Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Demontaż soczewek bez rozklejania lamp.

Warsztat
Awatar użytkownika
dexter92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:20
Lokalizacja: Turek

Demontaż soczewek bez rozklejania lamp.

Post autor: dexter92 » 31 maja 2016, 14:55

Witam jako że dostałem drugie lampy do zabawy na przeróbkę , chciałbym wam przy okazji pokazać jak zdemontować soczewkę z odbłyśnikiem od świateł mijania bez rozklejania lamp , jeśli Twoje lampy słabo świecą prawdopodobnie odbłyśnik jest wypalony , zabrudzony , soczewka zabrudzona .


A wiec lecim . gdy już zdemontujemy nasze lampy z auta odkręcając 3 śruby , możemy spokojnie je zabrać do domu , garażu .
będziemy potrzebować śrubokręt krzyżak oraz trochę cierpliwości i zwinne palce :)

1. demontujemy zaślepkę tą plastykową z tyłu lamp

2.gdy już widzimy wnętrzności naszej lampy odłączamy żarówki od długich i i jak od mijania i wyciągamy ję (ułatwi to demontaż)

3.odkręcamy 3 śruby zaznaczone na foto

Obrazek

4.obracamy w wewnątrz lampy soczewkę z odbłyśnikiem tak aby soczewka była obracana w kierunku migacza (kierunkowskazu ) czyli jak na foto w lewą stronę (z druga lampa w prawą stronę ) przy tej operacji ostroznie tak aby nie porysować soczewki ani nic nie urwać :)
Obrazek
Obrazek
5.następnie odkręcamy 3 śruby
Obrazek
6 . po odkręceniu soczewka oddzieli nam się od odbłyśnika i pierw wyciągamy soczewkę
Obrazek
7. teraz czas przyszedł na odbłyśnik musimy go obrócić tak aby jego płaska strona podczas wyciągania była z płaską strona obudowy od lamp inaczej będzie ciężko wyjąc
Obrazek

Montaż w odwrotnej kolejności tylko pamiętajcie że nie włożycie ani nie wyciągniecie soczewki zmontowanej razem odbłyśnikiem do obudowy lampy trzeba się pomęczyć i rozkładać i składać ją wewnątrz :)
a tutaj foto odbłyśnika , nadaje się tylko do regeneracji
Obrazek
a jak się ktoś zdecyduje oddać do regeneracji to trzeba będzie rozdzielić przesłonkę odbłyśnika
wystarczy odgiąć delikatnie dwie małe zawinięte blaszki nożem lub śrubokrętem
(nigdzie nie są klejone)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdrawiam życzę miłej zabawy :D
w razie jakiś błędów proszę mnie poprawić oraz w razie problemów i nie ładowania zdj zapraszam na pw chętnie pomogę :)
Ostatnio zmieniony 31 maja 2016, 15:25 przez dexter92, łącznie zmieniany 1 raz.

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 31 maja 2016, 15:24

Masz więcej fotek z rozbiórki?

Awatar użytkownika
dexter92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:20
Lokalizacja: Turek

Post autor: dexter92 » 31 maja 2016, 15:27

odśwież :)

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 31 maja 2016, 16:43

<brawo>
Super sprawa, oszczędzi dużo czasu i przygód z rozklejaniem lampy. Powiedz tylko czy da się zamienić przysłonę tak żeby światło świeciło do środka. Chodzi o przeróbkę lamp angielskich na EU bo skoro się w jedną stronę to da się i w drugą. Takie pytanie przewinęło się w jednym z tematów.

Awatar użytkownika
dexter92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:20
Lokalizacja: Turek

Post autor: dexter92 » 31 maja 2016, 16:53

Dokładnych danych nie wiem i nie jestem 100 % pewien myslę ze tak bo maja takie same wymiary lecz przeslonki są w inna strone :)

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 31 maja 2016, 17:02

Chodzi o to, czy jak te blaszki trzymające przysłonę przegniesz w drugą stronę, to będzie ona pasowała do lampy?

Awatar użytkownika
dexter92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:20
Lokalizacja: Turek

Post autor: dexter92 » 31 maja 2016, 17:15

jutro sprawdze , a nie lepiej szukac od eu ?

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 31 maja 2016, 17:43

A wiesz ile xenonów w dobrym stanie marnuje się w anglikach?

wiciu30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2015, 16:31
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: wiciu30 » 27 lip 2016, 13:07

Witam, mam pytanie. Czy opisane czynności ryczałtu się wszystkich lamp przedlift? Bez różnicy czy to h1 czy xenon?

Awatar użytkownika
jankes1878
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 382
Rejestracja: 12 cze 2013, 23:50
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tczew

Post autor: jankes1878 » 19 sie 2016, 11:04

Ziomek pisze:Chodzi o to, czy jak te blaszki trzymające przysłonę przegniesz w drugą stronę, to będzie ona pasowała do lampy?
Ziomek, ten patent raczej na pewno nie przejdzie, bo jest jeszcze taki języczek który wchodzi w dźwignię do przestawiania przesłony, która jest przytwierdzona do odbłyśnika i wtedy przyjdzie on z drugiej strony. Nie lepiej po prostu zamknąć przesłonę i będziesz miał poziomą linię odcięcia bez oświetlania pobocza?

[ Dodano: 2016-08-19, 11:04 ]
dexter92 pisze:3.odkręcamy 3 śruby zaznaczone na foto
Wszystko fajnie i pięknie, dobra robota, tylko te Twoje lampy wyglądają mi na jakieś klecone, bo po Tobie też przerobiłem ten temat z ciekawości (też miałem starą ori lampę) i okazało się, że wcale nie jest tak prosto, bo tam gdzie masz te 3 blachowkręty to u mnie były 4 wystające trzpienie gwintowane (czwarty tam gdzie nie masz symetrycznie po prostokącie zaznaczonego kółeczka), na tych trzpieniach są takie ok. 5 mm gumowe podkładki, dopiero na to założony odbłyśnik i przykręcany czterema nakrętkami 7mm do których się ciężko dobrać bez elastycznej przedłużki i odpowiednio wąskiej nasadki a już w ogóle do tej czwartej, której u Ciebie nie ma, więc na pewno ktoś coś przy tym rzeźbił. Przypuszczam że zwłaszcza bez tych gumowych dystansów to nie ma prawa świecić. Poza tym, tam gdzie masz te trzy wkręty trzymające ramkę soczewki, to oryginalnie jest to tak jakby znitowane na wylot i nie ma tam żadnych śrubek. Także pomimo Twojej dobrej i ciekawej dłubanki (też lubię) obawiam się że Twoje fotostory może być zupełnie nieprzydatne poza wglądem w bebechy reflektora. Tam gdzie masz ten otwór w przysłonie, była zamocowana jej ruchoma część do przestawiania. O kurde, tak patrzę i toż to jest anglik! To tłumaczy, czemu je dostałeś do zabawy! I ktoś już właśnie w tym dłubał.
Ja następnie poszedłem dalej dla próby w rozklejanie. Piekarnik, 60-70'C, 15 min, duży śrubokręt i rozkleja się bez żadnego "ale" niczym guma do żucia, sklejasz tak samo na ciepło bez żadnego czyszczenia i silikonowania, więc sorry
Ziomek pisze:
Super sprawa, oszczędzi dużo czasu i przygód z rozklejaniem lampy.
,ale na pewno w ten sposób nie oszczędzisz ani sekundy czasu a raczej bez odpowiednich narzędzi stracisz pół dnia a problemów z rozklejaniem nie doświadczyłem ani pół!
Mimo wszystko szacun za zgłębianie wiedzy.

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 19 sie 2016, 15:27

jankes1878, masz ori lampę? W a6 nie rozklejałem ale w a4 xenona próbowałem z piekarnikiem i sorki ale to tak łatwo nie szło.

Awatar użytkownika
jankes1878
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 382
Rejestracja: 12 cze 2013, 23:50
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tczew

Post autor: jankes1878 » 22 sie 2016, 08:34

Ziomek pisze:jankes1878, masz ori lampę? W a6 nie rozklejałem ale w a4 xenona próbowałem z piekarnikiem i sorki ale to tak łatwo nie szło.
Tak, lampa 100% ori i mi naprawdę rozdzielenie klosza zajęło minutę. Dobrze nagrzałeś lampę? Ja miałem piekarnik na 60-70'C i wygrzewałem lampę z 15-20 min na termoobiegu. Była cieplutka i klej się ciągnął dosłownie jak guma do żucia.

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 22 sie 2016, 10:12

Tak grzałem dobrze, na YT widziałem o tym filmik i zgodnie z nim postępowałem-poszło ale nie tak łatwo jak to było widać na filmie. Z ciekawości jak na szrocie gdzieś znajdę lampę do c5 to sprawdzę patent z wyciąganiem soczewki i jeszcze raz spróbuje nagrzać klosz.

m.wol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 17 lip 2017, 12:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: m.wol » 12 mar 2019, 10:12

odgrzeje kotleta ale mam właśnie problem z światłami zamówiłem odbłyśniki i przyszły znitowane z soczewką tak, że trzeba je wsadzić razem i teraz pytanie czy ktoś wyjmował odbłysk razem z soczewką i czy wyszło bez rozklejania lampy?


ok odpowiem sobie sam
nie da się wyciągnąć odbłyśników bez rozklejania lamp, samo rozklejanie nie jest trudne 7min w piekarniku przy 60-70 stopniach na termoobiegu i odchodzi gorzej później z klejeniem, ale nie jest źle, teraz zobaczymy czy nie będzie parowało :)

Awatar użytkownika
jankes1878
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 382
Rejestracja: 12 cze 2013, 23:50
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tczew

Post autor: jankes1878 » 14 maja 2019, 13:26

m.wol, Co miałeś gorzej z klejeniem? Rozklejałem tą samą lampę kilka razy i zawsze sklejałem na ten sam klej i po zapięciu spinek ponownie do piekarnika na parę minut, żeby dobrze związało i nigdy żadnego problemu. I jak, parują?
Było A6 C5 Avant 1,8T AEB LPG. Przez 7 lat trochę w nim pogrzebałem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga