Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Manual - Regeneracja zacisków tył

Warsztat
tomasbw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 19 lip 2010, 11:24
Lokalizacja: Jelenia Góra

Manual - Regeneracja zacisków tył

Post autor: tomasbw » 18 sty 2019, 18:43

Cześć wszystkim,


u siebie miałem problem z hamulcami ze strasznie szybko klocki w jednym kole wpierdzielało, no i tarcza się mega nagrzewała. bylem u dwóch mechaników i nie podołali, jeden wymienił linkę hamulca ręcznego (nie pomogło) drugi wyczyścił jarzmo z rdzy przesmarował prowadnice i koniec roboty, tez nie pomogło. Koło dalej się grzało. szukałem w necie co to może być i trafiłem na zapieczony tłoczek w zacisku, postanowiłem go rozebrać. znalazłem filmik z instrukcja krok po kroku!! debil by to zrobił. Od kolegi pożyczyłem długie kombinerki zagięte na 90 stopni, kupiłem zestaw naprawczy z nowym tłokiem i jazda. zrobiłem dzisiaj 50 km i zero grzania się !!!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=YHPX8lEHFKs

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 18 sty 2019, 22:46

tomasbw, wszsytko fajnie tylko w wielu przypadkach problem jest z trzpieniem od linki ręcznego. U mnie był pordzewiały z wżerami. Myślę że regularny serwis płynu, który jest higroskopijny, wpływa na żywotność tłoczka. Na trzpień już nic nie poradzimy bo gumka na nim nie zawsze wszystko zatrzyma i za 20 lat ma prawo skorodować.
Co do regeneracji zacisku w domu będę uparcie twierdził że się nie opłaca..

komsta
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 03 kwie 2011, 21:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: komsta » 10 lis 2019, 11:57

Spoko szkoda że wczoraj tego nie znalazłem było by mi łatwiej zregenerować zaciski z tyłu .
Jak możesz to zrób kopię tego filmu żeby za jakiś czas nie znikł z YT.
Jak ktoś by potrzebował to mogę zrobić manual przednich zacisków "pływających" LUCAS dwutłoczkowych jak się nie mylę 1LX . Są to zaciski z przedliftowej a6 c5 2,7 BT gdzie są 4 klocki hamulcowe na jednym zacisku. Robiłem u siebie regenerację bo miałem z nimi 2 problemy : 1. urwany gwint odpowietrznika,
ale 2 problem był gorszy, ponieważ "zapiekł" się jeden z tłoczków . Dokładniej to puściło uszczelnienie delikatnie i tłoczek wyglądał tak :
Obrazek
a tak zacisk przed
Obrazek Obrazek Obrazek
i po regeneracji
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
proszę nie czepiać się starych klocków i tarcz ponieważ zostały wymienione na drugi dzień na nowy komplet tarcz i klocków.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga