Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[100 C4] zmiana listw drzwiowych, na listwy z A6 C4

Warsztat
Dawid2542
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 614
Rejestracja: 02 sie 2010, 12:15
Imię: Robert
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rydułtowy (Śląskie)
Kontakt:

[100 C4] zmiana listw drzwiowych, na listwy z A6 C4

Post autor: Dawid2542 » 06 lut 2011, 09:00

Jak wiadomo, listwy w naszych 100-kach lubią gnić i odstawać od drzwi. Są zamienniki na allegro za 100 zł ale czy warte jest to tych pieniedzy? Ja postanowiłem zmienić moje stare wąskie, czarne listwy środkowe na listwy z A6 C4 są szersze i wiadomo nie mają gnijącej blachy w środku tylko są całe palstikowe. Udało mi się dostać komplet na moje autko w tym samym kolorze. teraz trochę o montażu.

zaczynamy od zrzucenia starych listw z drzwi:
Obrazek

później przygotowujemy komplet listew z A6:
Obrazek

Jak wiadomo listwy drzwi z A6 są szersze i mają dodatkowe rowki w drzwiach pod szersze spinki. musimy mieć spinki z listw od A6 i robimy taki myk że obcinamy kawałek spinki który miałby wejść w ten rowek którego nie ma w drzwiach Audi 100, (z lewej strony spinka nie obcięta, prawa jest obcięta)

Obrazek

listwy z poobcinanymi spinkami wsuwamy w drzwi, przykręcamy śrubeczkami na końcu tak jak jest to ORI przygotowane i cieszymy sie listwami. Tylnie listewki z błotnika te malutkie należy również wymienić wraz ze spinkami z A6. listwy na przednie błotniki trzeba mieć również ze spinkami z A6, musimy zdjąć nadkole i montowane sa na nakrętke od tyłu.
Dodam jeszcze od siebie że żadne listwy nie odstają i nie chroboczą podczas jazdy leża idealnie.
tak to mniejwiecej wyglada:

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam i życzę miłego rezanka

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 08 lut 2011, 11:30

Dawid2542, pieknie...musze skompletowac teraz komplet.

gość_

Post autor: gość_ » 08 lut 2011, 11:34

fajnie. Szkoda tylko, że zostaje listwa na błotnikach przednich.

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 08 lut 2011, 11:43

szybki-ens, czytaj ze zrozumieniem.przeciez napisal zedozmany tej listwy czeba zdjac nadkole i rozkrecic od srodka.a nie ze nei da sie tego zrobic.

gość_

Post autor: gość_ » 08 lut 2011, 11:49

tomkom1, czytaj ze zrozumieniem. Nie napisałem, że nie wiem, że nie można tego zrobić tylko, że Dawid2542, nie wymienił ich (co widać na zdjęciach). Być może nie precyzyjnie się wyraziłem i nie napisałem "Szkoda, że zostawiłeś".

Dawid2542
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 614
Rejestracja: 02 sie 2010, 12:15
Imię: Robert
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rydułtowy (Śląskie)
Kontakt:

Post autor: Dawid2542 » 08 lut 2011, 15:24

listwy są zmienione oczywiście tylko foto brak <ok> aktualnie nie mam dokładnego zdjęcia ale myślę że na tym widać pozdro
Obrazek

fakinek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 104
Rejestracja: 10 kwie 2010, 12:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: fakinek » 17 kwie 2011, 10:57

koledzy, a jak ściągnąć te listwy środkowe na drzwiach, bo odkręciłem te dwie śrubki od środka i próbuję przesunąć do tyłu i nic nie idzie. Boję się za mocno pociągnąć, żeby nic nie urwać, a muszę ściągnąć bo trochę rudego nad samą listwą się pojawiło...
A6 AEL Q Avant...oczywiście czerwony

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 17 kwie 2011, 11:59

wiec sprobuj przesunac do przodku skoro do tylu nie idzie...ak na powaznie to innej metody jak tylko prszesuwac nie ma.obejrzyj przy okazji te listwy czy nei sa popekane..u mnie jeden rant listwy jest pekniety i tam widac rdze...w najblizszym czasie wymiana..

fakinek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 104
Rejestracja: 10 kwie 2010, 12:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: fakinek » 17 kwie 2011, 12:03

skoro to trzeba jakoś przesunąć to chyba spróbuję najpierw psiknąć jakimś smarem co by mu tarcie zmniejszyć :)
A6 AEL Q Avant...oczywiście czerwony

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga