Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Podówjne OC problem z MTU :(

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
majuDJ
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 07 kwie 2008, 22:44
Lokalizacja: Stalowa Wola

Podówjne OC problem z MTU :(

Post autor: majuDJ » 02 sie 2012, 10:40

16.10.2011 kupiłem swój samochód który miał ubezpieczenie OC w MTU który miał ubezpieczanie na okres 07.01.2011 - 07.01. 2012. Niestety spóźniłem się bo zapomniałem dokładnej daty kupna auta ( nie miałem umowy w swoim miejscu zamieszkania) i napisałem dopiero 22 listopada e-maila do MTU, że nie chce już ich OC, dostałem wiadomość że nie ratyfikują odmowy e-mailem wiec wysłałem listem poleconym pismo następnego dnia. W miedzy czasie już 28.10.2011 wykupiłem OC w AXA. Ku mojemu zdziwieniu i mojego taty ( współwłaściciela) MTU wysłało na początku roku że wzywa do zapłaty mojego tatę 344zł za OC o rejestracji LU..... ( takiej rejestracji już nie ma bo auto zostało przerejestrowane). Wiec wykonał mój tata i kilka j telefonów wyjaśniających ze było pisane wymówienie. Ale MTU to miało chyba daleko w d..... i wysłało sprawę do firmy windykacyjnej. A bym zapomniał potwierdzenie wysłania listu poleconego już dawno wyrzuciłem i będę musiał wołać na poczcie. Co teraz robić mam jakieś szanse w sądzie? Bo z tego co widzę prawo stoi po stronie MTU. Czy zbywca auta musi przedstawić kopię umowy kupna-sprzedaży samochodu w byłem firmie OC. Jeśli tak to czemu tylko obciążyli mojego tatę jak na umowie tez byłem ja?
Zajadając jak bym zapłacił tym zł... z MTU teraz te haracz to w razie wypadku który ja bym spowodował to z którego OC dostanie odszkodowanie pokrzywdzony?
Czy sąd uzna moją racje ze 16,10.2011r kupiłem samochód , 28.10.2011 kupiłem OC w AXA, a 22 listopada/23 listopada wymówiłem OC z MTU. A oni wiedząc to naliczyli mi po okresie ubezpieczenia OC starego właściciela nowe OC>

Tylko zastanawia mnie art 31 ust 2 W razie niewypowiedzenia przez nabywcę pojazdu umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w terminie określonym w ust 1 zakład ubezpieczeniowy może dokonać ponownej kalkulacji należnej składki (...)

Z tego co tu pisz to "może" ale nie jest zobowiązany i zmuszony.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 02 sie 2012, 11:08

majuDJ, sprawa wygląda tak, że powinieneś rozwiązać umowę przed jej końcem. Wtedy nie ma problemu. Zastanawia mnie jedno... okres ubezpieczenia był do 07.01.2012, a Ty złożyłeś wypowiedzenie 13.11.2011... ergo termin został zachowany.
Co mówią w MTU na ten temat? Mają wogóle Twój wniosek?

majuDJ pisze:zakład ubezpieczeniowy może dokonać ponownej kalkulacji należnej składki (...)
Jeśli może, to zrobi to napewno... wyraźnie jest to napisane... to zobowiązanie/zmuszenie dotyczy Ciebie, a dokładniej Twojego wypowiedzenia...

majuDJ
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 07 kwie 2008, 22:44
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: majuDJ » 02 sie 2012, 11:16

ÂŻadnych informacji od MTU nie mam tylko bez przerwy przychodzą powiadomienia i przypomniana o zapłacie, a teraz to już od firmy windykacyjnej. Ja jutro idę na pocztę żeby odszukali mój list polecony w komputerze i dali mi jakieś pokwitowanie lub wydruk. Fakt że spóźniłem kilka dni z wypowiedzeniem OC po byłym właścicielu, ale okres ubezpieczenia trwał do 7.01.2012 a oni dopiero wysłali mi nowe ubezpieczenie od 8.01.... przecież wiedzieli że go już nie chce.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 02 sie 2012, 11:18

majuDJ pisze:Fakt że spóźniłem kilka dni z wypowiedzeniem OC po byłym właścicielu, ale okres ubezpieczenia trwał do 7.01.2012 a oni dopiero wysłali mi nowe ubezpieczenie od 8.01.... przecież wiedzieli że go już nie chce.
No więc piszesz jasno, że się spóźniłeś... postąpili zgodnie z przepisami... Myślałem, że termin zawarcia jak i czasu ubezpieczenia jest ten sam... To, że wiedzieli (ale po terminie), to dla nich nic nie znaczy... liczą się pieniądze... niestety...

majuDJ
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 07 kwie 2008, 22:44
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: majuDJ » 02 sie 2012, 11:35

Tylko że oni nie wykonali re-kalkulacji, tylko wcisnęli mi następna polisę od 8.01.2012r. To wiedzieli, że nie chce już z nimi współpracować i wciskają mi następna. Jak myślicie rzecznik praw konsumenta/obywatelskich by coś tu pomógł?

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 02 sie 2012, 12:16

majuDJ, moim zdaniem, jeśli napisałeś rezygnację po terminie, to rzecznik niewiele pomoże... Z tego co widzę, przez rekalkulację rozumieją ponowną polisę...

Ale niech jeszcze ktoś się wypowie... obeznany w tematyce ubezpieczeń... a mamy tu takich <okok>

majuDJ
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 07 kwie 2008, 22:44
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: majuDJ » 03 sie 2012, 00:01

Teraz podciąłem troszkę skrzydła MTU wysłałem wypowiedzenie OC w przypadku podwójnego ubezpieczania na podstawie wzoru z ipolisa.pl Więc ich roszczenia co do kwoty 344zl stało się nie aktualne. Wzory dokumentów dla kierowców | ipolisa.pl
Pismo przesłałem zeskanowane podpisane własnoręcznie bo podobno takie ratyfikują przesłane na e-maila lub faksem.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 03 sie 2012, 07:12

majuDJ, no to zobaczymy jak się sprawa rozwinie... możliwe, że się trochę przepisy zmieniły, bo kiedyś było to jak najbardziej możliwe (ubezpieczenie w dwóch firmach).

igorw

Post autor: igorw » 03 sie 2012, 09:28

Koledzy powoli i spokojnie - majuDJ, nowa ustawa dotycząca podwójnego ubezpiecenia weszła w życie 11.02.2012, więc nic nikomu nie podciąłeś tym pismem ;)
Napisz tylko czy wypowiedzenie które wysłałeś było napisane w związku z zakupem pojazdu czy bardziej ogólnie które można podciągnąć pod wypowiedzenie polisy na jej koniec które skutkuje nie wznawianiem się polisy na następny okres.

majuDJ
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 07 kwie 2008, 22:44
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: majuDJ » 03 sie 2012, 11:07

Dzwoniłem dziś do firmy windykacyjnej LEXUS działającej na zlecenie MTU. Pani powiedziała mi, że to 344zl jest naliczone za były okres. Czyli nie naliczali mi nowej polisy. To jakim cudem naliczyli 344zl jak mój tata ma takie same zniżki jak nie większe od byłego właściciela. Tym bardziej że właściciel miał wszystko opłacone do 7.01. Całe szczęście rozmowa była nagrywana więc już nie mogą się wycofać z tego co powiedzieli.

Kazała mi przesłać OC innej firmy za ten okres, to im przesłałem oraz żeby dosłała jej informacje o posiadanych zniżkach. Sprawa ma statu do wyjaśnienia.

igorw

Post autor: igorw » 06 sie 2012, 11:31

majuDJ, po kwocie wnoszę, że to może być druga rata za OC, jednak całość trochę smierdzi bo po co im w takim razie polisa OC za bieżący okres??? Drąż temat bo coś tu "nie halo".

arek34
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 15 lut 2012, 22:17
Lokalizacja: sieradz

Post autor: arek34 » 03 maja 2013, 12:34

napisze ci kolego tak idż do radcy prawnego z tymi papierami zapłacisz pare groszy napisze ci pismo podparte danymi artykuami i po sprawie bo też z nimi mjałem do czynienia i chcieli odemnie wyłudzić składkę za auto które sprzedałem rok wcześniej z opłaconą składką itd.a om się po roku przypomniało i wio no i od razu też był Lexus ale najpierw chcieli kopie umowy którą wysłałem im zaraz po zbyciu auta i aktualne dane nabywcy więc się wściekłm opitoliłem panią przez telefon potem radca prawny odpowiednie pismo i po tygodniu przyszły przeprosiny i zakończenie sprawy oni po prostu żerują na naszej nieznajomości przepisów i na 10 osób zawsze jedna zapłaci i to dla nich czysta kasa a policz w skali kraju więc bez nerwów zrub jak muwie i problem masz z głowy pozdro <okok>
maku34

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga