Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2.3 AAA ] Zimny pali na dotyk, jak się zagrzeje gaśnie...

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
ania83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2010, 00:17
Lokalizacja: krk

[2.3 AAA ] Zimny pali na dotyk, jak się zagrzeje gaśnie...

Post autor: ania83 » 12 mar 2010, 00:46

Witam
Mam taki problem z moją audi... (Benzyna+Gaz)
Potrafi przestać pod gołym niebem na mrozie kilka dni i pali od kopa, a jak temperatura osiągnie ok 50 stopni to gaśnie i trzeba się natrudzić żeby ją odpalić, a jak już się to uda to trzeba gaz trzymać żeby nie zgasła, i strasznie wtedy zaczyna kopcić (na biało) a dym z rury jest poprostu okropny... To siędzieje na benzynie i zanim temp osiągnie właśnie to 50 i przełączy sięna gaz to i tak gaśnie... Dodam że rzeczy takie jak kable i świece i inne podstawowe rzeczy wymieniłam, a dziś podpięta pod VAG i sprawdzana 4 razy nie pokazała żadnego błędu... Jak narazie dzięki mechanikom uszczupliłam swój portwel i mam połowę wymienionych rzeczy pod maską :-)
Czy ktoś miał podobny problem??? Może ktoś wie o co chodzi???
Proszę o radę

xman

Post autor: xman » 12 mar 2010, 10:21

Aniu, a może silnik krokowy albo kostka przy rozdzielaczu do wtrysku albo centralnie wtrysk nie działa tak jak ma działać?? ja myślę że bym się do tego przyczepił.

A po opisie rozumiem ze gaz masz sekwencyjny?? a próbowałaś jezdzic na samej benzynie? spróbuj tak jak mowie, na samej benzynie. no chyba że ktoś ma inny pomysł?

ania83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2010, 00:17
Lokalizacja: krk

Post autor: ania83 » 12 mar 2010, 10:49

Dzięki za podpowiedz, rzecz w tym że właśnie że to się na benzynie dzieje, też myślałam że to wina gazu ale niestety nie, po przełączeniu na gaz to samo tylko że odrazu gaśnie...
A tych usterek nie powinien VAG pokazać???
Pozdr

Awatar użytkownika
k3n
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 07 lut 2010, 19:13
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: k3n » 12 mar 2010, 17:25

xman - To jest silnik 2.3 na Mechanicznym Wtrysku . :-) Czyli że Jest Tam niemozliwe Wstawienie Sekwencji .. a co do tematu to sprawdz Przekaznik Od Wtrysków miałem to samo ..
Było :
Audi 100 C3 2.3
Audi 90 2.3

Jest:
Audi C4 2.3

Audi C4 ----> https://a6klub.pl/audi-a6-c4-23-pb-l ... e9ab584259

xman

Post autor: xman » 13 mar 2010, 08:55

k3n pisze:xman - To jest silnik 2.3 na Mechanicznym Wtrysku . :-) Czyli że Jest Tam niemozliwe Wstawienie Sekwencji .. a co do tematu to sprawdz Przekaznik Od Wtrysków miałem to samo ..

wiem bo mam 2.0 16v ACE ;-) a to też teoretycznie nie powinno latać na sekwencji... a u mnie była półsekwencja, a na sekwencji widziałem takie silniki... wiec mnie nic nie zdziwi ;) a poza tym to jest mechaniczny wtrysk sterowany elektronicznie ;) jakos to sie tak nazywa... typowy mechaniczny wtrysk masz w VW golfach np ;)


no jeśli masz sekwencje Aniu to ja bym ją odpiął ;-) i wstawił instalacje pod maskę taką jak ma być.

ania83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2010, 00:17
Lokalizacja: krk

Post autor: ania83 » 16 mar 2010, 15:10

nie, gaz jest zwykły nie sekwencja, i pojawił się nowy objaw zaczął strzelać na gazie... no mam nadzieje że dziś sie wszystko okarze, bo autko od wczoraj "bada" podobno bardzo dobry mechanik :-)

xman

Post autor: xman » 17 mar 2010, 10:32

jak cos to ja ci na PW moge podac namiary na dobrych mechanikow z Jaworzna ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga