Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Lekki luz na kierownicy oraz stuki na "kostce&

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
M@jkelo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:35
Lokalizacja: Lubin / Dolnośląskie

[ A6 C5] Lekki luz na kierownicy oraz stuki na "kostce&

Post autor: M@jkelo » 18 sty 2012, 19:47

Witam, poczytalem troche o różnych przygodach z zawieszeniem w naszych furkach, jestem posiadaczem A6 od kwietnia 2011 i to moja pierwsza przygoda z wielowahaczami, opisze w skrocie swoj problem, moze ktoś bedzie potrafil mi pomoc. A wiec, po 20 tyś na naszych super drogach zaczely sie stuki, ale tylko na kostce, do tego darło mi zewnetrzny bok lewej przedniej opony, pojechalem na diagnostyke i wykazało mi ze do wymiany są, lewy drazek kierowniczy (str gdzie darło oponke) oraz z prawej str. dwa gore i dolny tylni wahacz, kupilem czesci i dzisiaj odebralem autko od mechanika, a on mówi mi ze nadal cos stuka, ale tylko na kostce, czyli bez zmian (jeszcze nie wiem jak z oponą) myslalem ze te stuki to wlasnie drazek i wymiana załatwi sprawe, mechanik zasugerowal ze moze to byc wina listwy (czyli chyba maglownicy, nie znam sie zbytnio) procz stuków mam delikatny luz na kierownicy, (to też juz wczesniej było) i wykonujac krótkie ruchy kierownicą na wył. silniku słychać to lekkie stukanie i luz. Chcialbym pozbyc sie tego problemu, jakies pomysly na precezyjne zdiagnozowanie? Mechanik wspomnial na koniec ze poki co nie ruszalby tego i nie robilby sobie niepotrzebnych kosztow...

Pozdrawiam
After Honda...AUDI ]:->

Awatar użytkownika
maro_stg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 232
Rejestracja: 25 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: maro_stg » 18 sty 2012, 20:51

lekki luz na kierownicy przy ruchcach lewo-prawo na postoju to norma...
A co do stuków na dziurach to trzeba jeszcze przetrzepac resztę wahaczy bo może tu jest wina! wymieniałeś drążek czy samą koĂącówkę? Tylko z jednej strony - raczej parami się wymienia

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 18 sty 2012, 22:14

M@jkelo, także stawiał bym na maglownicę... ale póki nie jest to strasznie dokuczliwe, nie leje plynem wspomagania, to zostaw... kontroluj tylko jego stan... i przy przeglądach zwracaj na te elementy szczególną uwagę...

M@jkelo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:35
Lokalizacja: Lubin / Dolnośląskie

Post autor: M@jkelo » 20 sty 2012, 00:07

maro_stg przy odpalonym tez jest minimalny luz, dzisiaj ustawialem zbieżność i geometrie kół i majster powiedzil mi ze to nie jest pierwszej nowosci auto wiec taki luz to norma, odnosnie reszty wachaczy to dwa razy sprawdzalem na roznych stacjach i diagnoza byla ta sama. Wymieniony został drążek kierowniczy, nie koncowka, tez chcialem zmienic z obu stron ale mechanik ktory tez jezdzi na wielowachaczu odradzil mi zmiane z drugiej strony uzasadniając, że skoro jest ok to po co zmieniac, tym bardziej ze drazki nie zuzywaja sie rownomiernie, a ten wymioniony stracil gume i smarowanie dlatego "grucha" miała luz.

0x4B25A tak samo doradziło mi kilku szpeców, w normalnym uzytkowaniu nie przeszkadza mi to w ogole, tak jak pisalem, stuki wystepuja jedynie na kostce, na nierównej drodze, co dziwne ale nie występują, patrzylem pod spod i nic sie nie leje, płynu też nie ubywa więc poki co nie ruszam. <okok>

Pozdrawiam
After Honda...AUDI ]:->

Awatar użytkownika
maro_stg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 232
Rejestracja: 25 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: maro_stg » 21 sty 2012, 12:10

samochód nie jest nowy więc taki luz to faktycznie norma...
akurat jestem uczulony na takie pojedyncze wymiany bo też posłuchałem mechanika i wymieniłem jeden drążek z koĂącówką a za 2 m-ce trzeba było wymieniać drugi i robić zbiezność...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga