Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2.4 BDW] Wyjąca pompa wspomagania

Układ kierowniczy
ODPOWIEDZ
Magiera
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 15 lut 2015, 19:51
Lokalizacja: Lubuskie

[2.4 BDW] Wyjąca pompa wspomagania

Post autor: Magiera » 15 lip 2018, 12:42

Witam.
Mój problem polega na tym, że z dnia na dzień zaczęła wyć cały czas po uruchomieniu silnika pompa wspomagania (na pewno jest to pompa, bo mechanik sprawdzał oscyloskopem).
Pierwszą diagnozą była sama pompa, która miała już objawy zużycia np. podczas manewrowania na parkingu i dużego obciążenia czasem kierownica jakby przeskakiwała oraz ogólnie ciężko chodziło wspomaganie.
Po wymianie na sprawną używaną, problem nie ustąpił, ale samo wspomaganie dużo lżej pracuje i nie ma tego problemu podczas parkowania.
Płyn został wymieniony na oryginalny tj G004000M2.
Następnie mechanik usunął jakiś dławik i dzięki temu trochę ciszej pracuje lecz problem całkowicie nie ustąpił (co do tego zabiegu nie jestem przekonany, bo skoro on tam oryginalnie był to nie powinien tego robić). Ponadto zauważyłem, że na wężu powrotnym przy zbiorniczku zdjęte są dwie opaski - może tam był ten dławik?
W samym zbiorniku podczas pracy płyn się nie pieni, podczas kręcenia opuszcza się z 1 cm tak jak powinno być. Nic niepokojącego nie widać.
Proszę o jakieś wskazówki co może być powodem i czy ktoś się już spotkał z takim problemem?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga