Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 SEDAN] Naprawa przełamanych kabli tylnej klapy

Warsztat
strazakMONIO
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2014, 17:28
Lokalizacja: Podlaskie

[A6 C5 SEDAN] Naprawa przełamanych kabli tylnej klapy

Post autor: strazakMONIO » 03 maja 2014, 10:59

A więc będziemy potrzebować:

- kawałek nowego kabla
- kawałek drutu cienkiego i w miarę sztywnego długości dłuższej od gumowej izolacji kabli
- nożyk
- lutownica i cyna
- śrubokręt płaski

Zabieramy się do naprawy:

W pierwszej kolejności wyciągamy gumową izolację która wchodzi do tylnej klapy.Następnie drugi koniec izolacji który wchodzi do bagażnika wciskamy go do środka w stronę bagażnika tak jak na foto.Przyda się do tego śrubokręt.

Obrazek

Następnie staramy się całą izolację ściągnąć ku dołowi w stronę bagażnika.U mnie okazało się że jest przełamany brązowy kabel który odpowiada za podświetlenie tablicy rejestracyjnej oraz zapalania kontrolki na desce rozdzielczej otwartej klapy bagażnika.I robiło się zwarcie.Zamiast na desce pokazywać że mam otwartą tylną klapę pokazywało mi na kontrolce świateł przeciwmgielnych.

Następnie wyjąłem z izolacji przełamany ten kabel.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Teraz przy użyciu drutu przeciągamy kawałek nowego kabla w gumowej izolacji.Można zagiąć końcówkę drutu i zakręcić końcówkę przewodu i przeprowadzamy przez gumową izolację.Jak już to zrobimy zostaje nam przylutować do starego kabla.Od strony bagażnika i tylnej klapy.Do izolacji użyłem koszulki termokurczliwej.Jak już to zrobimy to pozostaje nam założyć na swoje miejsce izolacje gumową i po robocie :)

Mam nadzieję że się komuś przyda :)

matitwardy3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 66
Rejestracja: 01 lis 2011, 09:07
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Post autor: matitwardy3 » 09 maja 2014, 17:32

Kurde, kilka dni wcześniej opisałbyś sprawę i nie ciąlbym swojej osłonki :] ale i tak zrobione, że nie widać, cacy ;-) a opis bardzo dobry i pomocny. Good job. <okok>

strazakMONIO
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2014, 17:28
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: strazakMONIO » 16 maja 2014, 10:48

Też już chciałem ciąć.Lecz chciałem postarać się bez cięcia.Zajęło to godzinkę ale wszystko już świeci jak należy :) Więc może ktoś inny skorzysta z postu :) Pozdrawiam!!

Awatar użytkownika
Mayhem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 16 kwie 2010, 19:46
Lokalizacja: Szczecin / Świdwin

Post autor: Mayhem » 19 lip 2014, 13:57

Dzięki, przydało się <okok> , miałem pęknięty ten sam kabelek
CCCO AUDI A6 C5 1.9 TDI AFN 110 KM ;
* Climatronic, 4x Airbag, 2x heated and electric seats, Xenon lights *+ Alloys wheels 18" 225/40 *
+ tempomat
^ Szybkiego powrotu do zdrowia Robert ^ Fan F1

rokob33
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 329
Rejestracja: 15 maja 2010, 14:09
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łódż

Re: [A6 C5 SEDAN] Naprawa przełamanych kabli tylnej klapy

Post autor: rokob33 » 02 sie 2014, 22:34

strazakMONIO pisze:A więc będziemy potrzebować:

- kawałek nowego kabla
- kawałek drutu cienkiego i w miarę sztywnego długości dłuższej od gumowej izolacji kabli
- nożyk
- lutownica i cyna
- śrubokręt płaski

Zabieramy się do naprawy:

W pierwszej kolejności wyciągamy gumową izolację która wchodzi do tylnej klapy.Następnie drugi koniec izolacji który wchodzi do bagażnika wciskamy go do środka w stronę bagażnika tak jak na foto.Przyda się do tego śrubokręt.

[url=http://images65.fotosik.pl/932/951eb03d62079d1emed.jpg]Obrazek[/URL]

Następnie staramy się całą izolację ściągnąć ku dołowi w stronę bagażnika.U mnie okazało się że jest przełamany brązowy kabel który odpowiada za podświetlenie tablicy rejestracyjnej oraz zapalania kontrolki na desce rozdzielczej otwartej klapy bagażnika.I robiło się zwarcie.Zamiast na desce pokazywać że mam otwartą tylną klapę pokazywało mi na kontrolce świateł przeciwmgielnych.

Następnie wyjąłem z izolacji przełamany ten kabel.

[url=http://images63.fotosik.pl/936/9c044601d8ad767emed.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images64.fotosik.pl/938/2a9198918ad45dedmed.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images65.fotosik.pl/938/8a59a0b3e9dba5fcmed.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images62.fotosik.pl/938/bd4f8003c87504dfmed.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images64.fotosik.pl/938/3a9a6db5ff2651e5med.jpg]Obrazek[/URL]


Teraz przy użyciu drutu przeciągamy kawałek nowego kabla w gumowej izolacji.Można zagiąć końcówkę drutu i zakręcić końcówkę przewodu i przeprowadzamy przez gumową izolację.Jak już to zrobimy zostaje nam przylutować do starego kabla.Od strony bagażnika i tylnej klapy.Do izolacji użyłem koszulki termokurczliwej.Jak już to zrobimy to pozostaje nam założyć na swoje miejsce izolacje gumową i po robocie :)

Mam nadzieję że się komuś przyda :)

jak zdjales ten plastki z boku ,widze jakies zaczepy ale jak sie do niego zabrac zeby nie polamac?

Awatar użytkownika
Mayhem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 16 kwie 2010, 19:46
Lokalizacja: Szczecin / Świdwin

Post autor: Mayhem » 03 sie 2014, 21:49

rokob33 pisze:jak zdjales ten plastki z boku ,widze jakies zaczepy ale jak sie do niego zabrac zeby nie polamac?
umiejętnie pociągnij i zaczepy powinny puścić, są takie same jak w tapicerce klapy (metalowe) i innych elementach tapicerki
CCCO AUDI A6 C5 1.9 TDI AFN 110 KM ;
* Climatronic, 4x Airbag, 2x heated and electric seats, Xenon lights *+ Alloys wheels 18" 225/40 *
+ tempomat
^ Szybkiego powrotu do zdrowia Robert ^ Fan F1

rokob33
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 329
Rejestracja: 15 maja 2010, 14:09
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łódż

Post autor: rokob33 » 12 sie 2014, 14:18

Mayhem pisze:
rokob33 pisze:jak zdjales ten plastki z boku ,widze jakies zaczepy ale jak sie do niego zabrac zeby nie polamac?
umiejętnie pociągnij i zaczepy powinny puścić, są takie same jak w tapicerce klapy (metalowe) i innych elementach tapicerki

o jak metalowe to mniejszy stress he he dziekuje :]

[ Dodano: 2014-08-12, 14:18 ]
no i zrobione u mnie tez jak sie okazalo padl brazowy kabel reszta przewodow rozni sie od niego sa ciensze i sprawiaja wrazenie niezniszczalnych takze raczej moim zdaniem jak leci to na 99.9% ten brazowy z tym ze u mnie pokazywal otwarta klape bagaznika na fisie z tym nie bylo problemu natomiast bylo pomaranczowe podswietlenie na ikonie lampki przeciwmgielnej i swiatlo przeciwmgielne nie dzialalo i nie bylo podswietlenia bagaznika przy wlaczonych pozycyjnych badz mijania,teraz wszystko zrobione,kupilem nowa prowadnice do wiazki ten plastikowy elememnt bo w starym pekl zaczep zreszta to raczej ta prowadnica na raz nowa w serwisie 11zl. -swietny poradnik !!! <okok> <okok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga