Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z przednim zawieszeniem, czy wymieniać całość ?

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Gripo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2022, 07:41
Imię: Mariusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Białystok

Problem z przednim zawieszeniem, czy wymieniać całość ?

Post autor: Gripo » 06 paź 2022, 12:13

Witam mam do wymiany w swojej C5 kilka wahaczy, czytając różne wątki zrobił mi się trochę mętlik w głowie. Tak się zastanawiam czy w moim przypadku jest w ogóle sens wymieniać cale zawieszenie ( tak z samego początku zakładałem). Myślałem żeby wymienić całe na jakieś tańsze ale po woli dochodzę do wniosku że być może to mija się z celem bo np. tańsze rozwalą się szybciej niż moje górne które są na chwilę obecną ok.

Generalnie do wymiany mam na pewno dwa dolne tylne (banany) i któryś dolny przedni. Górne na chwilę obecna w porządku chociaż na którymś górnym luz na sworzniu zaczyna być już lekko wyczuwalny. Łączniki wymieniane jakieś 9 miesięcy temu na razie ok, końcówki też w porządku.

Jak myślicie czy jest sens wymieniać całość zawieszenia ? Ja coraz bardziej skłaniam się ku takiej opcji żeby teraz wymienić np. cały dół, ewentualnie w przyszłym roku górę. Czy opłaca się w ogóle szukać samych dolnych wahaczy czy nie wiele drożej jak dolne wyjdzie komplet ?

I teraz oczywiście zostaje jeszcze kwestia jakiego producenta wybrać, przeczytałem już chyba wszystkie wątki z tym związane i tutaj chyba nie chciał bym ryzykować z jakimś tańszym zamiennikiem. Autem na pewno ładnych parę lat jeszcze pojeżdżę więc nie chciał bym pakować jakiegoś badziewia. Jakich producentów polecacie, czy jest coś tańszego niż LMO czy TWR godnego polecenia?. Czytałem ze Mayle oraz RTS są w miarę ? Polecili byście je czy szukać coś innego. I jeszcze takie pytanie gdzie szukać czy allegro czy raczej od kogoś z forum / hurtownie. Nie chciał bym trafić na podróbkę.

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7154
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Września

Re: Problem z przednim zawieszeniem, czy wymieniać całość ?

Post autor: bendzji » 06 paź 2022, 18:26

Pomyśł o regum.pl - regenerują, miałem w b5 zaloźone potem b7 - dlugo wytrzymują
BYŁY : A4 B5 1.9TDI TIP , A6 C5 2.4 MULTI , A6 C6 3.0TDI MAN , A4 B5 1.8T TIP , A4 B7 2.0tdi , MULTI , Ford Smax 2.0TDCI DURASHIFT
JEST : Ford Smax mk2 2.0tdci , A6 C6 3.2 TIP

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga