Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 ALL ] montaż monitorów w zagłówkach

Warsztat
Awatar użytkownika
Sebek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 02 lip 2009, 13:51
Lokalizacja: Słupsk

[ A6 ALL ] montaż monitorów w zagłówkach

Post autor: Sebek » 21 gru 2009, 21:20

no to ja zapodam coś od siebie ( proszę o wyrozumiałość bo do pisania to ja weny twórczej nie mam )
a więc tak jak w temacie montaż monitorów w zagłówkach - niestety nasze zagłówki są bardzo małe i monitor 7 calowy nie wchodzi cały w niego więc musimy trochę pokombinować.

o więc od początku:
1.wyznaczamy linie cięcia materiału (najzwyklejsza taśma samoklejąca )
Obrazek

2.przecinamy ostrym nożem materiał około 1centymetra od taśmy wyznaczającej miejsce monitora
Obrazek

3.wycinamy - wyrywamy gąbkę z pod wyciętego materiału
Obrazek

4.i teraz zaczyna się zabawa z wpasowaniem obudowy od monitora w zagłówek wyciągamy tyle gąbki żeby monitor wszedł bez większego oporu
Obrazek

5.jak już mamy wpasowaną obudowę to zaczniemy zabawę z obklejeniem materiałem (który pozostał na z tyłu zagłówka ) dolnej części monitora dlatego ze musi on troche wystawać pod zagłówek .
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

6.z chwilą gdy mamy już obklejone monitory przechodzimy do przymocowania obudowy monitora do zagłówka - nic prostszego 4 opaski i po kłopocie
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

7. wkładamy monitor przeciągamy kabel i koniec. Obrazek Obrazek Obrazek


w najbliższym czasie wstawię zdjęcia jak o wygląda w samochodzie

miłego oglądania <ok>
Pozdrowienia z Słupska :-)

kori
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 15 sie 2009, 12:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kori » 22 gru 2009, 17:26

Niestety, ale wygląda to jak 1/2 dupy zza krzaka.
Fakt że zagłówki nie są duże ale trzeba było kombinowac z samą matrycą a nie wstawiac całe zest montażowe, ew dołożyc zagłówki z innego auta.
Wykoanie na + ale wygląd :-/

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 23 gru 2009, 04:56

Pomysł niezły, ale stary... nie było po prostu wetknąć monitorka w oparcie fotela jak się nie mieścił w zagłówek?

Tak przy okazji... tam przy zagłówkach to flaszka Johny'ego Walkera? 8-)
Wykonane mody :) :
C6:
- lustreko fotochrom
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

Awatar użytkownika
Sebek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 02 lip 2009, 13:51
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Sebek » 23 gru 2009, 07:01

może na zdjęciach nie wygląda to za ciekawie ale w rzeczywistości jest naprawdę dobrze nie widać tego ze monitor wystaje poza zagłówek , w najbliższym czasie podeśle zdjęcia jak to wygląda w aucie.

[ Dodano: 2009-12-23, 07:06 ]
kori pisze:Niestety, ale wygląda to jak 1/2 dupy zza krzaka.
Fakt że zagłówki nie są duże ale trzeba było kombinowac z samą matrycą a nie wstawiac całe zest montażowe, ew dołożyc zagłówki z innego auta.
Wykoanie na + ale wygląd :-/
nic by nie dało włożenie samej matrycy
nie jestem zwolennikiem wkładania nie oryginalnych części - poza tym nigdy nie dobierzesz tego samego koloru zagłówka

czekam na propozycje jak zrobić to według was, jeżeli macie lepszy pomysł to proszę o niego, oczywiście nie mówimy o monitorach 3 calowych itd.
Pozdrowienia z Słupska :-)

Awatar użytkownika
alukard
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1283
Rejestracja: 24 lut 2008, 20:39
Imię: Audi A6 Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: alukard » 23 gru 2009, 08:41

tmr pisze:
Tak przy okazji... tam przy zagłówkach to flaszka Johny'ego Walkera? 8-)
http://www.foodprocessing-technology.co ... -label.jpg
<piwo>

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 28 gru 2009, 21:10

a to moje:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 sty 2011, 12:36 przez axe, łącznie zmieniany 1 raz.
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

Awatar użytkownika
boluss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 212
Rejestracja: 18 mar 2008, 21:48
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: boluss » 30 gru 2009, 10:05

:shock: Kolego jak sam to robiłeś no to GRATULUJE PERFEKCJI!!!
Jak byś mógł mi napisać jaki wymiar masz tych monitorów i mniej więcej jaki koszt to byłbym wdzięczny. <ok> :shock:

Awatar użytkownika
harus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:24
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: harus » 10 sty 2010, 21:15

Takie sobie zamontowałem ja.

Tak sie składa że pracuje sobie w firmie , która sprowadza towar z chin i sobie sprowadziłem ( tak przy okazji )

Koszt mnie wyszedł 480 zł za komplet juz po opłatach celnych itp. Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
boluss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 212
Rejestracja: 18 mar 2008, 21:48
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: boluss » 11 sty 2010, 10:07

harus, Kolego a byłbyś w stanie sprowadzić taki komplecik i oczywiście za ile?

Awatar użytkownika
harus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:24
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: harus » 16 sty 2010, 13:48

Dowiadywałem się i jest malutki problem przy sprowadzaniu kolejnego zestawu.

Mianowicie , jeżeli sprowadzasz taki towar z FABRYKI SWIATA ( chin ) masz prawo sprowadzic jeden egzemplaz lub komplet na testy.

Ja tak zrobiłem.

Jeżeli sprowadzasz kolejny taki towar muszisz przedstawić licencje , która się wykupuje u PHILIPS-a bo to on jest włascicielem patentu DIVIX/XVID

Kosztuje to jedyne 15.000 Euro i monitoruje to firma z Warszawy bezpośrednio na lotnisku Okecie Ul. Wirazowa 35 , gdybym chciał sprowadzic ponownie taki towar musiałbym dołaczyc do przesyłki wylupiona licencje.

Ty jednorazowo masz prawo sprowadzic to sobie bez licencji na tzw. testy

W 99.9% wszystkie te zestawy posiadaja oprogramowanie odtważajace tego typu pliki.

Niektóre też posiadają napęd cd/dvd.

Generalnie nie jest to takie skomplikowane jak się wydaje.
Juz pisze jak to zrobić:

Wchodzisz na strone gdzie całe chiny sprzedaja wszystko - takie chinskie Allegro

www.alibaba.com

Po czym w wyszukiwarce wpisujesz frazę np. CAR DVD , lub CAR LCD kto co woli.

Wyszkujesz ineresujacych cie zestawów zagłówków

Wcześniej jednak musisz sie zarejestrowac na tej stronie ( polecam do tego zainstalowac GOOGLE TOOL BAR ) z tłumaczen , który automatycznie przetłumaczy nam stronke na polski.

Jak juz znajdziesz sprzedawcę który posiada idealne dla ciebie zagłówki ( szukaj tylko GOLDEN SUPPLIER ) czyli cos jak super sprzedawca , piszesz do niego że chcesz to zakupic jako partie do testów ( SPARE PARTS ) ,podajesz model i kolor , podajesz meila i prosisz o przesłanie faktury pro-forma ( PROFORMA INVOICE )

Powinien ci to wysłać na meila , wraz z danymi banku do przelewu.

fakture powinienes przetłumaczyc na polski dla służb celnych , morze byc poniżej całej faktury ,nawet odrecznie.

Dobrze by było jgby ten sprzedawca miał certyfikat CE na ten towar , wtedy go drukujesz i dołanczasz do faktury do odprawy celnej.

Popros żeby wysłał ci to DHL-em sa mniejsze koplikacje przy odprawie , w innym przypadku UPS-em.

Jak juz wyslesz kase na konto to czekasz około 10-15 dni na towar żeby przyleciał do polski.

w tym momencie juz kontaktujesz sie z DHL-em lub UPS-em odnosnie odprawy i kosztów.

srednio trawa to około 2-3 dni max i DHL przywożi ci to do domu.

najlepiej żeby sprowadzac to na firme twoja lub kolegi jest to duże ułatwienie dla służb celnych , nie wiem jak to działa ze sprowadzeniem dla osoby prywatnej :oops:

Po tym wszystkim musisz znależć jeszcze około 1-2 godz. żeby sobie je zamontowac ;-)

Ja pogadałem z szefem i pozwolił mi sprowadzic to na firme , nie było problemów .

Ale taki numer przechodzi tylko raz i jest całkowicie legalny.

[ Dodano: 2010-01-16, 13:52 ]
ZelvaBOi, mój kolega tez ma C6 zobacze jakie monitorki tam podejda bo mój znajomek ma do sprzesazy LCD-ki do samomontażu 7 cali ale nie wiem jak spasowały by do C6

Cene ma 200zł brutto za sztuke moze byc z fakturą

Dam ci znac jak to sprawdze

Awatar użytkownika
harus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:24
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: harus » 19 sty 2010, 22:25

ZelvaBOi, kontaktowałem sie z kumplem i niestety juz nie ma tych LCD , sprzedał juz wszystkie .

Jak bedzie miał nowa dostawe to dam znać

arthurr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 277
Rejestracja: 20 lis 2008, 10:34
Lokalizacja: Orzesze/ Górny Śląsk

Post autor: arthurr » 20 sty 2010, 19:53

koledzy axe i harus, poprawcie mnie jeśli się myle, ale wy zamontowaliscie po prostu zakupione całe zagłówki z wstawionymi już monitorami a nie rezaliście monitory do oryginalnych zagłówków? Niestety w C5 (a z tego co piszą inni także w C6) zagłówki są małe i ciężko tam coś upchnąć żeby to jakoś wyglądało - co widać u autora tematu ;) Ja długo szukałem monitorków mniejszych (max cali) z jak najmniejszą ramką dookoła żeby w ogóle istniała szansa je zmieścić w całości w zagłówkach. Zdjęcia dołączę jak skonczę prace, ale "na już" dla właścicieli C5-ek podam ciekawostkę - warto przerabiać tylne zagłówki i po montażu monitorków zamienić je z przednimi - mają inny plastik wewnątrz, w tylnym zagłówku monitorek schowa się bardziej i wygląda to lepiej. Ja fuksem najpierw rozprułem zagłówek który wcześniej kiedyś tam podmieniłem z tylnym (nie trzymał pozycji) i monitorek siadł pięknie a drugi przerabiałem przedni i już nie było tak różowo - mimo brutalnego użycia szlifierki i tak nie jestem zadowolony - szukam tylnego skórzanego zagłówka ;-)

Awatar użytkownika
harus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:24
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: harus » 20 sty 2010, 20:39

arthurr, ja powiem ci tak.

Osobiście nie lubie manufaktury i jakoś nie odpowiada mi rozwalanie org. zagłówków , dlatego też zdecydowałem sie na kompletne zestawy.

Ponadto uważam to za zaletę , możesz je zdemontowac gdy chcesz auto sprzedać i wrzucic spowrotem orginalne , a pozatym wszystkie kable są puszczone wewnątrz rurek .

W tym momencie masz juz gotowy zestaw do zamontowania w nowym A6 ;-)

Tymbardziej że zestawy podobne do moich sa uniwersalne i posiadaja regulacje rozstawu rurek na boki a nawet tulejki redukujace luz pomiedzy rurkami zagłówka a gniazdami rurek w fotelu.

Nawiazując zaś do wielkości matrycy to patrząc na gabaryt A6 C5 uważam że 7 cali są w 100% wystarczające a nawet pokusze się o twierdzenie że na większych będzie sie źle oglądać.

widiałem zamontowane 9 calowe i powiem że troche za duże.

Ale oczywiście to kwestia gustu no i co kto lubi <ok>

Poniżej przedstawiam duże foto mojego zestawu , nie zauwarzyłem że wcześniej wstawiłem miniatury.

Obrazek Obrazek Obrazek

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 21 sty 2010, 10:30

harus pisze:
Jeżeli sprowadzasz kolejny taki towar muszisz przedstawić licencje , która się wykupuje u PHILIPS-a bo to on jest włascicielem patentu DIVIX/XVID
Tylko sprostuje:
"Xvid - jest stratnym kodekiem video zgodnym ze standardem MPEG-4 part 2, wydanym na licencji GNU GPL. W przeciwieństwie do DivX, jest całkowicie darmowy i pozbawiony komercyjnych ograniczeń. Ponieważ kod źródłowy Xvida jest powszechnie dostępny, istnieje wiele różnych jego kompilacji."

arthurr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 277
Rejestracja: 20 lis 2008, 10:34
Lokalizacja: Orzesze/ Górny Śląsk

Post autor: arthurr » 21 sty 2010, 11:16

harus, źle się zrozumieliśmy - ja wcale nie neguję twojego sposobu podejścia do monitorków w zagłówkach. Uważasz to za lepsze rozwiązanie, poza tym masz to w dobrej cenie, jest to bardzo estetyczne - super. Chciałem tylko uzmysłowić (były takie pytania w tym temacie), że to nie są monitorki w oryginalnych zagłówkach A6 ;-) U nas takie zagłówki są dostępne po 400 zł/ sztuka, na niemieckim ebayu mozna kupić komplet 2 sztuki za niecałe 600 zł - i nawet brałem to pod uwagę gdybym nie znalazł monitorków dających się "wcisnąć" w ori zagłówki.
W jednym się nie zgadzamy - ja właśnie lubię manufakturę ;-) strasznie cieszy grzebanie przy własnym autku a jeszcze jak efekt wychodzi zadowalający, to daje to olbrzymią satysfakcję.
Mój komplet - DVD w schowku, dwa monitorki, kable, złączki do puszczenia sygnału także na monitor navi na konsoli - kosztował w sumie 350 zł... NIe mam odtwarzania divx (czy jak się to pisze), ale nie potrzebuję tego - ten sprzet będzie użyty kilka razy w roku na dłuższej trasie z dziećmi - na taki użytek dam radę wykombinować płyty dvd lub vcd ;-). Przy takiej cenie zaś, nie będę miał oporów żeby zostawić to w aucie następnemu właścicielowi, a wyjąć też zawsze mogę dokupujac za grosz niepocięte zagłówki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga