Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 1.9 TDI 110km] ciężko wchodzi drugi bieg

Układ napędowy i skrzynie biegów
Awatar użytkownika
zryt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 03 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: zryt » 11 lut 2012, 16:37

ArKos72, cześć powiedz mi mam ten sam problem że na zimnym ciężko mi wchodzi 2 powiedz wymieniłeś ten olej jak opisywałeś? i pomogło coś?
dzięki z góry za odpowiedz pozdrawiam

ArKos72

Post autor: ArKos72 » 11 lut 2012, 16:42

Jeszcze nie, bo mam na wsi -20*C i średnio mi się widzi robota na takim mrozie. poczekam aż zelżeje trochę... <lol>

Awatar użytkownika
peps78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 05 gru 2011, 19:20
Lokalizacja: Lędziny/Śląsk

Post autor: peps78 » 12 lut 2012, 21:51

Ja wymieniłem olej w skrzyni , płyn hamulcowy , poduszki pod skrzynią i dalej biegi ciężko chodzą na zimnym silniku :(
Pojadę jeszcze odpowietrzyć sprzęgło tylko na razie nie mam kiedy jak się coś poprawi to dam znać.

Kamilvti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 287
Rejestracja: 30 lip 2010, 18:03
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kamilvti » 12 lut 2012, 23:51

Ja takze wymienialem na castrola i na zimnym wchodza gorzej biegi niz na starym,po rozgrzaniu jest lepiej ale co z tego ;/ trzeba kupc w aso olej najlepiej
Jesli pomoglem wcisnij Pomógł :)

marcin_lechu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 71
Rejestracja: 03 lut 2010, 10:08
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: marcin_lechu » 21 lut 2012, 21:26

peps78 pisze:Ja wymieniłem olej w skrzyni , płyn hamulcowy , poduszki pod skrzynią i dalej biegi ciężko chodzą na zimnym silniku :(
Pojadę jeszcze odpowietrzyć sprzęgło tylko na razie nie mam kiedy jak się coś poprawi to dam znać.
Odnośnie oleju to właściwie się go nie wymienia ale tylko dolewa jak są widoczne ubytki. Jeśli auto ma bardzo duży przebieg lub rocznik to można go wymienić, ten olej w skrzyni też się w jakimś stopniu wypracowuje. W twoim przypadku będzie to raz na jakieś 9 lat :p

Gdy skrzynia przy zmianie biegów chodzi głośno to można domyślać się kilku rzeczy. Być może jest to wina synchronizatorów ale, nie koniecznie ponieważ również może być wina złego ustawienia wodzików (cięgieł).
Właśnie zacznij od tego czyli od najprostszej tzn. ustaw regulacje biegów (wodzików). Podnieś osłonę gałki zmiany biegów (mieszek) i tam będziesz miał wodziki. A jak wyregulować, (załącznik- ja korzystałem z tego opisu- rocznikowo pojawia się problem ale to przynajmniej w jakimś stopni przybliży Ci jak to robić ) :)

A tak na prawdę odnośnie tej przypadłości skrzyni na zimnym silniku to normalka :p
....albo od razu wymieniać sprzęgło i dwumasa <rotfl>

pzdr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kamilvti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 287
Rejestracja: 30 lip 2010, 18:03
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kamilvti » 22 lut 2012, 08:31

Polecam wklewac oryginalny olej.Ja mialem oryginalny to jak bylo zimno biegi wchodzily srednio takze przez nizszy jego poziom,po wymianie na inny castrola na zimno biegi czasem wchodzily tragicznie dopiero po 3 km wchodzily dobrze.
Do skrzyni potrzeba 3l aby wymienic olej przynajmniej u mnie.
Jesli pomoglem wcisnij Pomógł :)

Kaszeszczuk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 388
Rejestracja: 27 cze 2010, 10:15
Imię: Mi hał
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Kaszeszczuk » 23 lip 2012, 21:42

Cześć
Ja wymieniłem już:
- skrzynię
- sprzęgło
- poduszki skrzyni, silnika
- wymieniony płyn w sprzęgle
- wymieniony wybierak skrzyni na inny, używany

Dwójka dalej haczy w idealnie ten sam sposób co na starej skrzyni. Po kilometrze dwójka wchodzi już dobrze.

Jakieś pomysły?
Dodatkowo po rozgrzaniu mam pojedynczy stuk przy szybkim puszczaniu sprzęgła po zmianie biegu.

pozostaje wysprzęglik, pompka sprzęgła( nie wymieniam bo pedał chodzi elegancko). Czy coś jeszcze może być?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga