Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ BES 2.7 250 KM] Jaki olej.

Silniki benzynowe
qwerty01
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 515
Rejestracja: 25 gru 2012, 19:02
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Białystok

Post autor: qwerty01 » 03 sty 2019, 19:29

To znaczy, że poprzedni właściciel nie dbał o silnik. Jeździłem na motul X-cess 5W40 i czarny olej zrobił się po kilku miesiącach (zmieniam co roku). Temp oleju była większa o 20*C względem poprzedniego valvoline maxlife 5W40. Zalałem gulf formula G 5W40, który ma wysoki TBN (valvoline na papierze) i tak płukał silnik, że smoka mi zatkało. <nerwus> Olej gulf był czarny, że nawet Chris był zaskoczony. :shock:
Inny przypadek:
Ojciec kupił borę. Również zalany gulf formula G 5W40. Po 3 tys km olej był czarny. Przy innej usterce została zrzucona miska olejowa - duży nagar na korbowodzie. Olej wymieniony na nowy (z filtrem), ale dalej olej czarny.
Tak więc czarny olej to dobry olej, bo wypłukuje nagar.
Wcześniej mieliśmy astrę G w diesel. Remont silnika i warsztat wykonywał płukanki. Zalaliśmy najpierw Total Quartz 9000 Energy 5W40 i po kilku tys km docelowo Mobil 1 New Life 0W40 i oleje nie zrobiły się czarne (a więc warsztat porządnie wyczyścił silnik).
Tutaj jest ciekawa informacja:
https://www.abw.by/novosti/experience/183246/

piotrek24dm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 456
Rejestracja: 06 sie 2011, 09:01
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Króżewniki

Post autor: piotrek24dm » 03 sty 2019, 20:18

Tez tak podejrzewalem i udalem sie do Aso z vinem i okazalo sie oliwa zmieniana w aso co 15tys.kmi oryginalny przebieg 235 tys..km. W aso robiony do 192 tys. Km. Ostatni wpis w niemcowni w 2016 234 tys. km. Ale bralem pod uwage wersje ze stary olej i troche nasyfil i dlatego zmniejszylem interwaly. Zuzycia oleju brak pod klawiaturami swieci sie jak zloto wiec wyglada na zadbany. Miska nie wiem ale negatywnych objawow brak. Obecnie motor czysci 0w30 ;) ma wiosne peqniw wlejw nowy taki sam. Malo jezdze wiec przebieg bedzie znikomy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga