Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ All] Renoskór vs Lederzentrum

Wszystko co dotyczy ogólnie wnętrza, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
fakinek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 104
Rejestracja: 10 kwie 2010, 12:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

[ All] Renoskór vs Lederzentrum

Post autor: fakinek » 26 lut 2011, 09:51

Witam,
od kilku dni czytam na różnych forach różne opinie dotyczące renowacji skórzanej tapicerki w samochodzie i wynika, że są 2 najpopularniejsze metody: malowanie Renoskórem oraz używanie preparatów oferowanych przez Lederzentrum.
W związku z tym, chciałbym się dowiedzieć o Wasze opinie dotyczące tych dwóch metod i znaleźć tą najlepszą, co by nadać wnętrzu nowego blasku :)
Czy miał ktoś do czynienia z obiema metodami, żeby być w stanie w sposób bezpośredni je porównać?
A6 AEL Q Avant...oczywiście czerwony

Awatar użytkownika
czekereke
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 26 sty 2011, 12:40
Lokalizacja: Polska

Post autor: czekereke » 01 mar 2011, 11:07

Sam jestem ciekaw bo i mnie to czeka...
- Jest: A6 C4 ACK Quattro Avant
- Było: 100 C3 1.8 SH - Na zawsze w pamięci...

fakinek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 104
Rejestracja: 10 kwie 2010, 12:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: fakinek » 01 mar 2011, 19:24

tylko odzew trochę słaby... Czyżby nikt się w to nie bawił??
A6 AEL Q Avant...oczywiście czerwony

tomaszek99

Post autor: tomaszek99 » 01 mar 2011, 21:37

Ja kilka razy robiłem renoskórem, dzisiaj zakończyłem znowu fotel, czyli szpachla z renoskóra, lakier kolor i bezbarwny i powiem że jest ok, w audi robiłem pod końiec września i do dziś nic się nie wytarło, Szpachla też spełnia swoje zadanie. podejrzewam, że lederzentrum ma jakiejś wyższej klasy, ale renoskór też daje dobrze rade.

fakinek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 104
Rejestracja: 10 kwie 2010, 12:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: fakinek » 01 mar 2011, 21:59

a jak wygląda kwestia tej szpachli, bo jak rozumiem służy do uzupełniania ubytków w skórze? Czy to jest coś podobnego do płynnej skóry z lederzentrum? Po kilku miesiącach nic się nie dzieje z tą szpachlą, nie pęką?
Lakier bezbarwny też z renoskóra, bo jakoś nie namierzyłem jeszcze?
Dzięki
A6 AEL Q Avant...oczywiście czerwony

tomaszek99

Post autor: tomaszek99 » 02 mar 2011, 21:58

Tak bezbarwny mam z renoskóra ale jeszcze nie robiłęm nim próby.
A szpachlówka zdaje egzamian, ale w ubytku który jest, jak to u mnie było podklejony innym kawałkiem skóry od dołu, dzióre miałem aż gąbka wychodziła. wiadomo klejenie i szpara była na jakieś 2 do 3 mm wypełniłem na kilka razy i jak już pisałem od wrześńia nie pękło, farba się nie starłą i nawet ciężko do teraz zobaczyć gdzie było roztargane.
Zaś drugi kawałek mam przeciete nożem czyli prosta nie poszczępiona rysa zapchałęm ponaciągałem ręką i pękło od nowa, ale nie podklejałęm od spodu.

[ Dodano: 2011-03-02, 21:59 ]
A co do szpachłowki tak to jest jak ta skóra, miękka naciągliwa, ciągle elastyczna.

fakinek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 104
Rejestracja: 10 kwie 2010, 12:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: fakinek » 02 mar 2011, 22:51

no to trzeba będzie sprawdzić. Jak sobie policzyłem to produkty z LZ wychodzą ok. 300 pln, żeby wszystko sobie zrobić, natomiast z renoskóra powinienem się w 100 pln zmieścić, więc chyba warto spróbować jednak tańszej alternatywy.
Aktualnie czekam na kilka lakierów z renoskóra, co by kolor dobrać, a później próba na jakimś niewidocznym miejscu, a jak wszystko będzie ok to kupuję cały komplecik do renowacji i do roboty <okok>
dzięki
A6 AEL Q Avant...oczywiście czerwony

Awatar użytkownika
czekereke
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 26 sty 2011, 12:40
Lokalizacja: Polska

Post autor: czekereke » 03 mar 2011, 09:13

a ja wczoraj w fachowym sklepie będąc zapytałem o pastę zaplikatorem firmy Buffalo. Polecił ją jeden ktoś na forum AKP. Pani miała tę pastę, ale podpowiedziała mi inna, rzekomo b.dobrej niemieckiej firmy Collonil. Pasta Silicon Polish. Naczernia, impregnuje, ogolnie odżywia skórę. Jakieś tam silikony, woski, tłuszcze niby że zawiera. Mówiła ze kupuja ja wszyscy do starych kurtek, torebek, mebli, tapicerek itp. i są mega zadowoleni. Spróbuję na dniach dokumentując na foto efekty.
- Jest: A6 C4 ACK Quattro Avant
- Było: 100 C3 1.8 SH - Na zawsze w pamięci...

fakinek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 104
Rejestracja: 10 kwie 2010, 12:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: fakinek » 03 mar 2011, 11:05

to daj znać jak pójdzie. Tylko zapewne taka pasta nie pomoże na popękaną skórę, a ja stoję przed takim zadaniem :|
Przy okazji ciekawe czy są w innym kolorze niż czarny?
A6 AEL Q Avant...oczywiście czerwony

Paluch85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 24 cze 2010, 19:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Paluch85 » 05 mar 2011, 14:01

Ja czyscilem zestawem z Laderzentrum moje poprzednie auto.
W sklad zestawu wchodza srodek czyszczacy Soft Clean i Preparat konsterwujacy LV-Protector. i tak: srodek czyszczacy super! ale to LV to tragedia, bo po wyczyszczeniu skory staje sie ona czysta ale sucha i sztywna, naklada sie po 2 godz. to LV i skora jest swiecaca i BARDZO sliska! porazka, tak sliska ze moja 16 letnia siostra jadac z tylu na zakrecie zjechala na druga strone auta.
Polecam tylko srodek czyszczacy i balsam jakiejs innej firmy.

fakinek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 104
Rejestracja: 10 kwie 2010, 12:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: fakinek » 05 mar 2011, 21:23

tylko piszesz o produktach do konserwacji, a nie renowacji :) , a ja chciałbym dowiedzieć się właśnie o produktach do renowacji...
A6 AEL Q Avant...oczywiście czerwony

Awatar użytkownika
czekereke
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 26 sty 2011, 12:40
Lokalizacja: Polska

Post autor: czekereke » 06 mar 2011, 22:55

Paluch85 pisze:Przy okazji ciekawe czy są w innym kolorze niż czarny?
było ich kilka, ale sądze ze przy jasnej tapicerce nie uzyskasz efektu jakby skóra nabrała koloru. Mi chodzi o klasyczne naczernienie powycieranych miejsc. Na pęknięcia napewno nie pomoże, ale od tego są szpachle, skóry w płynie itp. To planuje moze na przyszły rok... jeszcze nie ma tragedii. No i nie wiem czy nie bede próbował malować skór... ale tu sie poważniej zastanowie.

Czyszczenie, czyszczeniem. Przed renowacją tez trzeba wyczyscić. Nie mylmy tylko konserwacji/czyszczenia z renowacją. Mówiąc renowacja mamy chyba na mysli szpachlowanie, malowanie itp bardziej <okok>
- Jest: A6 C4 ACK Quattro Avant
- Było: 100 C3 1.8 SH - Na zawsze w pamięci...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga