Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Magiczny Sedan ;-)

Prezentacja w/w aut.
Awatar użytkownika
Shadok18
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 25 lis 2013, 14:57
Lokalizacja: Radom

[A6 C5] Magiczny Sedan ;-)

Post autor: Shadok18 » 19 maja 2014, 20:54

Witam wszystkich forumowiczów :)

Chciał bym pochwalić się wam moim nabytkiem w postaci w postaci pięknej audi-olki.

Samochód zakupiłem dokładnie 1 marca w miejscowości Suwałki od użytkownika naszego forum, a dokładnie od Bart_d.
Pewnie już większości z was jest znane to autko jako "Niezwyczajny sedan"

A teraz trochę o samochodzie. <rotfl>
Audi A6 C5 1.8T 150 KM 1999r typ silnika APU
Samochód został sprowadzony z Włoch. Jestem jego 2 właścicielem w Polsce.
Jego przebieg po sprowadzeniu wynosił 154 tys. km.
Oprócz standardowego wyposażenia posiada jeszcze
- audio BOSE;
- elektryczne w pełni regulowane fotele z pamięcią;
- elektrycznie składane lusterka;
- pełny FIS;
- tempomat;
- roleta tylnej szyby (ręcznie rozsuwana )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mody to ja w zasadzie już nie miałem zbytnio jak zrobić ponieważ Bart_D zrobił już wszystko :)
Jedynie co doszły znaczki S-line na grill i na listwy boczne.
Została wymieniona atrapa grilla ze względu iż stara była strasznie popękana i klejona.
Wymieniłem cały nowy bolec od sterowania lusterkami ponieważ podczas czyszczenia samochodu w środku musiałem zawadzi a ten plasticzek był naprawiany wcześniej przez wtopienia kawałka szpileczki i sklejenie. Ja kupiłem używany przełącznik z dobrym trzpieniem i po prostu zrobiłem przeszczep starego na nowy nie pęknięty
Pozostanie jedynie mi poprawić zderzaki z przodu i z tyłu ( do malowania ) ponieważ są porysowane.

Teraz pod Domem prezentują sie 2 piękne i magiczne A6 C5 i obydwie 1.8 T. Widok bezcenny :)

Obrazek
Obrazek

Reasumując:
Niunia moja miała przejechane podczas kupna dokładnie 238 tys. Obecny stan licznika na dziś czyli 19.05.2014 to 241.607 km. Na środę jestem umówiony na wymianę oleju oraz wszystkich filtrów.

Szczerze mówiąc bałem troszkę się jechać prawie 400 km bo to z Radomia do Suwałk lecz gdy zobaczyłem ten samochód na miejscu zakochałem się od razu.
Podczas kupna bardzo mile zostaliśmy przyjęci u forumowicza a zarazem sprzedawcy owego magicznego sedana. Zero jakichkolwiek machlojek związanych z stanem samochodu kawa na ławe. Od kupna do dnia dzisiejszego pierwsze co to dopiero będę wymieniał olej :)
Wszystko tak jak Bart_d mówił jest gitara. Dla pewności po powrocie wjechałem do kolegi na serwis BOSCH-a tu u mnie w Radomiu to powiedział ze już dawno tak utrzymanej w takim stanie nie widział.
Jeszcze raz pozdrawiam i wkrótce nowe fotki mojej pięknej niuni :) <lol>

2014-06-08

Po zmianie felg na letniakczki oraz paru drobnych modach tak jak wcześniej pisałem (znaczki oraz atrapa grilla)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Olej wymieniony na Castrol 5w40. następna wizyta na wymianę smarunku przy 252 tys. :)
A oto stan licznika przy odbieraniu niuni z serwisu BOSHA

Obrazek

W mojej niuni nabiłem klime oraz ozonowałem kilime a zarazem środek auta z nieprzyjemnych zapachów oraz innych ustrojstw.

Obrazek

Obrazek
Teraz pozostanie mi tylko wymiana końcówki drążka z lewej strony. Podczas jazdy czuć ze samochód leciutko ale to leciutko uciekał mi w lewo. A kolega w serwisie potwierdził moje przypuszczenia ze to końcówka i sprawdził ją na dodatek. Ale strzeżonego Pan Bóg strzeże więc wymienię od razu obydwie, ustawiona zostanie zbieżność i po kłopocie.

Witam po dłuższej nieobecności

W sierpniu spotkało mnie małe nieszczęście. A6-teczka straciła moc. Była taka ospała jak osioł. Ani wyprzedzić nikogo na trasie. TRAGEDIA.
Więc i tak miałem wymienić końcówki drążków oraz drążki kierownicze więc mówię od razu sprawdzą czemu zrobił się taki muł.
Okazała się że życie pisze czarny scenariusz padła turbosprężarka.
Zamiast bawić się w regeneracje i wysyłanie mojej turbinki w świat po krótkiej rozmowie z kolegą w serwisie postanowiliśmy <rotfl> zamówić nówkę :)
Mechanicy w serwisie rozmontowali cały przód.
Została również wypłukana miska olejowa aby pozbyć się jakiś tam opiłków metali które po rozwaleniu się turbinki nie dostały się do silnika.
Lalka stała w serwisie tydzień czasu ale za to teraz nowa turbinka śmiga aż miło i mam pewność ze tak szybko nie nawali :)

Zostały również wymienione drązki kierownicze oraz końcówki drążków.
Poprosiłem mechaników również o sprawdzenie zawieszenia i jak by coś było nie tak o wymianę ale co do zawieszenia nie było ogóle zastrzeżeń .
Przy okazji rozmontowania przodu wymieniliśmy również wszystkie paski klinowe. oraz obowiązkowa wszystkie filtry.
A oto moja niunia po zdemontowaniu przodu i wyciągnięciu turbinki

Obrazek

Obrazek

A oto faktura na same części bez robocizny potwierdzająca wymiany.

Obrazek

Moja niunia oczywiście po wymianie Turbiny i przejechaniu ponad 2000 tys kilometrów miała z powrotem wymieniony olej (CASTROL 5W40) oraz filtr oleju dokładnie przy przebiegu 249996 km.

Następna wizyta w serwisie BOSH Service będzie przy przebiegu 260 tys i robiony będzie rozrząd wraz z wymianą oleju oraz wszystkich filtrów :> .

Oczywiście wszystkie naprawy są udokumentowane w serwisie i ja również posiada książkę serwisową :)

Jak na razie kondycja mojej niuni jest idealna <hura>

Obrazek

Dziś czyli 29.01.2014 zostały wymienione sprężyny z przodu. Wybór padł na sprężyny Kayaba&#8206;. <rotfl>

Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 sty 2015, 17:52 przez Shadok18, łącznie zmieniany 6 razy.

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 19 maja 2014, 20:59

Shadok18, gratuluje zakupu <okok>

Awatar użytkownika
ELEKTROBDG
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 19 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

kupno

Post autor: ELEKTROBDG » 19 maja 2014, 21:53

Piękne autko i gratulacje wyboru silnika 1.8T

Awatar użytkownika
Bart_d
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 19 cze 2009, 10:11
Imię: Daniel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 TFSI 560KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Bart_d » 20 maja 2014, 08:40

Potwierdzam: PIĘKNE AUTO....
Do dzisiaj jak zerknę na fotki mojej (byłej) A6-ki to mi się łza w oku kręci... 7 lat bezawaryjnego użytkowania i wiele wspomnień - tym autem odbierałem swego pierworodnego, a później córeczkę z żoną ze szpitala.
Auto poza sprawami eksploatacyjnymi nigdy nie miało żadnych poważnych usterek czego życzę i Piotrowi - to naprawdę dobry i niewyeksploatowany egzemplarz.
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 20 maja 2014, 19:03

Jedno jest pewne, jeśli będziesz odpowiednio użytkował tę konkretnie Audiczkę do długo Dział Techniczny będzie dla Ciebie obcy <okok> Bo kupiłeś pewne auto od odpowiedniego człowieka <okok>
Gratki i pozdrawiam <okok>
Lektor.

Awatar użytkownika
Marcin19l
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 159
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:42
Lokalizacja: Radom

Post autor: Marcin19l » 20 maja 2014, 19:10

będę wypatrywał na mieście ;)
Było Audi 80 B3 1.8S
Jest OOOO A6 C5 2.4 Quattro

Awatar użytkownika
Shadok18
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 25 lis 2013, 14:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Shadok18 » 09 cze 2014, 16:51

Mam wielką nadzieję że dział techniczny będzie dla mnie długooo obcy :)

damianio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 170
Rejestracja: 10 lut 2012, 13:21
Lokalizacja: Łuków

Post autor: damianio » 10 cze 2014, 10:19

znaczek S-line na grillu?
sorry ale zalatuje handlarskim chinskim festynem :)
Był AFN 1997r.
Był AVG 1999r.
Był ASG 2003r.
Jest ANK 2001r.

Awatar użytkownika
Shadok18
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 25 lis 2013, 14:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Shadok18 » 11 cze 2014, 19:15

To jak ci zalatuje to gratuluje :)

C..
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 20 paź 2011, 20:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: C.. » 12 cze 2014, 14:38

Ładny samochód i dobry silnik. Ale te światła do jazdy dziennej to mogę jeszcze na jakiejś polówce zrozumieć ale nie na a6. Emblematy s-line również do zdjęcia. Wtedy będzie piękna seria.
Gratuluję zadbanego samochodu.

P.S. Co to za koło? Nie kojarzę tego wzoru z a6c5.

Awatar użytkownika
TheBareX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 07 lut 2012, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: TheBareX » 12 cze 2014, 19:23

nie czepiajcie się znaczków s-line w 1.8 Turbo ... bo ja widziałem S6 z 2.5 tdi.

Awatar użytkownika
Shadok18
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 25 lis 2013, 14:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Shadok18 » 19 gru 2014, 20:14

C.. pisze:Ładny samochód i dobry silnik. Ale te światła do jazdy dziennej to mogę jeszcze na jakiejś polówce zrozumieć ale nie na a6. Emblematy s-line również do zdjęcia. Wtedy będzie piękna seria.
Gratuluję zadbanego samochodu.

P.S. Co to za koło? Nie kojarzę tego wzoru z a6c5.
Kółka zostały zakupione wraz z samochodzikiem. ori na pewno nie są bo i ja nigdzie nie widziałem takiego wzoru ale za to ładnie się prezentują.

Pawel_7

Post autor: Pawel_7 » 09 lut 2015, 15:16

Ładna Audi i co najważniejsze - właściciel dba o auto <okok>

Mnie jak najbardziej podobają się znaczki S-Line. Przecież nikt nie nakleja S czy RS, tylko S-Line, które wiążę się z pakietem wyposażenia a nie z mocą silnikiem, który tutaj przecież wcale słaby nie jest!

Osobiście odkleiłbym wszystkie znaczki z tylnej klapy - będzie pięknie :)
Mamy chyba identyczne kolory aut, w dodatku też sedany. Jeśli chcesz kolego, to zerknij jak u mnie wygląda tył bez znaczków na klapie.

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Adriano007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 591
Rejestracja: 30 lip 2009, 21:33
Imię: Adrian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Spytkowice
Kontakt:

Post autor: Adriano007 » 09 lut 2015, 16:36

Shadok18 a jakie ty to masz te świata do jazdy dziennej (chodzi mi o firmę oraz symbol, nr serii) ? Montowałeś je sam czy może już miałeś jak kupiłeś auto? Masz może foty jak świecą?

Delfor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:39
Imię: Arek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI AYM 155KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Delfor » 09 lut 2015, 21:37

Ładny bo czarny :> Ja też mam ten silnik i Tobie gratuluję wyboru. Wcześniej jeździłem v6 w audi a4 i teraz też chciałbym coś takiego lub nawet v8 w a6. Ale jeśli chodzi o techniczne sprawy z 1.8t to jak na razie jest bezbłędny. Dojście praktycznie z każdej strony i duże możliwości jeśli chodzi o "dłubanie" ;)
Felgi 17-stki?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga