Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AEL 2.5 140 KM] vacum, napinacz, stuki, olej !

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
DiDiamondRec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 24 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Rogoźnica (Dolnyśląsk)

[ AEL 2.5 140 KM] vacum, napinacz, stuki, olej !

Post autor: DiDiamondRec » 20 lut 2012, 17:28

Witam.


Po 3 miesiącach pobytu za granicą wreszcie jestem w kraju. Wszystko było by OK gdyby moja niunia (A6) czuła się świetnie.
Na czas mojego wyjazdu auto zostawiłem u swojej dziewczyny. (Teraz okropnie tego żałuję!) Wieczorem odebrałem swoje auto i przyjechałem do domu.
Dzisiaj rano odpaliłem silnik (zimny). Silniczek ładnie zaskoczył za pierwszym razem. Po chwili usłyszałem metaliczny dźwięk dochodzący z komory silnikowej. Po otwarciu maski wyraźnie było słychać ten dźwięk (dźwięk podobny do zużytej vacum pompy lecz z dodatkiem brzęczącej blachy (coś w tym rodzaju). Niemile zaskoczony wyłączyłem silnik i zacząłem kukać czy wszystko jest OK.

Pierwsze co sprawdziłem czy w silniku jest olej. Ku mojemu zdziwieniu poziom oleju był na minimum a nawet nieco pod minimum. Od razu zezłościłem się i musiałem zapalić papierosa :) Po dolaniu ok 600ml oleju odpaliłem silnik. Dziwne dźwięki (stuki) zanikły. Brzęczenie też! Choć nie do koĂąca.

Teraz tylko odzywa się vacum pompa którą wymieniłem na nową 8 miesięcy temu. Nie rozumiem dlaczego te vacum pompy tak szybko się zużywają? Co jest tego przyczyną?

Chciałem się dowiedzieć czy te metaliczne stuki spowodowane były niskim poziomem oleju? Skoro po jego dolaniu ucichły?
Czy tak niski poziom oleju mógł spowodować osłabienie jakiś elementów silnika? Czy mogło się coś stać, uszkodzić, zużyć, zniszczyć?

Jeszcze jedna sprawa odnośnie napinacza wielorowkowego paska napędzającego pompę wody, pompę wspomagania kierownicy, alternator, sprężarkę klimatyzacji. Po dzisiejszej przygodzie zauważyłem na obudowie rozrządu plamę oleju. Zaolejony jest tez sam amortyzator napinacza jak i jego sprężyna. Zapewne jego żywot dobiega koĂąca. Jak długo mogę jeszcze poruszać sie z tego typu usterką? Jakie są ceny tego napinacza? Kupić zamiennik, używany czy ori? Sam napinacz ma bicia i nie wiem dlaczego. 6 miesięcy temu wymieniłem koło pasowe na nowe firmy FEBI (500zł) widzę że też już ma niewielkie bicie. Co jest tego przyczyną?





Pozdrawiam !
Diesel POWER

krzysiekjx1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 460
Rejestracja: 18 sie 2010, 22:56
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnosląski

Post autor: krzysiekjx1 » 22 lut 2012, 19:43

sprawdź czy się nie poluzowało koło pasowe puki nie jest za późno 'amortyzatora napinacza nie kupisz innego jak Febi lub zapomniałem jak sie nazywa drugi producent i koszt to ok 350zł
nikt za darmo ci nie da
Obrazek

Awatar użytkownika
elmi_k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 551
Rejestracja: 23 gru 2007, 15:05
Imię: Emil
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1997
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań

Post autor: elmi_k » 22 lut 2012, 23:47

krzysiekjx1 pisze:Febi lub zapomniałem jak sie nazywa drugi producent i koszt to ok 350zł
STABILUS "STA0107AB"
A6 C4 2.5 TDI (AEL) NOGARO BLUE PEARL EFFECT

http://img6.imageshack.us/img6/305/95128295.jpg

Kliku
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 216
Rejestracja: 25 cze 2011, 17:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kliku » 23 lut 2012, 13:22

napinacz wystepuje tylko firmy stabilus orginal (mowie o tej sprezynie z amorkiem, napinacz paska.) nowy cena 280 zł

Jezeli kupiles pompe vacum -zamiennik to juz mogl pasc, one tak maja. Jakosc tragiczna, jednie orginal jest cos warty, nr pierburg 074 145 100A. Moge Ci takia sciagnac, nowa za 620 zł. Jak cos wal na pw.

Pompe vacum mozesz sprawdzic, zapal silnik jezeli slyszalne sa stuki to nacisnij 3 razy mocno hamulec, jezeli stuki przestana, to pompa do wymiany. Mozna pobawic sie jeszcze w zmiane zaworkow i czyszczenie + odwrocenie trzpienia w pompie. W wielku przypadkach na troche pomaga.
A6c4 AEL Quattro Power by' To JA
Obrazek

DiDiamondRec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 24 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Rogoźnica (Dolnyśląsk)

Post autor: DiDiamondRec » 27 lut 2012, 12:50

krzysiekjx1 pisze:sprawdź czy się nie poluzowało koło pasowe puki nie jest za późno 'amortyzatora napinacza nie kupisz innego jak Febi lub zapomniałem jak sie nazywa drugi producent i koszt to ok 350zł

Koło pasowe jest nowe (zamiennik FEBI) Sprawdziłem jego dokręcenie i jest OK !
Diesel POWER

DiDiamondRec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 24 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Rogoźnica (Dolnyśląsk)

Post autor: DiDiamondRec » 27 lut 2012, 12:52

Kliku pisze:napinacz wystepuje tylko firmy stabilus orginal (mowie o tej sprezynie z amorkiem, napinacz paska.) nowy cena 280 zł

Jezeli kupiles pompe vacum -zamiennik to juz mogl pasc, one tak maja. Jakosc tragiczna, jednie orginal jest cos warty, nr pierburg 074 145 100A. Moge Ci takia sciagnac, nowa za 620 zł. Jak cos wal na pw.

Pompe vacum mozesz sprawdzic, zapal silnik jezeli slyszalne sa stuki to nacisnij 3 razy mocno hamulec, jezeli stuki przestana, to pompa do wymiany. Mozna pobawic sie jeszcze w zmiane zaworkow i czyszczenie + odwrocenie trzpienia w pompie. W wielku przypadkach na troche pomaga.

Sprawdzenie pompy vacum jest dla mnie oczywiste. Tak jest juz ona do wymiany. Był to zamiennik a sprzedawca mówił że jest dobrej jakości i daje gwarancje bez limitów kilometrów.

Dzięki za pomoc panowie !!
Diesel POWER

Kliku
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 216
Rejestracja: 25 cze 2011, 17:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kliku » 28 lut 2012, 12:00

ja w swojej orginalnej vacum wymienilem wlasnie zaworki, trzeb poszedl odwrotnie do tego przeczyszczone i piekna cisza nastala. Zobaczymy na jak dlugo <lol>
A6c4 AEL Quattro Power by' To JA
Obrazek

Awatar użytkownika
vario
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 29 lip 2011, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: vario » 28 lut 2012, 14:11

Można te zaworki dostać w intercarsie ? Ori albo od żuka <lol>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga