Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2,5TDI ] wymiana fabrycznego radia

Elektryka
Awatar użytkownika
TheWitcher
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 215
Rejestracja: 19 sty 2011, 21:09
Lokalizacja: Northamptonshire

Post autor: TheWitcher » 26 paź 2011, 18:06

Dzisiaj rano sprawdzilem i wyszlo, ze podlaczenie samej tylko przejsciowki powoduje tykanie w glosnikach a do tego podczas jazdy efekt gwizdzenia (slychac to podobnie jak delikatnie gwizdzaca turbina) <mysli>
zrobilem kilka fotek radia, adaptera i instalacji w samochodzie to moze ktos zauwazy gdzie jest problem <okok>

RADIO:

Obrazek

Obrazek

Na zdjeciu czerwony z zoltym sa zamienione bo tak kazala instrukcja <lol> Pamiec.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

ADAPTER:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

AUTO:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

nie wiem co zrobic z tym kablem?
Obrazek

SZARY kabel z bezpiecznikiem to jest ACC po stacyjce.

No i co jest nie tak?

[ Dodano: 2011-10-27, 09:41 ]
Panowie, temat jak najbardziej aktualny. Problem nadal wystepuje i nie wiem o co chodzi. <mysli>
Prosze o pomoc <okok>
Byla: Audi 80 1.6, A6 2.4 V6, A6 1.9Tdi Saloon, Coupe Quattro typ 85, jest jak w opisie :)

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 27 paź 2011, 12:08

Tylne głośniki (i subwoofer) są zasilane prze wzmacniacz, który znajduje się tyłu. Oznacza to, że wyjścia na tylne głośniki z naszego radia należy podpiąć pod specjalny adapter, który dostosuje sygnał głośnikowy do sygnału wejść wzmacniacza. Nie wystarczy więc zastosować tylko nowych wtyczek. Tyle teorii.
Dodatkowym problemem jest zasilanie wzmacniacza z tyłu. Tylny wzmacniacz jest zasilany z radia. Oprócz podpięcia głośników do przejściówki, należy też podpiąć zasilanie 12V dla wzmacniacza.
Nie wiem, czy jest to reguła, ale u mnie w samochodzie nie miałem osobnych kabli do subwoofer-a (ale moje nowe radio ma osobne wyjście na subwoofer). Oznacza to, że subwoofer jest zasilany bezpośrednio z tylnego wzmacniacza (on separuje sygnał dla subwoofer-a) i dlatego nie ma co sobie zawracać głowy subwooferem tylko podpiąć poprawnie wyjścia na głośniki tylne z radia do adaptera i dodatkowo podpiąć zasilanie dla tylnego wzmacniacza.

W trzecim poście w tym temacie jest pokazany widok pinów w standardowym radiu Audi. Są tam zaznaczone trzy piny: RR, LR i COM. Na lewo od pinu COM jest symbol łącznika ze znaczkiem "+" (plus). To zasilanie tylnego wzmacniacza. Należy tu podpiąć napięcie +12V, które pojawia się po włączeniu radia (można też podpiąć +12V z akumulatora, ale wtedy wzmacniacz będzie pracował non-stop, co jest trochę bez sensu i będzie rozładowywać akumulator).
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

Awatar użytkownika
TheWitcher
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 215
Rejestracja: 19 sty 2011, 21:09
Lokalizacja: Northamptonshire

Post autor: TheWitcher » 27 paź 2011, 18:13

Ok, zasade dzialania juz kumam <brawo>
Pytanie tylko co z ta mala brazowa wtyczka?
Z tego co zdazylem sie zorientowac to jest to wtyk od anteny(wzmacniacz)?
Wiem ze potrzebny bedzie mi adaptor antenowy ale nie kumam podlaczenia bo to co znalazlem mialo wejscie antenowe IN, wyjscie OUT i pin do ISO a nie do podlaczenia tej brazowej wtyczki,

Zobaczcie tu:
http://www.ebay.co.uk/itm/Audi-A2-A3-A4 ... 3f0343753c

albo tu:
http://www.ebay.co.uk/itm/AUTOLEADS-PC5 ... 336c504442
Byla: Audi 80 1.6, A6 2.4 V6, A6 1.9Tdi Saloon, Coupe Quattro typ 85, jest jak w opisie :)

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 27 paź 2011, 18:51

Jeżeli chodzi o tą małą wtyczkę, okrągłą w środku, to złącze anteny. Faktycznie wtyczka ta przesyła sygnał z anteny do radia, ale w druga stronę "dostarcza" zasilanie do wzmacniacza antenowego.
Potrzebujesz taką przejściówkę, jaką pokazałeś na pierwszej aukcji (to tzw. separator), a więc z jednej strony gniazdo do wpięcia się w instalację samochodu, a z drugiej wtyk antenowy do radia i przewód, który podłącza się do +12V. To +12V też powinno być takie, które pojawia się dopiero po włączeniu radia, inaczej wzmacniacz antenowy będzie pracował non-stop.

UWAGA!
Wtyk do radia w takim adapterze może być inny, niż gniazdo w samym radiu. Wtedy pozostaje ci jeszcze dorobienie przejściówki z radia do adaptera antenowego, albo obcięcie wtyczki w adapterze i gniazda w radiu i polutowanie kabli.

Pozostaje jeszcze kwestia ilości miejsca we wnęce radia. U mnie tego miejsca nie było za wiele, więc połączenia radia z adapterem dla tylnych głośników czy też połączenie radia z adapterem antenowym wykonałem lutując przewody. Dzięki temu miałem mniej wtyczek do upchania we wnęce radia.

Uzupełnienie do poprzedniego pierwszego posta.
Nie znam dokładnie budowy urządzeń elektronicznych w Audi, ale domyślam się, że napięcie do zasilania wzmacniacza, które jest podawane z radia to tylko napięcie sterujące włączaniem/wyłączaniem radia, a nie - jak napisałem - napięcie zasilające. Podejrzewam, że wzmacniacz ma osobne przewody zasilające, zapewniające odpowiednią wydajność prądową.
Ze wzmacniaczem antenowym sytuacja może być odmienna. Pobiera on małą moc, więc możliwe, że jest zasilany bezpośrednio z radia, a nie z osobnego źródła zasilania.

Powodzenia w podłączaniu!
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

Awatar użytkownika
TheWitcher
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 215
Rejestracja: 19 sty 2011, 21:09
Lokalizacja: Northamptonshire

Post autor: TheWitcher » 27 paź 2011, 22:46

arekjask pisze:Tylne głośniki (i subwoofer) są zasilane prze wzmacniacz, który znajduje się tyłu. Oznacza to, że wyjścia na tylne głośniki z naszego radia należy podpiąć pod specjalny adapter, który dostosuje sygnał głośnikowy do sygnału wejść wzmacniacza. Nie wystarczy więc zastosować tylko nowych wtyczek. Tyle teorii.
Dodatkowym problemem jest zasilanie wzmacniacza z tyłu. Tylny wzmacniacz jest zasilany z radia. Oprócz podpięcia głośników do przejściówki, należy też podpiąć zasilanie 12V dla wzmacniacza.
Nie wiem, czy jest to reguła, ale u mnie w samochodzie nie miałem osobnych kabli do subwoofer-a (ale moje nowe radio ma osobne wyjście na subwoofer). Oznacza to, że subwoofer jest zasilany bezpośrednio z tylnego wzmacniacza (on separuje sygnał dla subwoofer-a) i dlatego nie ma co sobie zawracać głowy subwooferem tylko podpiąć poprawnie wyjścia na głośniki tylne z radia do adaptera i dodatkowo podpiąć zasilanie dla tylnego wzmacniacza.

W trzecim poście w tym temacie jest pokazany widok pinów w standardowym radiu Audi. Są tam zaznaczone trzy piny: RR, LR i COM. Na lewo od pinu COM jest symbol łącznika ze znaczkiem "+" (plus). To zasilanie tylnego wzmacniacza. Należy tu podpiąć napięcie +12V, które pojawia się po włączeniu radia (można też podpiąć +12V z akumulatora, ale wtedy wzmacniacz będzie pracował non-stop, co jest trochę bez sensu i będzie rozładowywać akumulator).

No wiec tak:
-glosniki i suba mam podpiete prawidlowo (?) przez ta przejsciowke ktora widac na zdjeciu a jednak w glosnikach z tylu po podpieciu +12 pojawiaja sie nieustajace tykanie (cos jak sekundnik w nocy)
- sprawdzalem podlaczenie tego niebiesko/bialego przewodu zasilajacego wzmacniacz w kilku roznych konfiguracjach:
niebieski do zasilania ACC +12 - dzwiek i trzaski (tykanie) w glosnikach.
niebieski do REMOTE CONT. z radia - brak dzwieku w glosnikach.
niebieski do ANTENA z radia - dzwiek jest ale i trzaski (tykanie)
Problem w tym ze wystarczy podpiac ta kostke miniISO do instalacji auta i w momencie podlaczenia pradu pod niebieski zaczyna TYKAC

[ Dodano: 2011-10-27, 22:12 ]
Sprawdzilem jeszcze opcje polaczenia niebieskiego z antena pin 5 na kostce A w radiu i efekt jest dokladnie ten sam.
W celu sprawdzenia o co chodzi podpiolem pin (-o/o-) na krotko z +12 i efekt jest dokladnie ten sam (tykanie w glosnikach). W ten sposob wyeliminowalem nieprawidlowe polaczenia w kostkach...
... tylko w takim razie k..wa o co chodzi bo jz mnie szlag trafia?!

Czy po podpieciu wylacznie zasilania pod ten pin (-o/o-) w kostce miniISO powinny sie pojawiac jakies niepozadane dzwieki?
Byla: Audi 80 1.6, A6 2.4 V6, A6 1.9Tdi Saloon, Coupe Quattro typ 85, jest jak w opisie :)

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 28 paź 2011, 10:03

TheWitcher pisze:-glosniki i suba mam podpiete prawidlowo (?) przez ta przejsciowke ktora widac na zdjeciu
Może jestem już stary, i słabo widzę ;) , ale ja na zdjęciach nie widzę adaptera do podpięcia tylnych głośników.

Adapter wygląda tak:
Obrazek

Wpisz na alledrogo w wyszukiwarce np. "głośniki tył audi" - na pewno znajdziesz wiele aukcji z tymi adapterami. Kluczowe jest to duże czarne pudełko, a nie przejściówki dla wtyczek.
TheWitcher pisze:Czy po podpieciu wylacznie zasilania pod ten pin (-o/o-) w kostce miniISO powinny sie pojawiac jakies niepozadane dzwieki?
Nie powinno być żadnych niepożądanych odgłosów. Mogą one wynikać z tego, że wzmacniacz na wejście dostaje za słaby albo za mocny sygnał (dźwięk).
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

Awatar użytkownika
TheWitcher
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 215
Rejestracja: 19 sty 2011, 21:09
Lokalizacja: Northamptonshire

Post autor: TheWitcher » 28 paź 2011, 10:39

I tu jest pewnie pies pogrzebany, bo faktycznie takiego adaptera jak na Twoim zdjeciu nie posiadam. To co ja mam to jest ten ''zestaw kabli i kostek'' co jest na 6 zdjeciu.
Problem w tym ze dla tych ''angielskich baranow'' to jest wlasnie adapter i innego w UK nie dostaniesz.
BTW musze poszukac kogos kto mi to kupi w polsce.
Serdeczne dzieki.

P.S.
Wytlumacz mi jeszcze prosze jak podlaczyc ten separator antenowy, a konkretnie co z ta mala brazowa kostka, bo tego nie kumam (zauwaz ze w instalacji auta mam zwykla antene i to zlacze antenowe o ktorym piszesz).
Antena do separatora -> separator do auta -> +12 z radia do separatora...
... a co z tym zlaczem anteny?
Byla: Audi 80 1.6, A6 2.4 V6, A6 1.9Tdi Saloon, Coupe Quattro typ 85, jest jak w opisie :)

giwera44
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 08 paź 2011, 19:53
Lokalizacja: olszyna

Post autor: giwera44 » 04 gru 2011, 11:44

Witam serdecznie, piszecie Panowie prawie wszystko o wymianie radia na nie orginale ale czy będzie na fiksie wyświetlać dane jak to jest w przypadku oryginalnego-pozdrawiam giwera44
giwera44

zabawnyfacet
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 12 kwie 2012, 19:41
Lokalizacja: Głogów

Post autor: zabawnyfacet » 21 gru 2013, 19:28

witam
Panowie mam problem mianowicie w mojej kostce są podłączone tylko 3 kabelki (zdjęcie), czy ktoś pomoże jak podłączyć abym miał sygnał w głośnikach tylnych bo kabelki do podłączenia tylnych głośników są. odkręciłem również bok gdzie montowany jest oryginalny subwofer gdyż zakupiłem na allegro i nie mogę albo nie ma oryginalnej wtyczki aby go podłączyć :/ czy to możliwe abym w mojej audi nie miał pociągniętej fabrycznej instalacji ??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zabawny Facet ]

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga