Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Zawieszenie pneumatyczne C6 Allroad - Problem z adaptacją

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
New_Drug
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 07 maja 2023, 00:46
Imię: Karol
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Starogard Gdański

Zawieszenie pneumatyczne C6 Allroad - Problem z adaptacją

Post autor: New_Drug » 04 cze 2023, 00:26

Witam.
Jakiś czas temu wymieniałem poduchy z tyłu, bo siadły, ale jakoś nie po drodze było mi z adaptacją zawieszenia, bo stał normalnie, równo (raczej).
Teraz wziąłem się za to, bo chciałem od razu obniżyć zawias o jakieś 10-15 mm.
No i walka... Okazało się, że na kostce nie ma poziomu i auto po testach el. wyk. auto stanęło jak z D...
Dałem sobie czas, zrobiłem podwyższenia na 3 koła do poziomicy, żeby auto stało w poziomie.
No i problem jest taki, że nie mam w VCDS nastaw seryjnych (wartości zapisanej).
Po każdej kombinacji, mierzeniu, dodawaniu i odejmowaniu auto nadal stoi jak z D... W tej chwili mam PL 392mm PP 372 mm TL 392 mm TP 408 mm.
Już mi ręce opadają :[ . Nie mam pojęcia jak prawidłowo ustawić to badziewie, a co dopiero delikatnie je położyć.
Czy jest ktoś w stanie mi pomóc w adaptacji?

Dodano po 55 sekundach:
Problem z pneumatycznym zawieszeniem C6 Allroad

motogold
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 197
Rejestracja: 10 lip 2020, 21:45
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3M

Re: Zawieszenie pneumatyczne C6 Allroad - Problem z adaptacją

Post autor: motogold » 04 cze 2023, 07:25


New_Drug
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 07 maja 2023, 00:46
Imię: Karol
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Zawieszenie pneumatyczne C6 Allroad - Problem z adaptacją

Post autor: New_Drug » 04 cze 2023, 11:55

Oczywiście, robiłem wszystko jak na filmach i nic... Ustawia wysokość jak chce. I nadal nie ma wartości zapisanej.

Bartek666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 16 gru 2015, 10:12
Lokalizacja: Furstenfeldbruck

Re: Zawieszenie pneumatyczne C6 Allroad - Problem z adaptacją

Post autor: Bartek666 » 21 lip 2023, 23:24

Mi w De wymienili wszystkie czujniki i kompresor. poduchy ok. naprawiali auto 47 dni :D skasowali 1300e a po 2 tygodniach to samo :D

Kit_Misiek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2021, 14:38
Imię: Michał
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Biestrzyków

Re: Zawieszenie pneumatyczne C6 Allroad - Problem z adaptacją

Post autor: Kit_Misiek » 06 wrz 2023, 10:29

Chętnie podepnę się pod temat, bo jestem na tym samym etapie. Ostatnio wymieniłem czujniki wysokości zawiasu z tyłu, bo już stały i nie chciały nawet drgnąć, poza tym jakiś czas temu pojawiały się błędy czujników na VCDS-ie. W ubiegłym roku padł mi sterownik ABS-u - dałem do regeneracji, ale po ponownym podłączeniu zresetowały się nastawy podstawowe.
Jeździłem tak jakiś czas, próbując co kilka tygodni jak znalazłem chwilę ustawić nastawy podstawowe, ale nie chciało zadziałać na VCDS. Pewnie problem leżał też gdzie indziej. Auto pompowało się jak chciało, czasem trzymało, czasem opadało.
Po wymianie czujników VCDS chciał zrobić nastawy podstawowe, ale po chwili działania kompresora wywalało mi błąd, że procedurę przerwano.
Pogrzebałem trochę w blokach pomiarowych i wszystko wskazywało na to że kompresor leży (wysoka temperatura około 98o C i 2,8 bara ładowania). Stwierdziłem, że zrobię regenerację i tak też zrobiłem. Wczoraj wymieniłem pierścień tłoka i cylinder, a także uszczelki i zawartość filtra przeciw wilgoci - nie było tragedii na pierścieniu i cylindrze, silnik kręci. Po drodze okazało się, że "nasi tam byli" - mocowanie kompresora pogięte i brakuje elementów mocujących (sprężyn, nakrętek, a gumy poharatane) i wszystko jest złożone na taką sztukę, że kompresor prawie luzem latał (a myślałem że ma tak głośno chodzić).
Po regeneracji i ponownym zamontowaniu kompresora, na razie na patencie - czekam na zestaw mocujący udało się zrobić nastawy podstawowe, później adaptację (rozstrzał był spory od 386 z przodu do 403 z tyłu). Podniósł się i trzyma poziom, więc pół zadania zrobione.
I do sedna - wczoraj po regeneracji i adaptacji regulacja wysokości zawieszeń działała, dzisiaj nie mogę podnieść do poziomu allroad, a poza tym po odpaleniu auta kompresor się włącza i cały czas pracuje, nawet jeśli nie zmieniam wysokości i mam ustawiony "comfort". W ten sposób zatrze się w kilka dni. W paczce mam jeszcze filtr i przekaźnik, ale to raczej spróbuję zrobić dzisiaj.
Co może być przyczyną tego, że kompresor się nie wyłącza, dlaczego nie można ustawić trybu allroad? Może złożyłem go w nieprawidłowy sposób (składałem to do późnej nocy wczoraj i mam obawy czy gdzieś nie dowaliłem)? Dodatkowo auto dostaje sporej wibracji od kompresora i jazda jest nieprzyjemna, ale obstawiam że to kwestia zamontowania go niemal na sztywno.

Kurna walczę z tym autem od dłuższego czasu i nie mogę dojść do ładu. Pomocy!
Sprawdzę jeszcze dzisiaj logi z VCDS-a odnośnie kompresora i zawieszenia, ale nie jestem w tym szczególnie biegły więc wszelkie podpowiedzi mile widziane.
2008 A6 C6 Allroad 3.0 TDI - zaskakuje mnie każdego dnia <bezradny>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga