Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Pneumatyka w a6 c7 - na postoju opada tylne zawieszenie

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
mb83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 49
Rejestracja: 22 lip 2014, 21:43
Lokalizacja: Warszawa

Pneumatyka w a6 c7 - na postoju opada tylne zawieszenie

Post autor: mb83 » 02 lut 2016, 22:46

Od pewnego czasu mam dziwny problem. Samochód po zaparkowaniu obniża na maxa tylne zawieszenie do tego stopnia, że praktycznie leży na oponie. Po otwarciu drzwi wszystko sie pompuje i poziomuje w mgnieniu oka. Kiedyś tak nie było. Vag nie pokazuje żadnych błędów. To normalne? Może jakiś zawór puszcza... Lewa strona bardziej leży niż prawa.

[ Dodano: 2016-02-02, 22:46 ]
Jest nieszczelność w ukłądzie ale jak ją znaleźć?

Awatar użytkownika
kronvwservice
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 05 lut 2016, 07:52
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: kronvwservice » 11 lut 2016, 07:42

Najpierw diagnostyka i sprawdzenie elementów wykonawczych ,ta usterka doprowadzi do uszkodzenia kompresora .
https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... e+kronhaus

Awatar użytkownika
watronik7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2012, 12:52
Lokalizacja: UK

Post autor: watronik7 » 20 gru 2017, 01:22

Mialem ten sam problem w moim A7. Jest to typowa usterka zawieszenia pneumatycznego w modelach C7.

W zależności czy opada jedna czy obie strony, uszkodzeniu ulegaja jeden lub oba miechy zawieszenia (najczeście psuje sie jeden w danym czasie) Na szczeście z tyłu miechy i amortyzatory są montowane osobno wiec koszty wymiany w porównaniu z przodem sa troche niższe aczkolwiek nadal wysokie.

Miechy psują sie w taki sposób że czasem samochod opada szybciej lub wolniej. Czasem opada tylko w danym trybie jazdy (wybranym w MMI - Drive Select). Po otwarciu drzwi system sie ładuje z akumulatora sprężonego powietrza i wszystko wraca do normy. Po odpaleniu samochodu kompresor dopompowuje system i wszystko działa do momentu ponownego zaparkowania. W przypadku dużej nieszczelności systemu można uszkodzić kompresor.

Stopień uszkodzenia (nieszczelności) można oszacować na podstawie czasu pracy kompresora - słychać go podczas jego pracy. Jeśli czesto sie włącza lub działa niemal bez przerwy to znaczy, że nieszczelnośc jest duża i nalezy jak najszybciej naprawić usterkę lub ograniczyć jazde samochodem aby zapobiec nadmiernemu przeciążeniu kompresora.

W zależnośći od typu i stopnia uszkodzenia, miechy można regenerować. Typowy kosz to kilkaset PLN. Nowe miechy to wydatek ok 2000-3000 PLN za sztuke.
A6 C6 --> A7 4G

adrian001
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2018, 21:07
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adrian001 » 18 lut 2018, 21:13

Któraś z poduszek została uszkodzona najlepiej wyciągnąć i napompować i wsadzić do wody lub psikać pianką do nieszczelności LPG koszt około 15 zł

Cena nowej poduszki to około 1000 zł

Pablo9033
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 08 mar 2023, 17:47
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin

Re: Pneumatyka w a6 c7 - na postoju opada tylne zawieszenie

Post autor: Pablo9033 » 08 mar 2023, 18:15

Witam podłączam się do tematu. Mam problem z zawieszeniem mianowicie podczas postoju opada mi tył auta tak że opony chowają się w nadkole dodam że miechy tylne wyjęte pompowane i wkladane do wody,nie zaobserwowałem żadnych ,,bąbelków" podłączenia przewodów do Miechów psikane ,też nic nie widać.komputer nie pokazuje żadnych błędów,jaka może yc przyczyna? Gdzieś czytałem że może to być spowodowane słabym akumulatorem,prawda? Pomóżcie

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga