Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

POMOC W WYMIANIE ZAWIESZENIA

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
lord0george
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2019, 07:04
Lokalizacja: Oława

POMOC W WYMIANIE ZAWIESZENIA

Post autor: lord0george » 10 gru 2022, 09:19

Witam grupowiczów, potrzebuję porady mądrych i obeznanych ludzi. Jestem posiadaczem C6 i dobrze mi z tym choć czasem daje mi w kość drobnymi elektronicznymi awariami ale tym razem stoję przed istotniejszą sprawą, mianowicie: czas zrobić zawieszenie! Już to co jest mówiąc kolokwialnie - wytłukło się. Więc mam kilka pytań i potrzebuję pomocy:

Aktualnie wygląda tak jak na zdjęciach, stoi na 19' pompei, przeze mnie odnawianych w szanującej się firmie we Wrocławiu. Ale auto "siedzi" tak zapewne z powodu zmęczonego zawieszenia. Teraz moje pytanie - co zakładać żeby mniej więcej dalej tak wyglądało? Nie wiem jakie aktualnie jest - czy można to gdzieś łatwo sprawdzić? Następnie jakie zawieszenie założyć - co muszę kupić, we Wrocku zrobią mi to w Vagserwis tylko muszę im powiedzieć co ma być, nie chcę żeby po wymianie wyglądał jak terenówka z prześwitem jak hmmmm ... nawet nie wiem do czego to porównać. Dobre by było jakby było podobnie jak teraz. Dodam, że na obecnym zmęczonym na dziurach opony ocierają o nadkola i przy większych prędkościach prowadzi się łódka albo taczka. Audi była wczoraj na serwisie olejowym i kilku innych pierdołach i mechanicy zaapelowali o wymianę, przyznaję - zaniedbałem to. Ale muszę to w końcu zrobić. Dlatego piszę tu gdzie ludzie się na tym znają, sądzę że muszę wyjść od tego co jest aktualnie założone i co później muszę wymieniać, czekam na pomoc od Was.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: POMOC W WYMIANIE ZAWIESZENIA

Post autor: mat1324 » 11 gru 2022, 22:19

Podeślij VIN, to sprawdzę, jakie masz zawieszenie i podeślę zestawienie części? Buja, bo pewnie amorki mają już dość. Różnica w wysokości wynika raczej z zabaw poprzedniego właściciela, który chciał pewnie obniżyć zawieszenie, ale nie wyszło. Sprężyny raczej się nie zużywają, a jedynie mogą pęknąć.

lord0george
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2019, 07:04
Lokalizacja: Oława

Re: POMOC W WYMIANIE ZAWIESZENIA

Post autor: lord0george » 12 gru 2022, 11:56

mat1324 pisze:
11 gru 2022, 22:19
Podeślij VIN, to sprawdzę, jakie masz zawieszenie i podeślę zestawienie części? Buja, bo pewnie amorki mają już dość. Różnica w wysokości wynika raczej z zabaw poprzedniego właściciela, który chciał pewnie obniżyć zawieszenie, ale nie wyszło. Sprężyny raczej się nie zużywają, a jedynie mogą pęknąć.
Wydaje mi się że poprzedni właściciel jakoś nie kombinował z zawieszeniem i może stać ciągle na standardowym, naczytałem się gdzieś o tych kodach zawieszenia, tych 1ba, 1be i sam już nie wiem co z czym jeść, widziałem właśnie że jesteś osobą z obszerną wiedzą w tych kwestiach i tym bardziej cieszy mnie to że pomożesz - VIN WAUZZZ4F58N135616

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7154
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Września

Re: POMOC W WYMIANIE ZAWIESZENIA

Post autor: bendzji » 14 gru 2022, 17:50

Kupilem swoja C6 na sprężynach h&r -40 - nie dla mnie niestety. Dobrałem pod silnik spręzyny i amorki sachsa 1be - siadł idealnie - proponuje zrobic podobnie
BYŁY : A4 B5 1.9TDI TIP , A6 C5 2.4 MULTI , A6 C6 3.0TDI MAN , A4 B5 1.8T TIP , A4 B7 2.0tdi , MULTI , Ford Smax 2.0TDCI DURASHIFT
JEST : Ford Smax mk2 2.0tdci , A6 C6 3.2 TIP

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: POMOC W WYMIANIE ZAWIESZENIA

Post autor: mat1324 » 19 gru 2022, 20:31

Fabrycznie miałeś zawieszenie 1BA, więc te komfortowe, ale nie wyglądające zbyt atrakcyjnie :). Chcesz obniżyć i wyrównać auto? Proponuję kompromis, czyli 1BE. Będzie lepiej wyglądać, bo obniży się auto, ale będzie nadal dość komfortowo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga