Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Przełożenie tapicerki boczka.

Wnętrze
ODPOWIEDZ
Sztendi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 10 sie 2012, 22:06
Lokalizacja: warmia

Przełożenie tapicerki boczka.

Post autor: Sztendi » 23 gru 2013, 17:47

Witam.

Czy istnieje możliwość rozebrać boczek drzwi na czynniki drobniejsze, niż zdjęcie go z drzwi.
Konkretnie chodzi mi o zmianę tapicerki w kolorze foteli. Kupiłem komplet siedzeń wraz z boczkami
z anglika i chciałbym boczki zostawić te, które mam, jednakże podmienić kolor obicia.


I tu właśnie pytanie, czy się da taką rzecz uczynić? Niektórzy obijają sobie boczki, wiec chyba jest
jakaś możliwość?

Bardzo proszę o jakieś rady, informację.

Pozdrawiam
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Johanes
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 119
Rejestracja: 21 mar 2010, 18:28
Imię: Sebastian
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Johanes » 24 gru 2013, 09:31

Tapicerka nie jest rozbieralna ponieważ połączona jest na gorąco czyli wtopiona uchwytami do boczka. Przypuszczam, że można to zrobić ale bez ponownego zgrzewania się nie obędzie. Ktoś kiedyś pisał na forum, że temat ogarnął mu tapicer i "operacja się udała" :)

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Przełożenie tapicerki boczka.

Post autor: axe » 24 gru 2013, 16:56

Sztendi pisze:Witam.

Czy istnieje możliwość rozebrać boczek drzwi na czynniki drobniejsze, niż zdjęcie go z drzwi.
Konkretnie chodzi mi o zmianę tapicerki w kolorze foteli. Kupiłem komplet siedzeń wraz z boczkami
z anglika i chciałbym boczki zostawić te, które mam, jednakże podmienić kolor obicia.


I tu właśnie pytanie, czy się da taką rzecz uczynić? Niektórzy obijają sobie boczki, wiec chyba jest
jakaś możliwość?

Bardzo proszę o jakieś rady, informację.

Pozdrawiam
Tak jak kolega wczesniej napisal - tapicerka jest przygrzana do ramy boczka. Istnieje mozliwosc przekladki ale jest to praca dla kogos bardzo cierpliwego i umiejacego poslugiwac sie spawarka do plastiku.
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

Sztendi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 10 sie 2012, 22:06
Lokalizacja: warmia

Post autor: Sztendi » 24 gru 2013, 19:13

Ok, dzięki za odpowiedzi. Znalazłem podobny temat na forum i pisali chłopaki, że można
zgrzane nity plastikowe rozgrzać lutownicą i wyjąc obszycie, zobaczymy.

Jak uda mi się zadziałaś w tej sprawie, wrzuce opis i jakieś zdjęcia dla potomnych.


Pozdro, wesołych świąt.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 24 gru 2013, 21:46

Sztendi pisze:Ok, dzięki za odpowiedzi. Znalazłem podobny temat na forum i pisali chłopaki, że można
zgrzane nity plastikowe rozgrzać lutownicą i wyjąc obszycie, zobaczymy.

Jak uda mi się zadziałaś w tej sprawie, wrzuce opis i jakieś zdjęcia dla potomnych.


Pozdro, wesołych świąt.
nie wiem jak obszycie welurowe ale skora jest klejona dodatkowo klejem jakby byl on na bazie kauczuku natryskowo nakladany
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

Lukasz_A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2013, 14:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lukasz_A6 » 27 gru 2013, 18:01

Sztendi, Jak znajdziesz magika co ci to zrobi to podeślij mi na PW namiary.
Mam ten sam problem, byłem u tapicera, co prawda nie samochodowego ale powiedział, że się nie da przełożyć.

Sztendi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 10 sie 2012, 22:06
Lokalizacja: warmia

Post autor: Sztendi » 28 gru 2013, 23:02

Dzwoniłem w dwa miejsca i mówili, że się nie podejmą jeżeli boczek jest nierozbieralny...

Więc sam postanowiłem zadziałać, co prawda strasznie czasochłonne, ale dam rade przełożyć.

Jak skończę choćby jeden, to wrzucę fotkę jak to wygląda..

pozdro

[ Dodano: 2014-01-01, 15:24 ]
Jeśli chodzi o boczki z wersji angielskiej, to wygląda to tak: boczki tylne można przełożyć rozgrzewając całe mocowanie plastików z tyłu.

Przełożyłem z zielonego boczka z zieloną skórą na swój czarny, gdzie było obszycie materiałowe i wygląda to tak:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

tył już mam pięknie przełożony. Jeśli chodzi o przód, to nie było by problemu jeśli mocowania uchwytów w boczkach byłyby takie same.
Mocowania nie pasują z anglika, więc rozbiorę i oddam do tapicera, aby obszył i będzie wszystko grało

pozdro
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

brzozek91
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 19 maja 2012, 15:37
Lokalizacja: Toruń okolice

Post autor: brzozek91 » 01 sty 2014, 18:24

z tego co slyszalem to przod tezmozna przelozyc tylko bedzie widoczne odgniecenie od tej raczki
bylo Opel Omega 1996. 2.0 16v 136km
bylo Audi a6 c5 1998 2.8 193km
bylo Skoda Superb 2002 1.8t 150km
Bylo Audi a6 c6 2004 3.0tdi Q 225km
Bylo Audi a6 c6 2004 3.0tdi Q 300km
Jest Audi a6 c7 2011 3.0tdi 214km
Jest Audi a8 d4 2010 4.2tdi 350km

Sztendi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 10 sie 2012, 22:06
Lokalizacja: warmia

Post autor: Sztendi » 01 sty 2014, 19:03

Dobrze kolego mówisz, ale nie będzie wyglądało to zbyt dobrze, więc postanowiłem rozebrać
boczki i obszyć jeszcze raz skórą, wtedy będzie tak jak trzeba:)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Lukasz_A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2013, 14:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lukasz_A6 » 01 sty 2014, 19:06

Sztendi, Zrobiłeś jakieś fotki z operacji ? Możesz dokładniej opisać jak to zrobiłeś, czym rozgrzałeś, czym potem kleiłeś ? Rączkę też przełożyłeś starą ?

Z góry dzięki za odpowiedź

brzozek91
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 19 maja 2012, 15:37
Lokalizacja: Toruń okolice

Post autor: brzozek91 » 01 sty 2014, 19:14

Sztendi, no tak wiadomo po jakims czasie cos by sie odkształcilo napewno ale slad by pozostal ;)
alae jak robic to pozadznie i <okok> <okok> <okok> <okok>
bylo Opel Omega 1996. 2.0 16v 136km
bylo Audi a6 c5 1998 2.8 193km
bylo Skoda Superb 2002 1.8t 150km
Bylo Audi a6 c6 2004 3.0tdi Q 225km
Bylo Audi a6 c6 2004 3.0tdi Q 300km
Jest Audi a6 c7 2011 3.0tdi 214km
Jest Audi a8 d4 2010 4.2tdi 350km

Sztendi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 10 sie 2012, 22:06
Lokalizacja: warmia

Post autor: Sztendi » 01 sty 2014, 19:37

Lukasz_A6, Rączka też oczywiście została przełożona, bo w boczku ze skórami była zielona.

Fotek niestety nie zrobiłem, ale mogę w dwóch słowach powiedzieć jak to przekładałem.

Zdjąłem z drzwi boczek, wymontowałem głośnik, całą elektrykę z niego i przystąpiłem do pracy.
Pierwszy boczek "rozklejałem" lutownicą, zeszło mi chyba z 3h. Następny wycinałem flexem
bardzo ostrożnie, a rączke wymontowałem rozwiercając zgrzane kołki. Są tam jeszcze zgrzewane
podłużne elementy plastikowe, można je również flexem ściąć z góry i wychodzą.

Rączkę po przełożeniu zamontowałem na 3 śruby i zgrzałem w punktach demontarzu, także nie ma
szans, że się cokolwiek poluzuje.

Płótno bo boczka przykleiłem klejem na gorąco do plastiku, taki, który się podaję pistoletem.


PS. Gdyby boczki przednie nie były od anglika, to przełożenie byłoby kwestią formalną. Niestety w angielskich jest konsola do otwierania szyb na 4 włączniki przez co rączka jest większa i jest troszkę szersza nic u nas w europejczykach, mozna oczywiscie przelozyc, ale bedzie male odgniecenie w środku uchwytu i nie będzie wyglądało to zbyt ładnie.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Awatar użytkownika
st.john
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 463
Rejestracja: 30 kwie 2012, 16:28
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: st.john » 05 lut 2014, 10:41

a nie prościej byłoby zabarwić skórę ?

Ekhangel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 24 lut 2019, 16:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ekhangel » 10 maja 2019, 20:48

Ma ktoś namiary na kogoś robiącego tego typu robotę w Poznaniu/Wielkopolsce? Mam do przełożenia tapicerę boczków z bez skóry (welur) na skórę.

[ Dodano: 2019-05-10, 20:48 ]
Dla potomnych - przełożyłem tapicerkę samemu, metodą druciarską.

Po odkręceniu śrub (od wewnątrz - już po zdjęciu boczka) trzymających tapicerkę (klamka i coś tam jeszcze) można rozwiercić zgrzewy wiertłem do drewna (rozmiar 10-12 - puszczają szybko i bezboleśnie), a następnie odciąć tapicerkę na pozostałej sprasowanej krawędzi bocznej brzeszczotem lub miniszlifierką. Ja robiłem miniszlifierką - bezpieczniej i dokładniej. Po tej operacji całość wychodzi.

Nową tapicerkę można umocować na blaszki łączące + wkręty, albo przygrzać, z tym że miejscowy fachura od plastików powiedział mi, że ABS, z którego wykonane są boczki na jego ultrasprzęcie się topi w oczach i nic z tego nie wychodzi. Ale sam przyznał, że lutownicą/opalarką powinno dać radę. W każdym razie tapicerka trzyma się w boczkach też na śruby od klamki i chyba podłokietnika, tak więc to nie jest tak, że siedzi ona wyłącznie na wkrętach. Wkręty tu pełnią funkcję w sumie tylko dodatkowego umocowania.

To tak tytułem manuala, jakby komuś chciało się bawić w tego rodzaju chałupnictwo. U mnie wyszło w zasadzie idealnie, z tym małym felerem, że na jednej krawędzi (tej po miniszlifierce) powierzchnie nie są idealnie spasowane i po złożeniu wszystkiego do kupy nieco odstają od siebie. Nie rzuca się to jednak w oczy, i nie jest zresztą widoczne praktycznie z żadnej "codziennej" perspektywy - ani podczas siedzenia w aucie, ani przy otwartych szeroko drzwiach. Można by to raczej poprawić poprzez dokładniejsze zeszlifowanie lub wykonanie podłużnego zgrzewu.

Nie zrobiłem niestety żadnych zdjęć, bo chałupniczyliśmy z kumplem od 18:00 do 2:00 (przekładałem jeszcze podłokietniki, popielniczkę, rolety... składanie łącznie z 3 kompletów boczków dla uzyskania najlepszego efektu - wariactwo), więc dostatecznie było roboty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga