Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6 2.0 Tdi] dziwny zapach

Silniki wysokoprężne
SGNS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 07 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

[ A6 C6 2.0 Tdi] dziwny zapach

Post autor: SGNS » 07 mar 2011, 21:30

Witam szanownych Kolegów,

Mam problem ze swoją audiczką. Mianowicie kilka dni temu znajomy przypalił mi sprzęgło (starał się ruszać z 3 chodź nie wiadomo dlaczego...). Po zostawieniu samochodu w garażu zaczęło strasznie śmierdzieć ale to z wiadomych przyczyn :) Po paru dniach wybrałem się w trasę tym samym samochodem i po powrocie do domu i zostawieniu auta w garażu na jakieś 2 godziny znowu zaczęło śmierdzieć jakby takim gazem czy coś w tym stylu. I dlatego chciałbym się Was zapytać co może być tego powodem ? Rozumie, że jak się przypali sprzęgło to śmierdzi nim trochę. Ale później nie. Chciałbym dodać, że odcinek jaki pokonałem wynosił około 100 km. Zaznaczam, iż mimo tego incydentu sprzęgło "bierze" normalnie. Nie ma z nim jakichkolwiek problemów. Dopiero jak z trasy wróciłem to nim tak dziwnie śmierdziało. Dodam, iż go na pewno nie przypaliłem :p

Awatar użytkownika
rav1982
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 138
Rejestracja: 14 lip 2010, 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rav1982 » 09 mar 2011, 23:20

Czy samochód posiada filtr cząstek stałych? Bo jeśli posiada to może się akurat wypalał, a wtedy na pewno poczuł byś ten specyficzny smród.

SGNS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 07 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: SGNS » 10 mar 2011, 16:55

Owszem posiada. Myślisz kolego że to przez filtr cząstek stałych ?? Muszę go teraz wymienić czy coś ?

Awatar użytkownika
rav1982
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 138
Rejestracja: 14 lip 2010, 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rav1982 » 11 mar 2011, 09:02

Jeżeli ten zapach pochodził od wypalającego się w trasie DPF-a i nie miał on nic wspólnego z wcześniejszym przypaleniem sprzęgła to jest to jak najbardziej normalny objaw. U mnie filtr cząstek stałych wypala się co kilka set kilometrów (jeżdżę głównie po mieście) i podczas tego procesu wyczuwalny jest właśnie taki dziwny zapach od samochodu. Jeżeli będziesz miał jakiś problem z DPF-em np. mocno się już przypcha to na zegarach zapali się żółta kontrolka informująca o tym.

SGNS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 07 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: SGNS » 11 mar 2011, 09:06

rozumie. Dzieki wielkie za pomoc i pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga