Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6 3,0TDI] Od 60km/h auto dostaje drgań HELP !!!

Silniki wysokoprężne
S1MARIO
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2010, 21:35
Lokalizacja: Ruda Śląska

[A6 C6 3,0TDI] Od 60km/h auto dostaje drgań HELP !!!

Post autor: S1MARIO » 24 maja 2010, 11:41

Boże chyba mam bubla !!! Wsadziłem w szatana tyle kasy a tam dalej coś się p........ !
Auto A6 C6 3,0 TDI TIPTRONIC !! 2005r
Kolejny objaw:
Jadę 1,2,ok 3 przed zmianą na 4 dostaje drgań ( drży auto) na 4 są lekko odczuwalne drgania na 5 już mocniej a na 6 znów mniej. Najgorzej jest przed zmianą biegów pomiędzy 3 a 4. i 5 bieg.To wszystko dzieje się jak przyśpieszenie jest powolne nie gwałtowne. Jak wcisnę buta nie ma żadnych drgań. Ludzie mam już powoli dość tego diabła mojego !!!
Co się psuje:
Myślę że skrzynia ? Ale co mało oleju może ? lub poprostu ma dość :)
Koło dwumasowe ?? hmmm nie wiem :/
Wtryski ?? Ciężko powiedzieć
Proszę o pomoc kogoś kto wie lub miał z takim czymś problem.
Bardzo proszę o pomoc

Kaz0r
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 08 mar 2009, 21:28
Lokalizacja: Ostrów Wlkp/Wrocław

Post autor: Kaz0r » 24 maja 2010, 11:57

Współczuję problemów z autem bo potrafi to kompletnie odebrać radość z niego :-|
Na pewno nie jest to koło dwumasowe bo jego tiptronic nie posiada. Nie będą to również wtryski bo miałbyś taką zabawę na każdym biegu w konkretnych obrotach jak już (zawsze można sprawdzić podpinając pod kompa i sprawdzić korekcje). Jeśli przy "bucie" mija to stawiałbym na automat. Tiptronic potrafi się np. lekko ślizgać przy słabym przyspieszaniu a przy ostrym przyspieszaniu ten efekt nie występuje w ogóle. Polecałbym telefon ew. podskoczenie do jakiegoś Skrzyniarza który się zna, żeby się przejechał z Tobą i powiedział czy może być to w ogóle od skrzyni.
Z ciekawości - mówisz, że problem występuje zawsze przy słabym przyspieszaniu - czy są to jakieś konkretne obroty silnika czy różne i zależy to wyłącznie od momentu zmiany biegu?

S1MARIO
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2010, 21:35
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: S1MARIO » 24 maja 2010, 12:02

Na początku było pomiędzy 3/4 teraz jak napisałem problem się pogłębia :(((( Problem jest przy delikatnym przyspieszaniu było to napoczątku ok 1,3-1,5 teraz już i na wyższych się pojawia !!! :(

crn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 276
Rejestracja: 17 sty 2010, 20:57
Lokalizacja: PCH

Post autor: crn » 24 maja 2010, 12:12

S1MARIO, masz rzut beretem do Sseriws Sopy. Ja bym nie szukał w ciemno tylko tam podjechał. No chyba, że już u niego byłeś i nie zdiagnozowano co to.
Było:
Laguna II '01 1,9 dCi
A6 Avant C5 '03 2.5 TDi 180 KM Quattro Tip
A4 B7 '05 2.0 TDi 140 KM Multi
A6 Avant C6 '05 3.0 TDi 224 KM Quattro Tip

Aron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 405
Rejestracja: 23 mar 2010, 10:43
Imię: Artur
Moje auto: 100 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.2 137KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Aron » 25 maja 2010, 15:18

Jak jedziesz na manualu jest tak samo? Lub przy jeździe na S trzymając ciągle wyższe obroty również?

karolson2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 04 lip 2010, 12:10
Lokalizacja: Otwok

Post autor: karolson2 » 27 lip 2010, 22:57

Witam.
Jak wygląda sprawa z problemem ?? Udało się coś z tym zrobić ?
Mam dokładnie to samo , a dodatkowo przy zmianie z 3 na 4 słychać coś w rodzaju jęknięcia. Goście od skrzyń automatycznych powiedzieli, że szarpanie to najprawdopodobniej sprzęgło hydrokinetyczne.
Natomiast po dłuższych poszukiwaniach okazuje się ,ze serwis audi zna ten problem (mówię tu o tym dziwnym dźwięku ,ale myślę , że drgania to będzie to samo) i zna też rozwiązanie.
Zmienia się w skrzyni olej i robi to ASO , z tym , że zmienia na olej o innych parametrach, dodatkowo zmienia oprogramowanie dla skrzyni.
U mnie będzie to wdrażane w przyszłym tygodniu.
Jeżeli znacie już 100% rozwiązanie to napiszcie co i jak.

arczic
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 10 gru 2009, 12:26
Lokalizacja: Czwa/wawa

Post autor: arczic » 01 sie 2010, 10:43

U mnie drgan nie bylo, ale za to "jekniecie" towarzyszylo. w pierwszej kolejnosci obstawilem skrzynie biegow. a zatem google i szybka edukacja. w ASO nikt nie mowil, ze trzeba olej wymienic, ale rzeczywistosc jest inna. dodam, ze cena za taka operacje w ASO ok 4000 pln :shock: . pojechalem do mechanika, wymienilem olej, filtr i wszystko ustalo, poza tym skrzynia plynniej pracuje. dowiedzialem sie tez ze olej powinno wymieniac sie co 50 - 60 k km. mam najechane 140 000 km i na szczescie opilkow metalowych nie bylo na filtrze i w oleju. ale koledzy ktorzy maja najechane ok 180 k i wiecej proponuje zwrocic uwage na ten temat. poza tym mialem okazje zobaczyc skrzynie biegow, ktora zostala zajechana poprzez nie wymienianie oleju.

pzdr

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 01 sie 2010, 11:18

arczic pisze: w ASO nikt nie mowil, ze trzeba olej wymienic, ale rzeczywistosc jest inna. dodam, ze cena za taka operacje w ASO ok 4000 pln :shock:
Taka operacja w ASO kosztuje Nie ok 4k a 2k... .
arczic pisze: dowiedzialem sie tez ze olej powinno wymieniac sie co 50 - 60 k km.
Olej w ASB zgodnie z zaleceniami producenta w zależności od sposobu eksploatacji należy zmieniać co 80-120 k lub 8 lat... .

arczic
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 10 gru 2009, 12:26
Lokalizacja: Czwa/wawa

Post autor: arczic » 01 sie 2010, 20:15

proponuje zadzwonic do ASO w czestochowie i Ci powiedza ile kosztuja. poza tym mowiac, ze ASO nie zaleca opieram sie na tym co zostalo mi powiedziane. tyle OT.

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 02 sie 2010, 06:46

arczic pisze:proponuje zadzwonic do ASO w czestochowie i Ci powiedza ile kosztuja.
Mam dla ciebie lepszą propozycję, nie dzwoń tam więcej... . ;-)

hp113
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2010, 01:58
Lokalizacja: Gdynia/pomorskie

Re: [A6 C6 3,0TDI] Od 60km/h auto dostaje drgań HELP !!!

Post autor: hp113 » 11 paź 2010, 02:17

S1MARIO pisze:Boże chyba mam bubla !!! Wsadziłem w szatana tyle kasy a tam dalej coś się p........ !
Auto A6 C6 3,0 TDI TIPTRONIC !! 2005r
Kolejny objaw:
Jadę 1,2,ok 3 przed zmianą na 4 dostaje drgań ( drży auto) na 4 są lekko odczuwalne drgania na 5 już mocniej a na 6 znów mniej. Najgorzej jest przed zmianą biegów pomiędzy 3 a 4. i 5 bieg.To wszystko dzieje się jak przyśpieszenie jest powolne nie gwałtowne. Jak wcisnę buta nie ma żadnych drgań. Ludzie mam już powoli dość tego diabła mojego !!!
Co się psuje:
Myślę że skrzynia ? Ale co mało oleju może ? lub poprostu ma dość :)
Koło dwumasowe ?? hmmm nie wiem :/
Wtryski ?? Ciężko powiedzieć
Proszę o pomoc kogoś kto wie lub miał z takim czymś problem.
Bardzo proszę o pomoc
Mam dokładnie identyczny problem.
VAG pokazał że jest problem z doładowaniem silnika przy 1600 obrotów.
Znajomy mechanik twierdzi że to zanieczyszczona turbina ( problem z łopatkami ) ... i że poprzedni właściciel jeździł jak dziadek :) więc teraz trzeba ją oczyścić
Co robić ??
Macie jakieś rozwiązanie ?? Nie chciał bym się anrazić na bezsensowne koszta ...

Pozdrawiam, Darek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga