Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

wibracie na karoseri i w środku

Silniki benzynowe
k4zy5i3k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 137
Rejestracja: 10 cze 2012, 19:13
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żagań

wibracie na karoseri i w środku

Post autor: k4zy5i3k » 21 paź 2020, 22:36

Witam, po przeszukaniu "google" itp STWIERDZAM że warto jest Was zapytać w czym tkwi problem :) Mianowicie pacjent to A6C6 z 05r 2,4 BDW 177 napęd na przód, manual, przebieg 369 tys km. pb+lpg - problem występuje na oby dwóch paliwach tak samo.
Podczas przyśpieszania, ale nie zawsze i bez rutyny , trzęsie buda , kierownicą, tip ... nie jest to tak odczuwalne jak np wypadnięcie zapłonu na którymś z cylindrów. auto ciągnie ale trzęsie ... kiedy ujmę gazu drgania ustają, teraz tak ...
Jadę np 60- 140km/h , wajchuje biegami buda drży najczęściej powyżej 3 tys obr. - wybijam bieg auto sunie niczym po chmurce , wciskam gaz buda nie wibruje jest ok, ale zaraz jak wbijam bieg i znów chce przyśpieszyć to drgania wracają .
moje pytanie brzmi , czy to koniec dwumasy ? a może coś na zawieszeniu ? może opona ? a może coś innego ?

Ostatnio jadąc trasą zielona góra - gdańsk, zapalił mi się check ... wypadał zapłon na drugim cylindrze. powodem był olej zbierający się w gnieździe świecy - profilaktycznie wymieniłem świece na nowe - wyczyściłem wszystkie gniazda i cewki i kable. sprawdziłem kompresie na cylindrach , wszystkie w podobnym zakresie ( ~10,5 ), OCZYWIŚCIE niebawem zabiorę się za wymianę stwardniałych uszczelek powodujących wyciek oleju w miejsce cewek :) Z powodu checka zdarzyło mi się przejechać z 10 -20 km na bardzo wibrującym silniku - czy to mogło dojeba* te dwumasę ?

proszę o sugestię co sprawdzić i mile widziane instrukcję co i jak w VCDSIE :)

k4mi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 249
Rejestracja: 30 sty 2017, 20:16
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Re: wibracie na karoseri i w środku

Post autor: k4mi1 » 24 paź 2020, 16:37

Dwumasy tutaj bym nie podejrzewał bo drgała by najbardziej w zakresie do 2 tys. km . Z tego co się nie mylę ktoś kiedyś miał podobny objaw przy zużytych przegubach wewnętrznych. Obejrzyj czy silnik przy starcie/gaszeniu/dodawaniu/ujmowaniu gazu za mocno nie chodzi (potencjalnie poduszki silnika/skrzyni) i czy nie masz uszkodzonych tulei przednich sanek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga