Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[aQ6 C5 2.5 TDI] Problem ze wspomaganiem PILNIE!!!

Układ kierowniczy
przemek-rybnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:17
Lokalizacja: Rybnik

[aQ6 C5 2.5 TDI] Problem ze wspomaganiem PILNIE!!!

Post autor: przemek-rybnik » 07 mar 2009, 15:33

Prosze was o pomoc . kupilem nowa pompe wspom i dalem do mechanika , ten wymienil a ja po przejechaniu 5km musialem sie zatrzymac bo objawy byly takie jak przed wymiana czyli najpierw jak auto sie rozgrzalo -wycie , nastepnie szarpanie kierownica przy nawet lekkim skrecie a do tego metaliczne dźwięki z pompy i przez odpowietrznik zbiorniczka wylatuje płyn w czasie jazdy tak jakby się gotował.
prosze o porade co jest powodem jeśli nie pompa , chyba ze kupiulem uszkodzoną pompe a moze przyczyna lezy w czymś innym?

[ Dodano: 2009-03-07, 17:08 ]
zagladale tam ponownie i wydaje sie ze te metaliczne dzwieki to nie pompa a jakas rolka bo jak bodaje gazu to tempo chrobotania wzrasta

Awatar użytkownika
Chester
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 31 sty 2008, 14:13
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Chester » 07 mar 2009, 20:04

Wlasnie mam cos podobnego lecz moj mechanik dopiero w czwartek bedzie mial czas proponuje bys sprawdzil weze (czy sie nie przetarly badz zapchaly sprawdz jeszcze uklad przenoszenia na uklad kierowniczy moze tam cos sie porobilo) A przed wymiana starej pompy na nowa ona ci dzialala ? tzn czy widziales po odkreceniu kurka od wspomagania ze pompa pracuje i jest obieg plynu?
AUDI GUT!!!

przemek-rybnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: przemek-rybnik » 07 mar 2009, 21:34

równiez tak zakładam aczkolwiek pewien nie jestem poniewaz jak w zbiorniczku jest płyn na zgaszonym aucie to w momecie odpalenia silnika caly plyn zostaje wessany i widac tylko jaby sie gotowal narzie auta nie ruszam a w poniedzialek postaram sie tam dojechac mam z 500

[ Dodano: 2009-03-07, 22:07 ]
Chester pisze:Wlasnie mam cos podobnego lecz moj mechanik dopiero w czwartek bedzie mial czas proponuje bys sprawdzil weze (czy sie nie przetarly badz zapchaly sprawdz jeszcze uklad przenoszenia na uklad kierowniczy moze tam cos sie porobilo) A przed wymiana starej pompy na nowa ona ci dzialala ? tzn czy widziales po odkreceniu kurka od wspomagania ze pompa pracuje i jest obieg plynu?
wlaśnie z tego wymienilem ta pompe bo mi powiedzieli ze wyje i jest do wymiany
a teraz ta równiez wyje i na dodatek jakies dziwne dzwieki odchodza az strach kirownice ruszac

Awatar użytkownika
Chester
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 31 sty 2008, 14:13
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Chester » 09 mar 2009, 21:33

Przemek byles u tego mechanika ? jak tak to napisz co powiedzial :)
AUDI GUT!!!

przemek-rybnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: przemek-rybnik » 09 mar 2009, 21:44

panowie MASAKRA!!!
dzis mi wsadzili juz druga pompe (kosztowala 700) bo pierwsza ktora mi wymienili padla po przejechaniu 5km to uznali ze wadliwa byla i oddalem na reklamacje i wziolem drozsza a ta w tym samym czasie po ok 5 km to samo ale zaraz zjechalem do domu i na szczescie tylko wyla ale nie siadl tak jak ta poprzednia
Wychodzi na to ze trafilem n partaczy bo teraz to wiem ze nie wina pompy ale faktycznie cos innego jest powodem , jutro tam go zaprowadze ostatni raz i jak nie zrobia to chyba ich tam podusze, nie jestem mechanikem ale wiem ze uklad wspomagania nie nalezy do najbardziej skomplikowanych,

dzieje sie tak ze ten plyn jakby sie pieni i jak odkrece korek ze zbiorniczka to normalnie chlapie na pol metra ale zawsze po przelozeniu nowej pompy chwile dziala
wiec juz niewiem w czym rzecz... :-/

Awatar użytkownika
Chester
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 31 sty 2008, 14:13
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Chester » 10 mar 2009, 16:06

widzisz tacy wlasnie sa mechanicy slysza ze cos stuka odrazu wymieniaja jakby nie bylo zarobili na prowizji za pompe i za robocizne mi sie wydaje ze ona byla dobra juz pisalem ze mam podobna usterke tylko wlasnie moj mechanik (kolega) bedzie mial czas dopiero w srode ale odrazu jak zobaczyl moje auto to powiedzial ze to nie koniecznie pompa ze mam podjechac jak bedzie mial czas to sie sprawdzi skad leci a tamci poprostu chcieli na tobie zarobic proponuje zmienic tobie mechanika i co tobie powiedzieli ze na nowa pomcze czekaja czy co ?
AUDI GUT!!!

przemek-rybnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: przemek-rybnik » 10 mar 2009, 22:43

No to wreszcie sie chlopaki dowiedzieli co jest grane, i niech ten temat bedzie przestroga dla kazdego w tym temacie bo praktycznie wywalilem w bloto ponad 1000 zł a okazalo sie bo doglebnym przegladzie ze niestety problem jest najpowazniejszy jaki mógłby dotyczyc układu wspomagania czyli... do wymiany PRZEKÂŁADNIA a wysttarczylo wlac odpowiedniego plynu czyli zielonego który jest zadszy i zaraz wyciek stal sie wyraźny. no nic kolejny tydzien auto musi stać u mechanika maglownica do regeneracji i kolejne konkretne wydatki...
ale mam nadzieje ze to bedzie koniec tej historyjki

Awatar użytkownika
Chester
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 31 sty 2008, 14:13
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Chester » 12 mar 2009, 18:52

Dzis wlasnie bylem u swojego mechanika objawy mam podobne czyli: na pocztku jak skrecalem cos rzezilo z pompy w tym czasie plyn w zbiorniku sie gotowal i robil babelki pozniej plyn sie stracil a z tym wspomaganie i dalem ogladnac to mechanikowi dolalem plyny znowu rzezilo on powiedzial ze to bedzie pewnie pompa ale jak mu opowiedzialem twoj przypadek to zwatpil no i moje pytanie jest takie czy to aby napewno ten uklad kierowniczy ? bo jak za 1 razemzmieniales pompe wspomagania to gdzie ja kupiles ? na allegro? regenerowana ? nowa ? bop byc moze kupiles zepsuta ta pompe ?z tego co widzialem to pompa regenerowana jak sie odda swoja to kosztuje 450 zl a przekladnia na allegro zaczyna sie od 350-1000zl jutro sprawdze w sklepie ile nowa kosztuje . Dlatego jak juz tobie mechanicy naprawia auto to napisz czy to bylo napewno ta przekladnia to tez wymienie . Bede wdzieczny za dalsze informacje

Pozdro
AUDI GUT!!!

przemek-rybnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: przemek-rybnik » 14 mar 2009, 12:39

Kolego ci ''mechanicy;; juz mi wymontowali ta przekładnie i wysłali do regeneracji i zekomo to koszt do mojego modelu około 800 zł, auto ma byc do odbioru w poniedzialek albo wtorek. Wole już dopłacić do tego interesu ale zdecydowalem zeby oni sami to zalatwili zeby nie mówili że ja jakieś złe części kupuje . Tak to jakcoś sie bedzie dzialo to na reklamacje do nich pojade. JAk go odbiore i okaze sie ze wszystko gra to napisz. A tak wogole to dowiedz sie czy ten mechanik sprawdzil wszystkie przewody bo u mnie dodatkowo poza tą listwą jeden przewód również był przetarty, więc zanim wymienisz listwe upewnij sie.
Co do pompy to najpierw kupilem taką za 500 z czymś Nowa a potem za 700 po oddaniu starej najwyszszej klasy podobno i dlatego wiedzialem ze to nie popma jest powodem bo jedna pompa mogla być felerna ale nie 2. no i jak mechanicy sie wreście przyłożyli to zaraz wyszło ze chodzi o coś innego.
Sama pompa jeśli rzęźi to też juz moze być walnięta tylko ważne żeby znaleść przyczyne.

Awatar użytkownika
Chester
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 31 sty 2008, 14:13
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Chester » 19 mar 2009, 16:47

i jak odebrales auto ?:)wszystko dziala poprawnie ?
AUDI GUT!!!

przemek-rybnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: przemek-rybnik » 20 mar 2009, 13:56

Auto odebralem w czwartek czyli 19.03 i przykro mi to stwierdzic ale nie dziala prawidlowo
a dokladnie to objawy są niemal identyczne jak przed całym tym cyrkiem z mechanikami , czyli jak jest zimny to cicho i elegancko chodzi ale jak sie nagrzeje to zaczyna wyć ale juz nie tak mocno i raczej równomiernie (jak juz zacznie wyc to wyje ciagle tak samo ani bardziej ani mniej) wychodzi na to ze ta ostatnia pompa równiez padła od tej rozcieczonej maglownicy , sproboje jeszcze wymienic plyn na czerwony bo jest innej konsystencji i moze cos to dac. W przyszlym tygodniu jade na kontrole do nich.

Ale najlepsze jest to iz male tego ze po 2 tygodniach auto nadal nie jest sprawne to jeszcze jak wyjechalem od nich i pojechalem na myjnie to zobaczylem ze mam porysowany tylni narożnik auta od lampy az po ten plastik w zderzaku i w tym momencie pomyslalem ze mnie rozniesie z nerwów .
Na szczęście w tej kwestii zachowali sie uczciwie bo powiedzieli ze mi to zrobią , jakby nie bylo to autem juz odjechalem i z godzine mnie nie bylo i jakby sie uparli to by sie wyparli.
Dam znać co bedzie dalej

Awatar użytkownika
Chester
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 31 sty 2008, 14:13
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Chester » 21 mar 2009, 12:34

Masakra :( i znow bedziesz mial kolejne koszty:( Czyli dobrze rozumiem ze wymieniles maglownice i pape wspomagania i dalej jest to samo ?
AUDI GUT!!!

przemek-rybnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: przemek-rybnik » 23 mar 2009, 21:42

Tak dokladnie , narazie jezdze z tym i jak sie nagrzeje to troche wyje ale wydaje mi sie ze to jest spowodowane tym iz ta ostatnia pompa roz sie uszkodzila przez ta maglownice i poprostu bedzie sobie wyła . tak czy tak muszą mi to zrobic bo nie daruje im tego w srode jade z autem na ''kontrole'' i ciekawe co zawodowcy stwierdza...

przemek-rybnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: przemek-rybnik » 25 mar 2009, 22:32

No i dzis odebralem auto po tak zwanej kontroli, zmienili plyn jeszcze raz nagrzali auto i bylo cicho do momentu gdy nie skręcilem kierownicą a wtedy zaczelo sie to samo czyli najpierw byl metaliczny dźwiek a potem to juz po kilku min jazdy znowu wycie.

Powiedzcie mi czy na sprawnej pompie płyn w zbiorniczku powinien lekko falowac czy sie mieszac jak podczas gotowania się wody bo u ojca w wv lupo lekko faluje

Awatar użytkownika
Chester
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 31 sty 2008, 14:13
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Chester » 29 mar 2009, 19:19

no ten plyn powinien byc w ruchu w koncu pompa caly czas pracuje takze widac obieg tego plynu
AUDI GUT!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga