Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Rozbite Porady potrzebuje co z tym zrobić

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
xxxdanieloooxxx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 05 sie 2013, 09:51
Lokalizacja: ełk

Rozbite Porady potrzebuje co z tym zrobić

Post autor: xxxdanieloooxxx » 22 sty 2014, 23:30

Witam panowie wczoraj rozbilem Moje a6 c6 2.0 tdi nie z mojej winy [nizej fotki] jakie rozwiazanie bedzie najlepsze czekac na kase czy stawiac auto do autoryzowanego serwisu do czasu az zrobią na tip top ! czy brac kase i spzedawać wrak choć jeszcze nie wiem ile tam ma być :( szkoda mi auta bo 4 dni temu stalo na kapitalnym remoncie . turbo pompowtryski nowa glowica uszczelnienie i caly rozrzad .
Załączniki
WP_000843.jpg
WP_000843.jpg (60.71 KiB) Przejrzano 6167 razy

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 23 sty 2014, 09:19

Jestem w takiej samej sytuacji (auto rozbite 13.01), powiem Ci jak u mnie to wyglądało.

Przyjedzie rzeczoznawca i wyceni wartość szkód. Powiedzmy, że auto w nienaruszonym stanie było warte 40k, wartość szkód powiedzmy 280k, więc jest szkoda całkowita, wtedy wyceniają wartość wraku wedle swoich jakiś przeliczników (nie mam pojęcia jakich) i powiedzmy wrak jest warty 25k. Wtedy auto idzie na aukcje trwającą 5 dni - dostęp do tej aukcji mają tylko firmy, jako szary człowiek nawet nie zobaczysz jakie auta są. Jeśli nikt nie wylicytuje za kwotę, jaką ubezpieczalnia ceni wrak, wówczas wypłacą Ci w tym przykładzie 15k, a z wrakiem mecz się sam. Ale jeśli ktoś wylicytuje za 30k, to wtedy przyjedzie do Ciebie osoba, która wygrała aukcję, zabierze (powinna zabrać) auto, a ubezpieczalnia dopłaci tylko różnicę od ceny wyjściowej auta - w tym przypadku 10k.

P.S. U mnie auto odjechało 5km. od serwisu <zalamka>, więc wiem jak to boli, ale kij z autem, najważniejsze aby nikomu nic się nie stało <okok>

Awatar użytkownika
maro_stg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 232
Rejestracja: 25 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: maro_stg » 24 sty 2014, 12:27

Mazdomania pisze:
Mazdomania pisze:Ale jeśli ktoś wylicytuje za 30k, to wtedy przyjedzie do Ciebie osoba, która wygrała aukcję, zabierze (powinna zabrać) auto, a ubezpieczalnia dopłaci tylko różnicę od ceny wyjściowej auta - w tym przypadku 10k.
nikt Ci auta nie zabierze bo jest Twoje, możesz sprzedać po wylicytowanej cenie albo nie
Jeśli zaniżą Ci koszty naprawy wstawiaj do serwisu i naprawiaj w aso a ubezpieczalnia pokryje koszty
audiczek było wiele a obecnie jest:
Chrysler 300c 5,7 V8 05r

daniel.tymek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 149
Rejestracja: 12 gru 2010, 21:23
Lokalizacja: Grodzisk mazowiecki

Post autor: daniel.tymek » 24 sty 2014, 21:01

Wstawiaj do ASO bezgotówko. Po co Ci sie meczyc i kombinowac. Jak masz auto ładnie zrobione, silnik igła ,wsyztsko po remoncie to ja tu nie widze naruszenia konstrukcji. Wiadomo ze to Ci odrazu sprawdza. Dostaniesz auto zastepcze bo Cis ie nalezy. A ubezpieczyciel będzie sie rozliczał z ASO.

xxxdanieloooxxx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 05 sie 2013, 09:51
Lokalizacja: ełk

Post autor: xxxdanieloooxxx » 25 sty 2014, 00:58

taa własnie jestem po ogledzinach Rzeczoznawcy i stwierdził wstepnie ze bedzie na 99% szkoda całkowita :( i co dalej panowie jak wiem ze auto nie jest tak powaznie uszkodzone i konstrukcja tez jest ok nie naruszona :)

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 25 sty 2014, 01:18

U mnie też jest szkoda całkowita i auto nie poszło z aukcji, bo nie wiem, w jaki sposób wycenili tak bajońsko wrak, ale jeśli chciałabym to robić przez ASO (u mnie konstrukcję ruszyło), to różnicę w SPAM do ich wyceny powiedział mi rzeczoznawca, że z własnej kieszeni musiałabym pokryć, dlatego dostanę kasę do łapki a z wrakiem będę się bujać ;/ Poczekaj ile Ci zaproponują. Być może w tej kasie poza ASO uda się naprawić auto. A poza uszkodzonym przodem coś jeszcze masz rozwalone? Bok/ koła/ wahacze ? Czy tylko z zewnątrz przód?

xxxdanieloooxxx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 05 sie 2013, 09:51
Lokalizacja: ełk

Post autor: xxxdanieloooxxx » 27 sty 2014, 11:17

kolego jedne koło lewe troche chyba na wachaczu zgiete no i prawy bok po całosci jest zarysowany wiec trzeba go lakierować . wiem własnie czekam na propozycje PZU i bede wiedział co mam z nim robić . A jak nie szukać kupca :)tylko szkoda bo silnik w igłe zrobiony wszystko na tip top ..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga