Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C5 problem z maglownicą ?

Układ kierowniczy
skiba2323
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 05 paź 2012, 22:35
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: skiba2323 » 25 gru 2012, 00:24

może pompa wspomagania ci siada miałem podobnie w poprzednim a4 b5 po regeneracji chodziła jak marzenie koszt 550zł
180KM-215KM
CCCO

Kowal_80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 15 maja 2011, 17:06
Lokalizacja: Frombork

Post autor: Kowal_80 » 05 sty 2013, 17:20

podepne sie pod temat.
u mnie objaw jest taki,ze czasem mi "zabraknie" wspomagania. zazwyczaj jest to krótkie i przy bardzo wolnym biegu auta np. parkowaniu. przy wiekszej predkosci mnie to,na szczescie, nie spotkało.
kieownica lubi tez czasem wydac dziwny dzwięk,ni to jęk ni zgrzyt. jak ruszałem szybko na boki,na postoju to odgłos dochodził jak by z kolumny. ale ... nie dam se obciąc.
jak szanowne grono mysli,czy moze to byc koniec maglownicy,pompy czy moze kolumny?
pozdrawiam

radmos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 12 mar 2012, 14:31
Lokalizacja: zamość

Post autor: radmos » 11 sty 2013, 09:54

U mnie magiel to ZF 4B1 422 065 S . Czy za nie go będzie pasować ZF 4B1 422 052 D

Awatar użytkownika
maro_stg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 232
Rejestracja: 25 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: maro_stg » 12 sty 2013, 20:04

Kowal_80 pisze:podepne sie pod temat.
u mnie objaw jest taki,ze czasem mi "zabraknie" wspomagania. zazwyczaj jest to krótkie i przy bardzo wolnym biegu auta np. parkowaniu. przy wiekszej predkosci mnie to,na szczescie, nie spotkało.
kieownica lubi tez czasem wydac dziwny dzwięk,ni to jęk ni zgrzyt. jak ruszałem szybko na boki,na postoju to odgłos dochodził jak by z kolumny. ale ... nie dam se obciąc.
jak szanowne grono mysli,czy moze to byc koniec maglownicy,pompy czy moze kolumny?
pozdrawiam
stawiam na pompę wspomagania, zacznij od zmiany płynu jak nie wiesz kiedy wymieniany
audiczek było wiele a obecnie jest:
Chrysler 300c 5,7 V8 05r

Kowal_80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 15 maja 2011, 17:06
Lokalizacja: Frombork

Post autor: Kowal_80 » 17 sty 2013, 13:35

ok,płyn wymieniony. wczesniej przepłukałem układ wyciągając stary płyn ze zbiorniczka i zalewając nowy. i tak 3 razy. na koniec zalałem zielonym,w sklepie mówili ze dedykowany min do A6.
no i doopa. nie pomogło. ale mam nowe spostrzezenia - otóz ten dziwny odgłos jest tylko przy skrecie w lewo. poprosiłem ojca zeby nasłuchiwał. słuch doprowadził go do lewego zawieszenia. a jezeli całkiem wierzyc jego uszom to był przekonany,ze to okolica górnych wachaczy. ale podczas gdy ja machałem mandoliną w lewo i prawo to jak sie ten dziwny odgłos pojawiał to prawie jak bym go miał przed sobą. tzn z kolumny. jednak moze to działac na zasadzie rezonansu. zaczyna sie gdzies przy przednim "perkinsonie" ,przez koncówke i drążek idzie do maglownicy,a potem dzwięk podaje do kolumny. stąd i błęna moja wczesniejsza ocena. mam racje?
tylko cholera wie co teraz dalej z tym robic. w zawieszeniu nic nie stuka,ostatnie elementy wymieniałem jakos po wakacjach. to ki grzyb się obraził? nie lubie takiej ciuciubabki ...
a kolejna rzecz która mnie zdziwiła (choc to auto juz powoli przestaje mnie zadziwiac) to to,ze kierownica lzej chodzi w lewo niz w prawo. mówie tu o ruchu na postoju. choc przy powolnej jezdzie tez jest to odczuwalne. ruch w lewo wykonuje sie jak w MB 124 czyli koncówką małego palca,natomiast w prawo lepiej uzyc 2 palców.
ja juz nie sypiam przez to auto ...
pozdrawiam

gregor88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 03 wrz 2012, 17:37
Lokalizacja: Miały/Wielkopolskie

Post autor: gregor88 » 20 lut 2013, 18:08

witam ja też podłacze sie pod temat ponieważ ja mam takie coś ze jak jest zimne auto,
to przy skrecie w prawo czuc w pewnym momencie jak by lzej sie krecilo a gdy tylko troch pokrece
to problem znika i jest wszystko w porzadku. dodam jeszcze ze plyn został wymieniony na nowy
wszystko odpowietrzone i problem nie znikł tylko jakby troche pożniej sie objawiał ok dzieki z góry

Kapec31
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 09 mar 2012, 20:33
Lokalizacja: Marchtrenk (Austria) Wałbrzych

Post autor: Kapec31 » 21 lut 2013, 13:50

Kowal_80 pisze:ok,płyn wymieniony. wczesniej przepłukałem układ wyciągając stary płyn ze zbiorniczka i zalewając nowy. i tak 3 razy. na koniec zalałem zielonym,w sklepie mówili ze dedykowany min do A6.
no i doopa. nie pomogło. ale mam nowe spostrzezenia - otóz ten dziwny odgłos jest tylko przy skrecie w lewo. poprosiłem ojca zeby nasłuchiwał. słuch doprowadził go do lewego zawieszenia. a jezeli całkiem wierzyc jego uszom to był przekonany,ze to okolica górnych wachaczy. ale podczas gdy ja machałem mandoliną w lewo i prawo to jak sie ten dziwny odgłos pojawiał to prawie jak bym go miał przed sobą. tzn z kolumny. jednak moze to działac na zasadzie rezonansu. zaczyna sie gdzies przy przednim "perkinsonie" ,przez koncówke i drążek idzie do maglownicy,a potem dzwięk podaje do kolumny. stąd i błęna moja wczesniejsza ocena. mam racje?
tylko cholera wie co teraz dalej z tym robic. w zawieszeniu nic nie stuka,ostatnie elementy wymieniałem jakos po wakacjach. to ki grzyb się obraził? nie lubie takiej ciuciubabki ...
a kolejna rzecz która mnie zdziwiła (choc to auto juz powoli przestaje mnie zadziwiac) to to,ze kierownica lzej chodzi w lewo niz w prawo. mówie tu o ruchu na postoju. choc przy powolnej jezdzie tez jest to odczuwalne. ruch w lewo wykonuje sie jak w MB 124 czyli koncówką małego palca,natomiast w prawo lepiej uzyc 2 palców.
ja juz nie sypiam przez to auto ...
pozdrawiam

kolego zobacz czy śruby od maglownicy masz dokręcone to może być przyczyną stuków jak masz ok zawieszenie, z lewej strony masz dwa mocowania, a z prawej pod aku jest. Z lewej strony masz od góry jedną pod podszybiem, obok gruszki, a druga jest (przekichane bez ściągnięcia osłony półośki) ciężko dostępna z dobrymi łamanymi kluczami dojedziesz bez problemu
Opel Vectra A 1,6 (było i minęło)
Audi 80 B3 1,8 (było i minęło)
Toyota Carina E 1,6 (było i minęło)
Audi 80 B4 2,0 (było i minęło)
Suzuki SX 4 1,6 (było i minęło)
Opel Omega B 2,0 (było i minęło)
Audi A6 Avant :) jest i niech trwa dalej
Audi A3 Quattro dla żonki :)

Kowal_80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 15 maja 2011, 17:06
Lokalizacja: Frombork

Post autor: Kowal_80 » 23 lut 2013, 20:02

tzn tak jak opisałem w sąsiednim temacie,u mnie narazie wyszło,ze mam rozerwane obie gumy nadrążkach kierowniczych. mam nadzieje,ze wymiana ich i wyczyszczenie drązków rozwiąże temat. jak nie to czeka mnie wyjazd z maglwnicą ...

Awatar użytkownika
ELEKTROBDG
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 19 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Pomocy czy mam servotronic?

Post autor: ELEKTROBDG » 07 paź 2015, 10:33

Witam muszę dowiedzieć się czy w swojej Audi mam servotronic bo wymieniam maglownice a w tym warsztacie muszą wiedzieć czy mam takie coś.Jak to najszybciej sprawdzić ?

Awatar użytkownika
sneer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 28 cze 2010, 08:40
Lokalizacja: Pabianice

Re: Pomocy czy mam servotronic?

Post autor: sneer » 07 paź 2015, 14:27

[quote="ELEKTROBDG"]Witam muszę dowiedzieć się czy w swojej Audi mam servotronic bo wymieniam maglownice a w tym warsztacie muszą wiedzieć czy mam takie coś.Jak to najszybciej sprawdzić ?[/quote]

zadzwoń jeszcze raz do warsztatu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga