Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 ] Odnowa lamp - przednich.

Warsztat
birdman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 201
Rejestracja: 17 lip 2008, 16:53
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Post autor: birdman » 29 kwie 2011, 19:12

Ostatnio dalem moje lapmy do regeneracji. Gosc zapodal nowa warstwe odblysnika i nawet nie polerowal kloszy. Koszt to 200zl za dwie lampy a efekt jest taki ze w koncu mam swiatla ;)

Awatar użytkownika
Lukash
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwie 2010, 11:33
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Lukash » 02 maja 2011, 14:58

słuchajcie. powiedzcie mi jakich produktów najlepiej użyć do spolerowania lamp przednich i czy koniecznie trzeba je wyciągać czy tylko wystarczy je z zewnątrz przelecieć. choć wiem że jak robić to już porządnie. dużo jest tu stron w tym temacie i zanim dojdę do końca do mózg mi się zlansuje <szok>

jaki papier, jaka pasta czy jakąś wiertarką czy ręcznie.może ma ktoś jakieś zestawy na allegro do polecenie ( w rozsądnej cenie). kupiłem xenony ale nie założyłem ze względu na lampy.

bo rozumiem że klosz to po obu stronach trzeba polerować.

a może ktoś wie czy ktoś w okolicach Koszalina świadczy takie usługi ?? bo ja nie wiem <luzik>
Robert Ferrari czeka

tomaszek99

Post autor: tomaszek99 » 02 maja 2011, 17:33

Najlepiej mechanicznie, maszyną cofnij się ze 3 strony a znajdziesz napewno,
A może znajdzie się jakiś chętny i zrobi krótki poradnik na ten temac, coby nie szperać w tym :)

Awatar użytkownika
Lukash
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwie 2010, 11:33
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Lukash » 02 maja 2011, 20:00

czyli co ??

z tego co przeczytałem ze 3 str. temu to najlepiej papierem od 1500 do 2500 pod wodą a potem pastą tempo lekkościerną ( szmatką ) lub od razu jakąś nakładkę filcową do wiertarki i od razu z pastą. też tempo ?? a od środka to wystarczy po prostu ją umyć ?? lustro rozumiem że wystarczy tylko przetrzeć.

powiedziałem żonie że zamierzam zrobic polerkę lamp to od razu usłyszałem "Ty jak zwykle szukasz dziury w całym" <wysmiewacz> ah te kubitki
Robert Ferrari czeka

detektyw78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 26 kwie 2011, 23:23
Lokalizacja: Opole

Post autor: detektyw78 » 02 maja 2011, 22:30

Czytalem i ogladalem te Wasze fotki po odnowie lamp az sam sie wkoncu za to wzialem. Oczywiscie cos co napisane wcale nie jest takie proste w realizacji. Pomeczylem sie troszke z wyjeciem lampy a zaczalem od lewej. No i tu sie zaczely schody. Po pierwsze dlatego ze moje postarzale lampy sa zabrudzone na zewnatrz ale rowniez i klosz wewnatrz nie jest pierwszej swiezosci. Natomiasto jeszcze gorsza niespodzianka spotkala mnie gdy chcialem otworzyc lampe. Okazalo sie ze ktos wczesniej juz ja otwieral i zakleil to takim klejem ze z checia j..a bym mu urwal. zadne sposoby nie pomagaly wiec musialem mozolnie wydlubywac nalozony klej. Otwarcie jednej lampy z lekkim oczyszczeniem zajelo mi 2 godziny...koszmar. Potem oczyszczanie papierem 1000,2000,2500. I na tym zakonczylem prace na dzisiaj. Jutro odpale wiertarke z polerka i zobacze jaki bedzie efekt...mam tylko nadzieje ze bylo warto tyle sie z tym mordowac i ze nikomu nie bedzie przeszkadzalo w nocy autko bez jednej lampy ;)
ps: Przyznac musze ze zazdroszcze tym, ktorym to poszlo o wiele latwiej (wnioskujac po opisach)
cdn...

satch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 180
Rejestracja: 10 mar 2009, 07:57
Lokalizacja: wrocław

Post autor: satch » 03 maja 2011, 09:08

RomanS pisze:ris, wszystkie lampy w modelu C5 są plastikowe <okok>
w C6 też ...
GPW

diabeelek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 616
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:04
Imię: Filip
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: diabeelek » 03 maja 2011, 09:15

Soczewke też się czyści? Tzn. jakie elementy przetrzeć szmatką aby było czysto i nie zedrzeć odblysnika

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 03 maja 2011, 11:37

diabeelek pisze:Soczewke też się czyści? Tzn. jakie elementy przetrzeć szmatką aby było czysto i nie zedrzeć odblysnika
Soczewka akurat jest ze szkła, więc mozesz ja czyścić do skutku, nic sie nie stanie złego. Ostroznie natomiast z lustrem odbłysnika (kopuła za soczewka do której mocuje się żarnik/żarowke). Tam im bardziej powierzchnia przegrzana tym większe niebezpieczeństwo jej uszkodzenia. U mnie była szara, ale jak się okazalo nie od kurzu tylko z przegrzania, przy próbie czyszczenia osypała sie w postaci proszku. Po napyleniu lampy zaczeły swiecić <okok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

tomekb164
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 115
Rejestracja: 26 mar 2009, 17:57
Lokalizacja: Zbychowo

Post autor: tomekb164 » 03 maja 2011, 15:43

detektyw78 pokaż zdjęcia <okok>

detektyw78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 26 kwie 2011, 23:23
Lokalizacja: Opole

Post autor: detektyw78 » 03 maja 2011, 18:45

a wiec dzisiaj zakonczylem zabawe ale tylko z jedna lampa. druga zrobie w tym tygodniu bo jak pomysle ile sie namecze przy otwieraniu i polerce obu stron szkla to witki mi opadaja...prawda jest taka ze szalu nie ma ale...jest lepiej ;) oto zdjecia,ktore moze choc troszke zobrazuja wynik moich prac.

lampa prawa - jeszcze nie odnawiana
Obrazek

lampa lewa - po odnowie
Obrazek

kadr na obie lampy - mozna zauwazyc poprawe choc liczylem na wiecej ;)
Obrazek

Armani85

Post autor: Armani85 » 12 maja 2011, 10:00

Koledzy przeczytalem wszystko dokladnie , zakupilem wszystkie potrzebny rzeczy ale najbardziej przeraza mnie polerka , moze ktos opisac jak to krok po kroku zrobic mam papier 2000 i 2500 , mam przykre wspomnienia z papierem wodnym i nie chce nic spieprzyc. Jak to mam robic krok po kroku?

[ Dodano: 2011-05-12, 10:04 ]
Polerke posiadam z regulacja obrotow.

Awatar użytkownika
Marcin19l
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 159
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:42
Lokalizacja: Radom

Post autor: Marcin19l » 12 maja 2011, 20:57

nie ma w tym nic trudnego jesli sie nie rozbiera lampy.
U mnie w srodku były w miare czyste wiec nie rozbierałem. Njapierw papier 800 1200 2000 2500 i na koncu pasta polerska na filc wkretarka i jedziemy. Po zabiegu szkła jak nówki :)
Było Audi 80 B3 1.8S
Jest OOOO A6 C5 2.4 Quattro

Petroniusz566
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 827
Rejestracja: 20 cze 2009, 14:41
Imię: Patryk
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Petroniusz566 » 12 maja 2011, 23:57

to i ja się pochwalę jak wyszło u mnie:
Obrazek

obyło się bez żadnego papieru, samą pastą polerską i filcem na wiertarce.. Szkła były chłodzone wodą podczas tego procesu
ale są dwie.. jedna mówi: tak, druga mówi: nie

Armani85

Post autor: Armani85 » 13 maja 2011, 16:48

I ja sie pochwale , Efekt ? Super:)

Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2011-05-15, 23:02 ]
Koledzy jak dlugo trzeba odczekac przed zamontowaniem reflektorow chodzi mi o schniecie sylikonu , bo chyba za szybko je zamontowalem i cos spieprzylem bo lampy paruja ;/

Awatar użytkownika
keikan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 24 kwie 2010, 14:24
Lokalizacja: Krak-off

Post autor: keikan » 25 maja 2011, 11:42

Witam kolegów
jestem zainteresowany wątkiem gdyż moja lewa lampa (od kierowcy) jest baardzo szara (nawet wpada w brązowy kolor)... i słabo świeci (mam HID 4300 - nowe, bo myslałem, że stary żarnik sie wypalił, ale nie - dalej świeci o połowę słabiej niż lewa - sprawdzałem elektrykę - żarnik dostaje 12V więc też ok- pozostaje brudna lampa i soczewka - na soczewce nawet widać nalot i zacieki...ponadto lampa paruje w deszczu lub po myciu auta).

Chcę odnowić lampę tak jak opisujecie, ale odnoszę wrażenie, że u siebie obie lampy przenie mam plastikowe... nie szklane... Są na niej wygrawerowane nadruki HELLA, HR 2DS itp wię lampa wygląda na oryginalną, ale po "puknięciu" w nią palcem daje odgłos plastiku...a jak mocniej docisnę palec, to jakby się uginała (oczywiścnie prawie niezauważalnie). czy jest sens bawić się w odnawianie, czy może kupić używkę za 150 PLN?
AUDI - władca czterech pierścieni

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga