Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Servotronic ostatnio jakby słabszy

Układ kierowniczy
ODPOWIEDZ
Ekhangel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 24 lut 2019, 16:32
Lokalizacja: Poznań

Servotronic ostatnio jakby słabszy

Post autor: Ekhangel » 02 maja 2019, 21:08

Więc nie jest to na razie krytyczny problem, ale wydaje mi się, jakby servotronic trochę mi osłabł. Pierwszy raz zauważyłem to bodaj tydzień temu, w gorący dzień (28-30*C), więc myślałem, że może przez to (zimowe opony, których jeszcze nie zmieniłem, pewnie nie pomagają). Ale dzisiaj przy 12*C też nie wspomagał jakoś super. Po zakupie było lepiej.

Jakie są procedury diagnostyczno-konserwacyjne? Na czym polega dokładnie czyszczenie i jak często pomaga? Czytałem o pompie, zaworku itd., i generalnie wiem niewiele więcej, niż na początku.

Ostatnio dwa razy w aucie padł akumulator, był odpalany z kabla, prostowany... dużo skoków napiecia. Po tym zabiegu padł mi (prawdopodobnie) czujnik oleju, a termometr zewnętrzny zaczął przekłamywać o 2*C (po samokalibracji z -40*C). Nie wiem czy to może mieć jakiś związek?

I tak będę jechał z tym do mecha, ale nie chcę jechać zielony.

Czy byłby ktoś z Poznania skory się "spiknąć" żeby porównać jak u niego chodzi servo? Bo jak znam życie, to mechanik i tak powie, że nie widzi problemu.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 02 maja 2019, 21:29

Zacząłbym od wymiany płynu wspomagania :).

Ekhangel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 24 lut 2019, 16:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ekhangel » 27 maja 2019, 11:02

Płyn wygląda na czysty, wszyscy mówią, że to raczej i tak nic nie daje... Moje pytanie: czy servotronic może się permanentnie wyłączyć przy słabym akumulatorze? Mój ma już z 8 lat (ASO). Gdzieś kiedyś czytałem, że w jakimś aucie servotronic mu ożył po zmianie aku właśnie.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 27 maja 2019, 11:57

Trochę to naciągane :).

Ekhangel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 24 lut 2019, 16:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ekhangel » 11 lip 2019, 20:17

Jakby z P-ń był ktoś z A6 C6 do porównania wspomagania, to byłbym wdzięczny. Bo wszyscy mechanicy próbują mi wmówić, że wcale ciężko u mnie nie chodzi, a ja wiem, że na pewno "ściężało" względem miesiąca temu.

[ Dodano: 2019-07-11, 20:17 ]
Pompa wspomagania wymieniona (na Kayabę), bo niby hałasowała i nie podawała dostatecznego ciśnienia (tak twierdził mech), układ przepłukany trzykrotnie, a wspomaganie tak samo do d**y, a nawet chwilami mam wrażenie, że słabsze. Są momenty, np. na krawężniku albo jakiejś górce, że dosłownie muszę naprawdę cisnąć ten ster żeby ruszył. Po ruszeniu jest znośnie, jak w przeciętnym aucie. Mech twierdzi, że na kompie Servotronic wykazuje prawidłową pracę, zawór otwiera i zamyka się od razu. No i poza tym w Odisie 0 błędów.

Co więcej, wszyscy mechanicy próbują robić ze mnie durnia mówiąc mi, że wszystko jest dobrze, a tymczasem ja wiem jak to pracowało przed awarią, i w porównaniu ze stanem obecnym to było niebo a ziemia. Teraz kierownica chodzi jak w Punto rocznik '99 (opcja bogata, ze wspomaganiem), wtedy chodziło jak w mojej kochanej Audiczce, którą się zachwycałem po zakupie. Szlag by to trafił.

Macie jakieś sugestie w co iść dalej? I pytanie drugie: czy wszystkie A6 miały w standardzie Servotronic? Nie mogę nigdzie znaleźć pewnej i definitywnej odpowiedzi.

Marcin Szary
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 23 sie 2020, 15:27
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdynia

Re: Servotronic ostatnio jakby słabszy

Post autor: Marcin Szary » 16 lut 2021, 18:47

Cześć udało się rozwiązać, mam podobny problem ale jeszcze nic nie ruszałem, podpowiesz co Było u ciebie
Dzięki

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga