwiązaniem , z resztą zrobię Ci jutro focie

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga