Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2,4]Problem z hamowaniem

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
anntonn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 04 cze 2008, 20:46
Lokalizacja: Białystok

[A6 C5 2,4]Problem z hamowaniem

Post autor: anntonn » 15 cze 2008, 20:59

Witam
Jak w temacie coś się dzieje z hamulcami...nic nie trzęsie ale co jakiś czas zapala się kontrolka od klocków mimo, że są nowe i hamuje się dosyć ciężko a jak za ostro przycisnę to śmierdzi spalonym i potrafi się dymić...do mechanika jadę dopiero za tydzień-kolejka-więc może macie jakieś pomysły co to może być:kiepskie klocki-są delfi, płyn hamulcowy zapowietrzony system...nie mam pojęcia :-) czy może zmienić wszystko i mieć z głowy no może oprócz tarcz bo żadnego bicia nie ma ;-)
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Anntonn

don kornello
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2008, 00:56
Lokalizacja: uk

Post autor: don kornello » 16 cze 2008, 01:26

mam problem z hamulcami zmienilem tarcze i klocki i teraz piszcza przy hamowaniu i mocno sie grzeja az dym leci

[ Dodano: 2008-06-16, 01:29 ]
mam problem z obrotami silnika na wolnych obrotach skacza od 700 do1000
Prosze sie przywitac w odpowiednim dziale i o problemie z obrotami prosze pisac takze dziale do tego przystosowanym
Ostatnio zmieniony 16 cze 2008, 13:30 przez don kornello, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DonVip
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 324
Rejestracja: 20 mar 2008, 12:41
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: DonVip » 16 cze 2008, 02:04

don kornello moze spaliles juz klocki i tarcze bo po wymianie trzeba sie starac hamowac jak najmniej zeby wszystko sie dotarlo
a co do obrotow moze silniczek krokowy Ci padł
anntonn moze ktos Ci plyn pomylil i masz inny np. od wspomagania mialem tak samo w VW T4
Audi Back On Track :)

anntonn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 04 cze 2008, 20:46
Lokalizacja: Białystok

Post autor: anntonn » 16 cze 2008, 09:42

don kornello, u mnie na niskich też coś dziwnie nisko pracuje :-/ ale biorąc pod uwagę, że tylko te dwie sprawy mam do zrobienia to jak na używane autko to i tak nieźle ;-) za jakiś czas stawiam do mechaniora z autoryzowanego serwisu zrobi wszystko i będzie jak ta lala
Pozdrawiam
Anntonn

don kornello
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2008, 00:56
Lokalizacja: uk

Post autor: don kornello » 16 cze 2008, 11:47

z tym plynem to niewiem bo auto kupilem 3 miesiace temu i tak naprawde to w histori samochodu nic tam niema o wymianie plynu

macieja910

Post autor: macieja910 » 16 cze 2008, 13:29

don kornello a jakiej firmy masz klocki i tarcze???

Awatar użytkownika
Bart
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 23 mar 2008, 12:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Bart » 16 cze 2008, 20:34

Kto dobierał klocki , bo u mnie 2.8 ALG są dwa rodzaje różnią się szerokością 1,5 mm i ta różnica może powodować klinowanie się klocka ( jeżeli źle dobierzemy ) i wtedy będzie słabo hamował a po hamowaniu nie odbije i się zagrzeje a co za tym idzie "zadymi" , pozdrawiam

Awatar użytkownika
omfazer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 21 kwie 2008, 13:41
Lokalizacja: Głuchołazy

Post autor: omfazer » 16 lip 2008, 21:40

Miałem podobny problem po wymianie tarcz i klocków (TRW+TRW niby dobre :evil: )i okazało się ze pomogła regeneracja zacisków (przód), auto było u dwóch mechaników i każdy się ograniczył do odpowietrzania i rozkładał ręce, dopiero znajomy z wulkanizacji !!!! mnie naprowadził na temat.Zrobiłem to we własnym zakresie koszt 32 PLN ( 2 kpl. zestawów naprawczych do zacisków) i 4h roboty.Objawy wcześniej były podobne jak u ciebie czyli hamulce spowalniały a nie hamowały i do tego mocno się grzały lewy zacisk nie odbijał tak że po przejechaniu kilkunastu km. szedł dym z klocka. Pozdrawiam
omfazer

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga