Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 2.5TDI]Geometria kół po wpadnięciu do dziury

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
-Maciej-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 08 sie 2009, 13:15
Lokalizacja: Śląsk

[A6 C4 2.5TDI]Geometria kół po wpadnięciu do dziury

Post autor: -Maciej- » 18 paź 2010, 20:21

Ostatnio miałem przykre zdarzenie,jadąc w nocy wpadłem prawym kołem do dziury którą to zrobiła frezarka do asfaltu oczywiście nasi drogowcy nie potrafią zrobić ładnego skosu tylko zostawiają "krawężnik" ale pomijając ten fakt po uderzeniu poleciała mi opona i skrzywiła się alufelga,co ciekawe kierownica nie była równo tylko przekręciła się w lewą stronę.pojechałem więc na ustawienie zbieżności i okazało się że gość nie potrafi mi idealnie ustawić kierownicy bo przy uderzeniu coś się skrzywiło i nie ma już możliwości regulacji z tego powodu.Sama zbieżność została ustawiona lecz kierownica została przekrzywiona,mam pytanie do was co mogło się skrzywić przy tym uderzeniu ?
Aha przed wjazdem na geometrie sprawdzałem zawieszenie na stacji diagnostycznej (nic nie wykryli
Z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2010, 10:19 przez -Maciej-, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DawidM3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 29 paź 2009, 08:21
Lokalizacja: War Maz

Post autor: DawidM3 » 18 paź 2010, 22:16

Tak jak Andi 2.5 tdi napisał powinieneś był to zgłosić.musisz sprawdzić wachacze i drążki bo na 99% coś sie wygieło ,a tył sprawdzałeś?ja kiedyś zgiołem tylny wachacz i tez kierownica krzywo stała dopiero po wymianie wachaczy wszystko wróciło do normy.

Awatar użytkownika
maxon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 282
Rejestracja: 29 lip 2010, 11:35
Lokalizacja: Gdańsk-Warszawa

Post autor: maxon » 18 paź 2010, 22:45

Wracaj do dziury z aparatem. Potem do warsztatu. FV i zgłoszenie szkody do zarządcy drogi, który jest ubezpieczony. Oczywiście, że jechał z dozwoloną prędkością :P

Przerabiałem temat, zwrot kasy bezproblemowy.
Czasami brak ludożerców
daje się boleśnie odczuć...

-Maciej-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 08 sie 2009, 13:15
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: -Maciej- » 19 paź 2010, 10:34

Jeśli się rozchodzi o tył ,to tak samo prawa strona dostała w dupę ale gość od geometrii powiedział że tyłu się nie reguluje i że jego zdaniem belka dostała w dupę lub sworzeń,ale przesunięcie nie jest takie duże jak z przodu.Co do zarządcy dróg to sobie odpuszczę z tego powodu że dużo przebywam za granicą i nie miałbym za specjalnie czasu na jakieś bieganie po sądach.
Kiedyś sądziłem się w sprawie reklamacji butów,sprawę wygrałem ale przez ten okres dostałem dodatkowych siwych włosów. <smuty>
Waszym zdaniem co mogło się wygiąć wahacz czy drążki jak to najlepiej sprawdzić ,żeby nie wpieprzyć się w dodatkowe koszta.
pozdrawiam.

egoonn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 497
Rejestracja: 15 cze 2010, 21:04
Imię: Ernesto
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Munster
Kontakt:

Post autor: egoonn » 19 paź 2010, 10:46

teraz tylko sprawdzac krok po kroku co dostało :-)pamietaj że jeszcze mógł sie skrzywić amorek ja tak miałem udeżenie było duże u mnie i amor dostał i cały wózek sie przestawił ( poszedł do tyłu na śrubach które go mocuja było widać po śróbach )a reszta dobra była po ustawieniu i wymianie mcpersona wszystko grało <ok>

Awatar użytkownika
maxon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 282
Rejestracja: 29 lip 2010, 11:35
Lokalizacja: Gdańsk-Warszawa

Post autor: maxon » 19 paź 2010, 11:40

-Maciej- pisze:...Co do zarządcy dróg to sobie odpuszczę z tego powodu że dużo przebywam za granicą i nie miałbym za specjalnie czasu na jakieś bieganie po sądach.
...
Nikt tu nie mówi o sądzeniu. Proste zgłoszenie szkody. Pytasz tylko zarządce drogi gdzie jest ubezpieczony. Ja zgłaszałem w Hestii balona na oponie po wpadnięciu w dziurę i zgiętą felgę. FV i wypłata. Normalny temat.
Czasami brak ludożerców
daje się boleśnie odczuć...

-Maciej-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 08 sie 2009, 13:15
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: -Maciej- » 19 paź 2010, 15:27

Egoonn jak mam sprawdzić ten amortyzator ? Czy widać gołym okiem jakieś uszkodzenie?
Bo jak wiecie nie mam zamiaru się wpakować w dodatkowe koszta dlatego tak pytam.
pozdrawiam.

egoonn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 497
Rejestracja: 15 cze 2010, 21:04
Imię: Ernesto
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Munster
Kontakt:

Post autor: egoonn » 21 paź 2010, 10:55

-Maciej- pisze:Egoonn jak mam sprawdzić ten amortyzator ? Czy widać gołym okiem jakieś uszkodzenie?
Bo jak wiecie nie mam zamiaru się wpakować w dodatkowe koszta dlatego tak pytam.
pozdrawiam.
ja byłem na kanale w zawieszeniu nic nie było ustawiłem zbierzność i kiera krzywo stała nie chciałem sie pakowac najpierw w zawieche to pojechałem na szrot kupiłem cały mcperson założyłem i zbierznośći było miodzio kiera prosto i równo wszystko tak oto na to trafiłem jak by to nie zadziałało to bym po kolei wymieniał i patrzył taki miałem plan <ok>

-Maciej-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 08 sie 2009, 13:15
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: -Maciej- » 23 paź 2010, 20:02

Dzisiaj byłem na kanale u mechanika,sprawdzał mi czy nie jest coś uszkodzone po tym uderzeniu w dziurę,okazało się ,że prawe koło mam cofnięte o około 5mm ,bo głębszych oględzinach stwierdził ,że mam zerwane poduszki pod saniami,pokazywał mi te miejsce i kazał porównać wizualnie jedną i drugą stronę na oko było widać ,że jedna od drugiej różni się położeniem lub odległością.Czy przy wymianie tych tylnych poduszek jest jakiś problem i ile kosztują ?
pozdrawiam i dziękuję.

egoonn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 497
Rejestracja: 15 cze 2010, 21:04
Imię: Ernesto
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Munster
Kontakt:

Post autor: egoonn » 23 paź 2010, 20:41

a nie przesuneły ci sie sanki u mnie były przesuniete po uderzeniu i też było widać różnice między stronami popuściłem i ustawiłem sanki w swoje pierwotne ślady i było równo wizualnie, potem zbieżność i tyle :-) sprawdz sobie pozdro

-Maciej-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 08 sie 2009, 13:15
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: -Maciej- » 18 lis 2010, 11:16

Witam wszystkich jestem już po wymianie wszystkich amortyzatorów,po zbieżności i wymianie jednej śruby która się skrzywiła przy wpadnięciu do dziury.Autko wróciło do poprzedniego stanu z amortyzatorów jestem zadowolony (kayaba excel-g ) autko idzie jak po szynach.pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga