Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ BMK 3.0 224 KM] Świeci kontrolka dpf-wypalanie i co dalej?

Silniki wysokoprężne
QORDIAN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 29 kwie 2015, 11:08
Lokalizacja: Chrzanów

[ BMK 3.0 224 KM] Świeci kontrolka dpf-wypalanie i co dalej?

Post autor: QORDIAN » 16 maja 2016, 11:45

Witam-Zaświeciła mi się w piątek kontrolka jak w temacie-przez 20 minut jeździłem na 3 biegu z włączonymi wszystkim odbiornikami energii jak da się włączyć- kontrolka nie zgasła. Rozumiem że trzeba ja skasować ?
Jako, że nie podoba mi się ta procedura i to że wymusza na mnie wizyte na kasowaniu i jakieś bezcelowe jeżdżenie pomyślałem żeby dpf-a usunąć. Teraz mam pytanie co mi da usunięcie dpf-a oprocz ww rzeczy? Co mi da gdy jeszcze wyłącze zawór egr?

kubawd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 03 lis 2015, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kubawd » 16 maja 2016, 11:50

Usunięcie dpfa pomoże, tylko będzie Ci dymić jak go mocniej przycisniesz. Miałem BMK z zaslepionym egr i wywalonym dpf, jeździł świetnie i nie było większych problemów.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 16 maja 2016, 14:22

Nie wiem dlaczego wszyscy myślą, że trzeba jeździć na 3 biegu z wysokimi obrotami <mysli>. Filtr wypala się w sprzyjających warunkach, czyli odpowiednia temperatura filtra, stopień zapełnienia itp. Jeśli pokaże się kontrolka filtra, to trzeba jechać tak samo jak dotychczas, ponieważ były odpowiednie warunki. Tak samo agresywna jazda nie pomaga. Często wtedy hamujemy i temperatura filtra szybko maleje. Wręcz przeciwnie zamiast wypalać, mamy coraz więcej sadzy. Mi filtr wypala się nawet w mieście jadąc 55 km/h na tempomacie - stałe obroty, stała prędkość, rośnie temperatura filtra i zaczyna się wypalać (czuć zapach palonego plastiku w środku). Przynajmniej raz w tygodniu jadę A2 z prędkością na tempomacie 155 km/h (według GPS 149 km/h <lol>) i filtr eż się wypala. Nie muszę bezcelowo jeździć, aby go wypalić. Dodam, że po mieście też często śmigam.

QORDIAN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 29 kwie 2015, 11:08
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: QORDIAN » 16 maja 2016, 14:34

mat1324 pisze:Nie wiem dlaczego wszyscy myślą, że trzeba jeździć na 3 biegu z wysokimi obrotami <mysli>. Filtr wypala się w sprzyjających warunkach, czyli odpowiednia temperatura filtra, stopień zapełnienia itp. Jeśli pokaże się kontrolka filtra, to trzeba jechać tak samo jak dotychczas, ponieważ były odpowiednie warunki. Tak samo agresywna jazda nie pomaga. Często wtedy hamujemy i temperatura filtra szybko maleje. Wręcz przeciwnie zamiast wypalać, mamy coraz więcej sadzy. Mi filtr wypala się nawet w mieście jadąc 55 km/h na tempomacie - stałe obroty, stała prędkość, rośnie temperatura filtra i zaczyna się wypalać (czuć zapach palonego plastiku w środku). Przynajmniej raz w tygodniu jadę A2 z prędkością na tempomacie 155 km/h (według GPS 149 km/h <lol>) i filtr eż się wypala. Nie muszę bezcelowo jeździć, aby go wypalić. Dodam, że po mieście też często śmigam.
A czy po wypaleniu trzeba coś kasować? Czy kontrolka sam gaśnie?

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 16 maja 2016, 15:05

Po wypaleniu kontrolka powinna zgasnąć. Nie gaśnie, jeśli jest coś nie tak.

kubawd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 03 lis 2015, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kubawd » 16 maja 2016, 15:12

U mnie po wymuszonym wypalaniu gasła, ale następnego dnia znowu się pojawiała. Okazało się, że dpf był już nie do odratowania.

Kanior
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2015, 20:56
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Kanior » 16 maja 2016, 17:11

Witam :)
Kolego proponowałbym zmienić stację paliw ! Kiedyś dpf wypalał mi się raz w tygodniu i to najczęściej w mieście--głupio stać na światłach a z rur wali dym !!! Zmieniłem stację i zacząłem troszkę większe trzymać obroty. Teraz zapala mi się jak jeżdżę więcej po mieście może raz na miesiąc, ale nie przejmuję się bo oprócz świecenia się lampi przez parę dni nic się nie dzieje--nie ma spadku mocy itp.
Pozdro :)
Darek z Puław

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 16 maja 2016, 17:21

Kanior pisze:Witam :)
Kolego proponowałbym zmienić stację paliw ! Kiedyś dpf wypalał mi się raz w tygodniu i to najczęściej w mieście--głupio stać na światłach a z rur wali dym !!! Zmieniłem stację i zacząłem troszkę większe trzymać obroty. Teraz zapala mi się jak jeżdżę więcej po mieście może raz na miesiąc, ale nie przejmuję się bo oprócz świecenia się lampi przez parę dni nic się nie dzieje--nie ma spadku mocy itp.
Pozdro :)
Tankuję na BP zwykły ON, a raz na dwa tygodnie ON Ultimate. W sumie na stacji jestem 3 razy na 2 tygodnie <lol>.

Filtr wypala się często bez powiadomienia na desce rozdzielczej. Jeśli pokaże się, to znaczy, że jest już konkretnie zawalony. Warto sprawdzić też stan oleju (może przybywać), jeśli filtr zaczyna wariować. Ogólnie to ani razu nie widziałem, aby za autem była biała chmurka. No może zimą na światłach, ale to przy -20*C, było widać białe spaliny, które unoszą się do góry.

QORDIAN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 29 kwie 2015, 11:08
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: QORDIAN » 17 maja 2016, 19:34

U mnie kontrolka nie chce zgasnąć-we wtorek jestem umówiony na usunięcie dpf-a i zaślepienie egr-a ŁG Auto Serwis.

jochan41
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 153
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:28
Imię: Jan
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rydultowy

Post autor: jochan41 » 30 paź 2016, 02:17

Witam.Podepne sie bo mam podobny problem.A mianowicie problem polega na tym ze oswiecala mi sie kontrolka z DPF na chwile i po chwili zaczelo sie kopcic z tylu jak spojrzalem w wsteczne lusterko to dosc mocno przykopcilo tak na krotka chwile i potem juz koniec.Smierdzialo tak jakby parafina.I taki objaw byl niekiedy co pare dni albo co tydzien.Pojechalem do warsztatu diesla to powiedzial mi ze to napewno wlacza mi sie dopalanie za czesto i tak sie robi.Oddalem im auto i zrobili.Przeprogramowali mapy DPF tzn.programowo wylaczyli mi DPF i kontrolka juz sie nie zapali tak mi powiedzieli.No i tak tez bylo i auto juz przestalo kopcic i nie smierdzi tak jak smierdzialo.Ale teraz od pewnego czasu mam objaw ze auto jest bez mocy tzn.jak mu dam gazu to nie jedzie tylko trzyma obroty i mul totalny.Przyspieszenia zero nic.Oswiecila mi sie kontrolka check z silnika i padlo na przeplywomierz.Przeplywomierz wymienili i dalej to samo..Podlaczyli komputer i zadnych usterek nie wykazalo.Tylko jest jedno oni mi wylaczyli DPF programowo ale fizycznie ten filter jeszcze jest w aucie i powiedzial mi ze on sie zapchal bo nie wlaczaly sie procesy wypalaniai teraz auto nie ma mocy bo nie ma wydechu.I jak najszybciej trzeba filter wyrzucic.Czy ktos mi moze powiedziec czy tak faktycznie jest???Dodam ze juz autem juz nie jezdze bo jest coraz slabsze i boje sie ze cos jeszcze sie moze zepsuc.W poniedzialek jade ten DPF usunac i zobaczymy czy bedzie git.Moze mi ktos doradzic cos w tej sprawie?Bede wdzeczny.Pozdrawiam

oomichalekoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 07 paź 2016, 22:44
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: oomichalekoo » 30 paź 2016, 09:12

jezeli masa popiołu przekracza 60 gram popiołu to wypalenie nic nie da i grozi jeszcze spaleniem samochodu.Dpf nalezy usunąć lub kupić nowy.Podczas czestego wypalania dpf np co 200 km może przybywac oleju.

Awatar użytkownika
tomnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 17 wrz 2010, 01:54
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: tomnik » 30 paź 2016, 10:27

jochan41 pisze:Czy ktos mi moze powiedziec czy tak faktycznie jest??
Tak, po zmianach w programie należy DPF usunąć "fizycznie" z auta.
oomichalekoo pisze:jezeli masa popiołu przekracza 60 gram popiołu to wypalenie nic nie da i grozi jeszcze spaleniem samochodu.
Kolega myli popiół z sadzą.
Przypomnę :
-popiół produkt "uboczny" spalania oleju silnikowego
-sadza efekt niecałkowitego lub ubogiego spalania paliwa(ON)

jochan41
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 153
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:28
Imię: Jan
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rydultowy

Post autor: jochan41 » 30 paź 2016, 10:57

Dodam ze oleju mi nie przybywa i nie dolewam od wymiany do wymiany.

Awatar użytkownika
tomnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 17 wrz 2010, 01:54
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: tomnik » 30 paź 2016, 14:03

jochan41 pisze:Dodam ze oleju mi nie przybywa i nie dolewam od wymiany do wymiany.
Jeżeli programowe usunięcie DPF zostało przeprowadzone w sposób prawidłowy, to sterownik silnika nie przeprowadza regeneracji, a to z kolei wyklucza zwiększanie stanu oleju silnikowego (z "przyczyn DPF").

jochan41
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 153
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:28
Imię: Jan
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rydultowy

Post autor: jochan41 » 30 paź 2016, 15:17

Programowanie map DPF zostalo przeprowadzone w Diesel Service A.Groborz w Stanowicach.To w takim razie utrata mocy auta jest powodem zapchania sie filtra DPF tak?Bo przyplywomierz jest wymieniony na nowy bo byl blad w kompie i check swiecil z tej przeplywki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga