Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Ubezpieczenie szyb

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
Club RS6

Ubezpieczenie szyb

Post autor: Club RS6 » 23 cze 2011, 22:30

Może ktoś bardziej doświadczony będzie mógł mi odpowiedzieć ... mam zwykłą szybę przednia ale jest na niej odprysk i mam wrażenie ze się powiększa... i teraz pytanie czy mając zwykłą szybę mogę sobie zażyczyć fotochromowa?(taką też właśnie chciałbym mieć) czy to jest kwestia dogadania się z warsztatem który mi to wymieni a potem przedstawia fakturę ubezpieczalni ?

tomaszek99

Post autor: tomaszek99 » 23 cze 2011, 22:55

wojoo pisze:czy mając zwykłą szybę mogę sobie zażyczyć fotochromowa?(taką też właśnie chciałbym mieć)
nie możesz :) Mogą ci założyc tylko taką jak masz lub tańszą.
Jeżeli nigdzie nie jest zaznaczone w opisie modelu auta jaka szyba, to tylko kwestia warsztatu, żeby wpisał ze wymienia na taką samą czyli fotochromową.
No i druga sprawa z szybami, nie wiem czy w każdym ubezpieczeniu, ale w PZU musisz najpierw zawiadomić o szybie i oni ci pokażą do jakiego warsztatu masz się udać, żeby zrobić bezgotówkowo, inaczej nie wymienisz szyby. Tylko w punkcie który ma z nimi umpwe.

Club RS6

Post autor: Club RS6 » 23 cze 2011, 23:04

mam w allianz a z tego co wiem nie maja jakis wymagan co do warsztatu, moze byc chyba nawet aso. Poza tym z tego co czytalem na forach to czesto tak ludzie robia;)

tomaszek99

Post autor: tomaszek99 » 23 cze 2011, 23:08

No może, ja w pzu musiałem jechać do szybiarza w swoim mieście, ale oni mi dali adres, ale faktem jest że da się z kolesiem dogadać o inną szybe, ale tak po cichutku

Awatar użytkownika
audiomaniak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 21 kwie 2011, 16:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: audiomaniak » 25 cze 2011, 21:30

dokładnie tak w PZU to oni wyznaczają Ci warsztat gdzie masz się udać na wymianę, a wcześniej musisz jechać na oględziny, żeby stwierdzili czy szyba nadaje się do wymiany czy może do naprawy. Z własnego doświadczenia wiem, że jak masz mały odprysk to będą chcieli naprawiać więc zrób sobie większe uszkodzenie szyby ;)
Usunieto pkt 29 regulaminu
200,6KM 443Nm

Awatar użytkownika
Lipton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 836
Rejestracja: 27 lip 2010, 17:51
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1995
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Lipton » 26 cze 2011, 21:47

audiomaniak, nie koniecznie bo jeśli nowa szyba się mieści w puli ubezpieczenia to możesz nie chcieć naprawy i muszą nową zakładać ;) ale PZU daje listę warsztatów i masz wybrać gdzie chcesz robić
Obrazek

Awatar użytkownika
audiomaniak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 21 kwie 2011, 16:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: audiomaniak » 26 cze 2011, 21:52

no ja miałem tak, że był odprysk od kamienia i chcieli mi to naprawiać, ale na szczęście wykłóciłem wymianę na nową i właśnie to było w PZU
Usunieto pkt 29 regulaminu
200,6KM 443Nm

Awatar użytkownika
Forum A6 C4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1681
Rejestracja: 15 mar 2009, 17:21
Imię: A6 C4 Forum
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1994
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki / Filipów

Post autor: Forum A6 C4 » 28 cze 2011, 01:23

tak dla małego wyprostowania
-szybę wymienisz w większości (nie spotkałem żeby gdzieś było można w ASO) tylko w wyznaczonych warsztatach nie autoryzowanych
-wymiana szyby jest tylko wtedy gdy uszkodzenie jest większe niż 5zł (gabarytowo)
-aktualnie w większości ubezpieczalni jest już wprowadzony udział własny (100zł)
-jeśli chodzi o rodzaj wymienianej szyby to "muszą wymienić na taki sam" zamiennik <rotfl>

Club RS6

Post autor: Club RS6 » 29 cze 2011, 11:59

Dowiadywałem sie i moge jechać na wymiane szyby do ASO ;)

MISIEK_A6

Post autor: MISIEK_A6 » 02 lip 2011, 17:46

wojoo, ja raz oddałem bezgotówkowo do ASO <uoee> nie było to Audi a Peugeot KIM we Wrocławiu, oddałem auto bez żadnych uszczerbków... Odbierając auto mało, że jakaś plama o średnicy 60cm na masce (potem klar zaczął schodzić) to jeszcze szybe tak założyli ,że przeciekało! Maski powiedzieli ,że tak było chociaz w protokole nic takiego nie było no i oczywiscie tego wogóle nie było :|

Ja mam dystans do ASO tam takich samych mośków można spotkać jak wszędzie...

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 03 lip 2011, 09:48

po to masz gwarancjie jak ci przecieka żeby to poprawili , jak bys ich dobrze przycisł i postawił na swoim to by ci ta maska zrobili , mogłeś też żadać zapisu z kamer podczas wymiany , bo z tego co wiem każde aso ma takowe kamery , wtedy wszystko widać jak na dłoni , a w ASO pracuja tacy sami ludzie jak wszedzie i każdy popełnia błedy , że może coś przeciekać bo czasem sie zdaża, a najlepiej oddać auto do takiego aso gdzie maja pojhecie o danej marce , bo zabojady chyba maja mało wspolnego z Audi , to tyle z mojej strony :)
Tylko słaba Polska boi się silnego Śląska

Club RS6

Post autor: Club RS6 » 02 paź 2011, 12:27

TU wyceniło mi szybę na ok 900zl i od reki mi ja chcą wypłacić (choć ta szyba jest o połowę droższa) Dzwoniąc na infolinie powiedziałem o tym i w odpowiedzi dostałem informacje ze jak dostarczę do nich fakturę to zwrócą różnicę... teraz pytanie czy jak wsadzę sobie przednia szybę podwójna solarna (czy jak ona sie tam zwie) która kosztuje w aso ok 2800 to potem TU zwróci mi ta różnice? nie będę miał problemów w rodzaju ze za droga ona byla i mogą mi tylko część pieniędzy zwrócić?

_Marek_

Post autor: _Marek_ » 02 paź 2011, 16:22

wojoo, jesli miales taka szybe przed szkoda, to powinni ci zwrocic jak przedlozysz fakture z aso*.
jesli chcesz sobie wlozyc jakas lepsza, drozsza niz miales to oczywiste jest, ze ci nie uwzglednia.. bo to jest bezpodstawne wzbogacenie sie i wyplaca wg swojej kalkulacji.


*ponadto wazne jest, czy masz dodatkowy pakiet "szyba", czy zwykle ubezpieczenie autocasco. rozne towarzystwa moga uwzgledniac stopien zuzycia czesci. oblicza sie procentowo, jest to zawarte w OWU.
dlatego musisz powiedziec dokladniej jakie masz ubezpieczenie.

Club RS6

Post autor: Club RS6 » 02 paź 2011, 17:24

tzw pakiet "szyba"

_Marek_

Post autor: _Marek_ » 02 paź 2011, 17:39

wojoo, no, ale jakie TU?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga