Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Spadek obrotow

Zawieszenie
yahOO.pL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 28 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Krakow/Rotterdam

[ A6 C5] Spadek obrotow

Post autor: yahOO.pL » 17 sty 2012, 14:13

Witam

Slaby akumulator, ma wplyw na obroty silnika, poniewaz samochodzik stal jakies 3 dni bez zadnego odpalania na mrozie, wczoraj go uruchomilem mialem malutki problem przy odpaleniu, jak juz odpalilem to audiczka chodzila jak traktor przez jakis czas, az wkoncu wszystko sie uspokoilo i chodzi normalnie, lecz przy skrecaniu i jechaniu na biegu jalowym spadaja mi oborty tylko podczas jazdy, jesli autko stoi to nic sie niedzieje ! No i wskaznik ladowania akumulatora pokazuje prawie 16.

Awatar użytkownika
hemiV8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 maja 2011, 17:06
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: hemiV8 » 17 sty 2012, 15:14

yahOO.pL pisze:Slaby akumulator, ma wplyw na obroty silnika
Wątpię żeby słaby aku miał wpływ na obroty raczej będzie problem z uruchomieniem silnika.
yahOO.pL pisze: No i wskaznik ladowania akumulatora pokazuje prawie 16.
Powinno pokazywać mniej może jest jakiś problem z regulatorem napięcia sprawdź alternator lub podjedź gdzieś do elektryka na sprawdzenie.

yahOO.pL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 28 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Krakow/Rotterdam

Post autor: yahOO.pL » 17 sty 2012, 15:29

no to od czego moze to byc ze obroty mi spadaja ?

Awatar użytkownika
Bedlam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Bedlam » 17 sty 2012, 15:31

yahOO.pL pisze:jechaniu na biegu jalowym spadaja mi oborty
Nie rozumiem problemu... skoro nie masz wbitego biegu to jak obroty mają Ci wzrastać, zakładając, że nie gazujesz podczas jazdy na jałowym bo nie ma to w tym przypadku żadnego sensu. Sformułuj to lepiej, bo ja nie bardzo to rozumiem. Przy skręcaniu zwalniasz to i obroty idą w dół...
Jeśli Ci pomogłem nie wciskaj "pomógł", po prostu Ty pomóż następnym razem <okok>

Awatar użytkownika
Toperz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 501
Rejestracja: 14 mar 2010, 07:46
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Toperz » 17 sty 2012, 15:46

ale przy skręcaniu kołami dodatkowo obciążasz pompę wspomagania a ona jest zasilana z silnika co może powodować bardzo nieznaczny spadek obrotów. Jak tak się dzieje to by oznaczało że pompa ma duże opory i pewnie niedługo przestanie być pompa...

Podobnie jest przy alternatorze jak masz całkiem rozładowany aku to alternatorowi jest ciężej wyprodukować odpowiednią ilość prądu przy niskich obrotach i może to spowodować chwilowy spadek obrotów.

Obecnie układy ładowania są już tak policzone że przy stosunkowo nowych samochodach i ich mocy nie powinno być to zauważalne.

yahOO.pL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 28 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Krakow/Rotterdam

Post autor: yahOO.pL » 17 sty 2012, 15:54

przed pojawieniem sie tego problemu, jak jechalem samochodem na luzie niewim 50 -70 km/h to obroty silnika byly na 900 i uczymywaly sie, a teraz jadac spadaja do 600 - 500 a nawet 300. A ze skrecaniem kolami to sprawa wyglada tak podczas jazdy gdy skrecam, ze wcisnietym sprzeglem to tez spadaja, a wczesniej takiego spadku nie bylo.

Podlaczylem akumulator do ladowania, niech sie troch podladuje i wtedy zobaczymy

Awatar użytkownika
Bedlam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Bedlam » 17 sty 2012, 16:10

Pomiędzy 50 a 70 jest różnica, zależy na jakim biegu miałeś poprzednio wbite. Poza tym jak dasz na luz to normalne, że obroty spadają, chyba że zjeżdżasz z góry ew. poziomie, ale tylko przez jakiś czas. Jest tyle czynników, że nie możesz porównywać tak że "jechałeś kiedyś było tak, a teraz jest tak". Musiałbyś to sprawdzić na tym samym odcinku i w tym samym czasie robić manewry, przy zbliżonej prędkości (nie między 50 a 70 bo masz za duży rozrzut) i w zależności z jakiego biegu dałeś na luz. Logiczne, że inaczej zachowa się obrotomierz jak przejdziesz przy określonej prędkości z wyższego inaczej z niższego biegu.
Jeśli Ci pomogłem nie wciskaj "pomógł", po prostu Ty pomóż następnym razem <okok>

yahOO.pL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 28 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Krakow/Rotterdam

Post autor: yahOO.pL » 17 sty 2012, 16:21

niepotrafie ci tego dokladnie opisac jak kiedy i z jaka predkoscia jechalem, wedlug tego co ty piszesz, oznacza to ze wszytko jest OK, ale tak nie powinno byc zeby obroty silnika tak spadaly, wedlug mnie jest cos nie tak i chcialbym sie dowiedziec co !.

Jechalem z gory jakies 300 metrow i oborty spadly na 600 i wachaly sie pomiedzy 300, a 600.

Awatar użytkownika
Bedlam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Bedlam » 17 sty 2012, 16:35

W porządku. Nie mówię, że wszystko jest ok, ale jak analizujesz obroty itp to musisz to robić w porównywalnych warunkach. Ja się naciąłem ostatnio zdawało mi się, że koło mi się spierniczyło, widziałem w nim wszystko co najgorsze, a okazało się że wszystko ok.

Niemniej nie wydaje mi się, żeby to był aku (mogę się mylić), bardziej skłaniałbym się może w stronę paliwa, wtryski, filtr paliwa. Napisz coś więcej jeszcze, czy to na ciepłym silniku, czy nie.

p.s. tankujesz różne paliwa??
Jeśli Ci pomogłem nie wciskaj "pomógł", po prostu Ty pomóż następnym razem <okok>

yahOO.pL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 28 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Krakow/Rotterdam

Post autor: yahOO.pL » 17 sty 2012, 16:48

Paliwo jedno, staram sie rownierz tankowac na jednej stacji "BP". Narazie naladuje ten akumulator poniewaz, zaczelo sie tak dziac, gdy przyszly mrozy i ledwo co odpalilem samochod. A czytalem tez na innym forum, ze jest prawdopodobienstwo ze to przez stary i slaby akumulator wiec doladuje go jesli problem zniknie to kupie nowy akumulator :) a jesli to niebedzie akumulator no to bedziemy myslec :)

yahOO.pL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 28 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Krakow/Rotterdam

Post autor: yahOO.pL » 17 sty 2012, 16:55

a jeszcze mam takie pytanie, jaki olej kupic do ukladu hydraulicznego czyli od pompy wspomagania tak ? i jak go wymienic ? nakretke mam zielona czyli olej mineralny moze to byc DOT 4 ?

yahOO.pL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 28 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Krakow/Rotterdam

Post autor: yahOO.pL » 17 sty 2012, 17:10

znalazlem przyczyne :/ dobrze ze pompa nie padla niemam plynu i na dodatek jest nieszczelnosc na wezyku caly mokry jest wiec jutro biore sie za wymiane ! :)

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 17 sty 2012, 17:17

yahOO.pL pisze:nakretke mam zielona czyli olej mineralny moze to byc DOT 4 ?
Kup w ASO to nie majątek, dadzą Ci odpowiedni (zdaje się jeden do wszystkich modeli), jak chcesz kilka zł taniej to kup np. Febi, podobno to to samo.

DOT 4 to oznaczenie płynu hamulcowego, więc broĂą Panioe Boże <szok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

yahOO.pL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 28 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Krakow/Rotterdam

Post autor: yahOO.pL » 17 sty 2012, 17:20

Ok dzieki

Awatar użytkownika
Bedlam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Bedlam » 17 sty 2012, 18:05

No to widzisz nie trafiłem. Najważniejsze, że znalazłeś usterkę tylko teraz od razu rób ten wężyk. pozdrawiam

p.s. weź te posty trzy koło siebie w jedną całość daj, bo to dostaniesz prezencik od moda jak tak będziesz pisał <okok>
Jeśli Ci pomogłem nie wciskaj "pomógł", po prostu Ty pomóż następnym razem <okok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga