Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C4] Luz na oparciu fotela od strony kierowcy.

Wnętrze
ODPOWIEDZ
wolo82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 19 maja 2011, 11:20
Lokalizacja: nowy sacz/malopolskie

[Audi A6 C4] Luz na oparciu fotela od strony kierowcy.

Post autor: wolo82 » 04 mar 2012, 16:42

Witam


Wyczuwam wiekszy luz niż na fotelu pasazera, jeśli chwyce oparcie i zaczne ruszać przód tył jest spory luz.. teraz przy sztywniejszym zawieszeniu jadąc szybciej na wybojach odczuwam dyskomfort, jakby fotel był niedokrecony do podłogi.. Sprawdzilem oczywiście slizgi jest na nich luz ale naprawde delikatny, przy okazji wczoraj wyczysciłem szyny i nalozylem nowego smaru, zamowilem jednak nowe slizgi zeby mieć pewność, ale wydaje mi ze to sprawa oparcia...:(

czy Ktoś z szanownych forumowiczow przerabial temat?
Pozdrawiam
Michal

Awatar użytkownika
marek [a6]
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 503
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:22
Imię: Marek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: marek [a6] » 04 mar 2012, 17:05

witam. właśnie wczoraj rozbierałem fotel bo miałem ten sam problem luz jako taki będzie tak czy inaczej ale u mnie to była masakra plus skrzypienie które powodowało że ciarki przechodziły po plecach - i co się okazało rama oparcia w miejscu łączenia z siedziskiem pękła i wszystko latało i skrzypiało . pospawane złożone i jest super . pozdro
tylko quatrro !!!

wolo82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 19 maja 2011, 11:20
Lokalizacja: nowy sacz/malopolskie

Post autor: wolo82 » 04 mar 2012, 20:48

U mnie nie skrzypi.. ale luz jest.. sprawdzalem przed chwilą jeszcze raz.. na wysokości zagłówka (im wyżej od siedziska tym wieksza odchyłka na zasadzie wahadla..) jest to kolo 1-1,5cm to jest calkiem sporo. Jak przyjdą slizgi będę wyciagać fotel całkiem na zewnatrz. Napisz proszę na co zwrócic uwagę, ew. pekniecie ramy bedzie widoczne?. Ewentualnie jakies sugestie jak rozmontować oparcie od siedziska i gdzie szukać problemu. Nie twierdze że nie dojde do tego sam ale na to mam tylko jeden wieczór niestety;/.
Pozdrawiam
Michal

Awatar użytkownika
marek [a6]
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 503
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:22
Imię: Marek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: marek [a6] » 04 mar 2012, 21:20

witam. jak coś będzie pęknięte to na pewno zobaczysz . co do rozebrania siedzenia jak go wyciągniesz odkręcasz plastikowe osłony z lewej strony przykręconą na dwie śrubki jedna pod zaślepką druga pod spodem siedziska z drugiej strony plastik trzyma się na plastikowych kołkach które trzeba wycisnąć od środka pod tymi plastikami mamy 4 śrubki na torx gwiazdkę jak to odkręcisz masz już dwie części póżniej juz wszystko intuicyjnie musisz patrzeć co jak i gdzie jest zamocowane żeby po kolei rozebrać zacznij od odkręcenia tylnej części oparcia która trzyma sie na dwóch śrubkach plus jest wsunięta w oparcie jak to rozbierzesz to już co nieco będzie widać czy wszystko ok z rama jest . jak masz ogrzewane fotele uważaj na kable bo oparcie jest połączone z siedziskiem kable schodzą się w jednej kostce . u mnie uszkodzenie było blisko mocowania oparcia z siedziskiem więc nie musiałem ściągać całej tapicerki . zrób sobie kilka zdjęć żebyś póżniej nie musiał zgadywać gdzie co i jak . pozdro
tylko quatrro !!!

wolo82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 19 maja 2011, 11:20
Lokalizacja: nowy sacz/malopolskie

Post autor: wolo82 » 05 mar 2012, 10:12

Dzięki, przyjdą slizgi to będe patroszyć fotel:)
Pozdrawiam
Michal

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga