Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

3.0 tfsi błąd czujnika ciśnienia oleju

Silniki benzynowe
rudnickm@wp.pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2022, 20:29
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Żyrardów

3.0 tfsi błąd czujnika ciśnienia oleju

Post autor: rudnickm@wp.pl » 19 wrz 2022, 21:31

Panowie kupiłem auto i wywala mi blad p164B00 olej wymieniony na nowy z tym że i tu się zaczyna ciekawie był błąd p164B00 - błąd przełącznika ciśnienia nieprawidłowe działanie. Przełącznik wymieniony i dalej błąd ten sam P164B00 tylko czujnik ciśnienia oleju nieprawidłowe działanie.. czujnik wymieniony na nowy i dalej to samo. Czujnik 0.75-1.05 czy to jest dobry czujnik bo być moze ktoś wymieniał i jest nie taki jak trzeba. Dlatego pytam bo widzialem czujniki na 2,5.

Dejmian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 09 lut 2023, 10:02
Imię: Damian
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Żary

Re: 3.0 tfsi błąd czujnika ciśnienia oleju

Post autor: Dejmian » 09 lut 2023, 10:27

Witam
Chciałem się przywitać bo jestem nowy i piszę do kolegi bo mam ten sam problem z włącznikiem ciśnienia oleju na wolnych obrotach kod P164D 00.
Auto kupione ok 1 rok i wszystko było ok do momentu wymiany oleju. Po wymianie oleju i przejechaniu ok 400 km zaczął informować na wolnych obrotach "wyłącz silnik niskie ciśnieni oleju" po lekkim dodaniu gazu informacja znika i po 10 sek. na biegu jałowym dalej pokazuje się komunikat.Co dziwne,że po odpaleniu i rozgrzaniu silnika podczas normalnej jazdy i zatrzymywaniu się na światłach nigdy ten komunikat się nie pokazuje, tylko jak zgaszę auto i odpalę ponownie to po 10 sek. zaraz informuje o niskim ciśnieniu. Co zostało zrobione: wymieniono na nowo olej 5W40 Ravenol i filtr oleju, wymieniono przełącznik ciśnieniowy (znajduje się z lewej strony obudowy filtra oleju 1 pinowy) zdjęto miskę i wyczyszczono, wymieniono na oryginalną pompę olejową i komunikat dalej się pokazuje. Czytałem, też na forach zagranicznych ,że taki błąd pojawiał się jeżeli był zamontowany za krótki filtr oleju (powinien być 155mm). Ja zamontowałem oryginalny tai jak być powinien. Jeżdżę już tak jakiś czas i myślę ,że gdyby nie było ciśnienia to silnik już dawno by się zatarł. Już nie mam pomysłów co jeszcze może być. Czy kolego sobie już z tym poradził?

Dlugi11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 383
Rejestracja: 02 lip 2021, 14:07
Imię: Szymon
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 5.2 435KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Lublin

Re: 3.0 tfsi błąd czujnika ciśnienia oleju

Post autor: Dlugi11 » 09 lut 2023, 17:56

Zmierz to ciśnienie najpierw, a potem się będzie szukać dalej.

Dejmian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 09 lut 2023, 10:02
Imię: Damian
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Żary

Re: 3.0 tfsi błąd czujnika ciśnienia oleju

Post autor: Dejmian » 11 lut 2023, 11:58

Witam
W sumie to powinna być pierwsza czynność-pomiar oleju w takim przypadku. Podjadę do znajomego mechanika i dam znać co i jak. Strasznie jest to dla mnie dziwne,że przed wymianą oleju było wszystko ok. Po wymianie takie cuda się dzieją. Wstawiam zdjęcie z VCDS jaki błąd wyświetla. Data 2.12.2022 to jest pierwszego błędu z ciśnieniem jaki się pokazał po wymianie oleju.
Załączniki
330482633_736978574452593_8735745040754814376_n1a.jpg
330482633_736978574452593_8735745040754814376_n1a.jpg (43.08 KiB) Przejrzano 3286 razy

Dlugi11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 383
Rejestracja: 02 lip 2021, 14:07
Imię: Szymon
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 5.2 435KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Lublin

Re: 3.0 tfsi błąd czujnika ciśnienia oleju

Post autor: Dlugi11 » 12 lut 2023, 23:08

Taka kultura dzisiejszych mechaników. Pierwszą rzeczą w takim przypadku jest sprawdzenie rzeczywistego ciśnienia w układzie, a nie szukanie problemu w układzie sygnalizacji, bo się może okazać że sygnalizacja pokazywała prawdę, a w między czasie podczas miliona prób i testów silnik się zdąży przytrzeć.

Dejmian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 09 lut 2023, 10:02
Imię: Damian
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Żary

Re: 3.0 tfsi błąd czujnika ciśnienia oleju

Post autor: Dejmian » 22 kwie 2023, 12:45

Witam Panowie,
Długo nie pisałem bo chciałem być pewny ,że usterka z niskim ciśnieniem oleju na wolnych obrotach usunięta . Jak wyżej pisałem stało się to po wymianie oleju i w międzyczasie aby znaleźć przyczynę mechanik wymienił jeszcze raz olej, filtr oleju, zero zmian. Wymieniono pompę oleju na oryginalną niepotrzebnie (jak ktoś potrzebuje do 3.0 TFSI to mam do sprzedania), zero zmian. Wymieniono czujnik/włącznik niskiego ciśnienia ten w bloku przy obudowie filtra oleju, zero zmian. Już dałem sobie spokój i załamałem ręce bo ile można wydawać kasy. Zastanowiła mnie jedna sprawa,że do wymiany oleju było wszystko ok. Skupiłem się już tylko na obudowie filtra bo przy wymianie oleju wymieniamy tylko olej i filtr. Zakupiłem nowy filtr oleju pasuje HU7029Z (jest z uszczelkami) odkręciłem pokrywę obudowy filtra oleju, wyciągnąłem filtr oleju i sprawdziłem środek obudowy oleju.
Jest tam taka sprężyna w której zamontowany jest mały kapturek/koreczek gumowy. W momencie wykręcania filtra oleju sprężyna podnosi kapturek i olej z obudowy filtra spływa do miski. W momencie zakładanie nowego filtra sprężyna dociska koreczek do otworu spływu oleju. U mnie okazało się ,że ten koreczek był w bardzo złym stanie i nie "zamykał" dobrze otworu spływu oleju i to powodowało spadek ciśnienia oleju na wolnych obrotach tzn. część oleju była pompowana do układu smarowania a część oleju wracała do miski tym otworem w obudowie filtra oleju. Na wyższych obrotach pompa dawała zapewne radę tłoczyć olej do układu smarowania , natomiast na wolnych był prawdopodobnie spadek ciśnienia oleju spowodowany nieszczelnym koreczkiem. Taka mała pierdoła a tyle problemów. Kupiłem mało używaną obudowę filtra oleju w której była sprężyna i kapturek w dobrym stanie. Trochę problematyczne jest wyciągnięcie tej sprężyny ale sprawne ręce i cierpliwość i udało się. Po zamontowaniu sprężyny z kapturkiem i zamontowaniu nowego filtra zero problemów. Przejechanie już ok 3000km. Także panowie problemy z ciśnieniem oleju po wymianie oleju na wolnych w silniku 3.0 TFSI są związane z tym małym koreczkiem/kapturkiem który nie zamyka kanału spływu oleju. Mechanik wymieniając olej zapewne nie sprawdza co tam jest w obudowie tylko zakłada drugi filtr , wlewa olej i tyle jego pracy. Ważna też sprawa z filtrem oleju, musi być 155mm długi bo jak będzie krótszy to sprężynka nie będzie dociskała kapturka i będzie ten sam efekt. Dodaje zdjęcia jak to wygląda i gdzie się znajduje.
Załączniki
Schowek03.jpg
Schowek03.jpg (42.32 KiB) Przejrzano 2704 razy
indeks.jpg
indeks.jpg (8.34 KiB) Przejrzano 2704 razy

Dejmian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 09 lut 2023, 10:02
Imię: Damian
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Żary

Re: 3.0 tfsi błąd czujnika ciśnienia oleju

Post autor: Dejmian » 04 maja 2023, 10:11

Mała aktualizacja.
Po wymianie sprężyny i kapturka w obudowie filtra oleju dalej brak informacji o niskim ciśnieniu po przejechaniu kolejnych kilometrów.
Także, problem całkowicie rozwiązany.
Temat do zamknięcia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga