Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ a6 2.5 TDI ] - dziwny dym

Silniki wysokoprężne
ymario
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 17 maja 2009, 17:20
Imię: Tonny
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7T BEL 265KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: ymario » 08 cze 2009, 20:41

kolego w tamtym roku z takimi luzami ,zregenerowałem około 40 takich turbin ,ale tylko dwóch nie zdążyło,jednemu pękł wirnik ,a drugiemu wypompowało cały olej z silnika podczas jazdy i zatarł silnik .luz ma być lekko wyczuwalny w palcach ale nie tyle co ty masz .atymczasem nie daj mu buta

Jakob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2009, 22:15
Lokalizacja: Wołów

Post autor: Jakob » 08 cze 2009, 21:58

Witam

Panowie dzięki za odzew. Jutro autko będzie sprawdzane u mechanika. Dziś wymienił mi termostat i posprawdzał katy wtrysku i pokasował błędy. Wyskoczyło ich 8. Najgorsze że jutro ściąga dekle bo twierdzi że mu nie pasuje lewa pokrywa zaworów. Mówił że może tak być że jakieś krzywki pospadały. Oby nie :shock:

No i jutro ma jeszcze luknąć na tą turbinkę. Dam znać. A aa wspomniał coś że przepływka na wysokich obrotach działa tak jakby w 80 %. Mówił że trzeba ją wymienić w najbliższym czasie. PAnowie pytanie czy da radę ją w jakiś sposób wyczyścić. Gdzieś na forum był opis ale link podany nie działał. A jeszcze jedno zostaje problem dymienia na siwo po odpaleniu lekko rano. Niestety wymiana odmy nie pomogła. A kąt wtrysku jest ok. Coś mówił że mogą lać wtryski. Autko po przegazowaniu do 4.5 tyś prawie nie puściło dyma. Ale zobaczymy jutro co powie.

Pozdrawiam.

dano 0710
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2009, 12:08
Lokalizacja: łuków

Post autor: dano 0710 » 09 cze 2009, 22:33

a czy w 2,5 tdi z 95 r. tez sie powinno wymieniać odmę?? :-/

Jakob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2009, 22:15
Lokalizacja: Wołów

Post autor: Jakob » 10 cze 2009, 11:09

Witam


Panowie dzięki za wszystki odpowiedzi. Co do turbiny jest jednak do wymiany. Mechanior stwierdził że już ma luzy. Czyli pozostaje pytanie czy ma to wpływ na dymienie na szaro / biało po dłuższym postoju. Tak taż panowie sobie myślę, czy nie mogą to być także świece żarowe. ????

Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-06-11, 20:44 ]
Witam

Panowie mam pytanie. W pokrywie zaworów tam gdzie wchodzi wtryskiwacz jest taki uszczelniacz. Niestety wali mi tamtędy olej. Panowie czy takie uszczelnienie jest drogie. Wymienię je bez konieczności ściągania całej pokrywy. Czy wogle jest możliwość zakupu samego uszczelniacza. Pytałem o to w serwisie - to Pan mi zaproponował mi zestaw naprawczy składający się z całego dekla. :shock:

Pozdrawiam

Jakob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2009, 22:15
Lokalizacja: Wołów

Post autor: Jakob » 13 cze 2009, 11:43

Witam.

Panowie dzięki za odpowiedzi. Przepływkę narazie sobie daruje. Mam inny problem. Po przejechaniu 100 km silnik zaczął mi ciec uszczelniacz na wtryskiwaczu. Po wizycie w ASO audi polecam wizytę w ASO Volkswagena. Ten sam dekiel od paska V6 jest o 80 zł tańszy. Wymieniłem go. Fajnie ładnie pięknie nic nie cieknie. Ale na szczęście miałem zdemontowaną obudowę od spodu. Olej zaczął ciec gdzieś spod turbiny z tyłu silnika. Zaglądałem od spodu widać jak olej z prawie samej góry silnika kapie po poszczególnych elementach ale nie wiem dokładnie z skąd. Nie są to uszczelki pod pokrywami zaworów. Panowie macie jakieś pomysły.

Pozdrawiam.

Ława
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 167
Rejestracja: 13 wrz 2008, 01:18
Lokalizacja: Słupsk _ Irlandia

Post autor: Ława » 13 cze 2009, 23:24

może ciec z pod uchwytu filtra oleju....
Cały tył silnika będzie wtedy "upaprany" olejem...
A4 2.8 ACK 1997/Vectra B 1.6 1998/Passat 2.0 AZM 2002, allroad 2.5 Tdi AKE 2001/Focus II 2.0 Tdci 2006/ Primastar 1.9 Dci 2006 - jest
A6 2.0 Tdi BRE 2007 - jest

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga