Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Kolizja wstępna ocena

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
kompas9
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 164
Rejestracja: 13 mar 2013, 16:52
Lokalizacja: łódź

Kolizja wstępna ocena

Post autor: kompas9 » 27 lip 2014, 22:18

Witam dzisiaj pod tesco chrysler pacifica pięknie cofnął mi w zderzak, w zderzaku zrobiła się dziura na 10 cm, do tego oberwany uchwyt od lampy i uszkodzony halogen z lewej strony. Auto ubezpieczone było w benefie. Ktoś zna tą firmę i wie ile za takie uszkodzenia można wyciągnąć ? Sprawca proponował 250 zł bez policji <wnerw>



Obrazek

Superski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 09 kwie 2014, 12:13
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BAU 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Superski » 28 lip 2014, 07:21

Policz na szybko ile za takie części na allegroszu zapłacisz i dodaj z 1000 zadośćuczynienia ,będziesz miał wycenę.Słyszałem o tej firmie tylko tyle że wypłacają w miarę szybko.
SKIBA

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 28 lip 2014, 07:38

Bez sadu albo naprawy w aso nie wyrwiesz grosza wiecej niz jest w ich kosztorysie.

Damiancki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 06 kwie 2012, 22:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Kolizja wstępna ocena

Post autor: Damiancki » 28 lip 2014, 08:51

kompas9 pisze:Witam dzisiaj pod tesco chrysler pacifica pięknie cofnął mi w zderzak, w zderzaku zrobiła się dziura na 10 cm, do tego oberwany uchwyt od lampy i uszkodzony halogen z lewej strony. Auto ubezpieczone było w benefie. Ktoś zna tą firmę i wie ile za takie uszkodzenia można wyciągnąć ? Sprawca proponował 250 zł bez policji <wnerw>
No to zakpił z ciebie bo tyle to wyniósł by go mandat.

Trzeba było po takiej propozycji od razu wezwać policję, a jeśli bez policji to spisać dane wraz z jego przyznaniem się do winy i zgłaszać do ubezpieczyciela. Z OC sprawcy należy ci się po cenie oryginału. Czyli ładny grosz. Oczywiście będą marudzić że stary, że przebieg itd. nie zważaj na to. Poczekaj na ich wycenę potem zrób swoją u niezależnego rzeczoznawcy i będziesz wiedział na ile cię chcą orżnąć.
rafal_m pisze:Bez sadu albo naprawy w aso nie wyrwiesz grosza wiecej niz jest w ich kosztorysie.
Sąd to ostateczność i z góry wygrana sprawa jeśli jest z OC sprawcy.

Naprawa w ASO, a niby po co? Pieniądze na konto i nie musisz im przedstawiać żadnych rachunków.

igorw

Post autor: igorw » 28 lip 2014, 16:34

Superski pisze:1000 zadośćuczynienia
O widzę, że forumowi specjaliści w akcji. Zadośćuczynienie to za szkodę na osobie można dostać.
kompas9, ja słyszałme, że Benefia bez rewelacji ale lepiej niż np Uniqa.
Zgłoś szkodę, a części sprawdź np na Allegro żebyś wiedział mniej więcej ile będzie kosztować - jeśli chcesz żeby ci coś z odszkodowania zostało. Albo w serwisie ile za to policzą.

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 29 lip 2014, 07:27

igorw pisze:
Superski pisze:1000 zadośćuczynienia
O widzę, że forumowi specjaliści w akcji. Zadośćuczynienie to za szkodę na osobie można dostać.
kompas9, ja słyszałme, że Benefia bez rewelacji ale lepiej niż np Uniqa.
Zgłoś szkodę, a części sprawdź np na Allegro żebyś wiedział mniej więcej ile będzie kosztować - jeśli chcesz żeby ci coś z odszkodowania zostało. Albo w serwisie ile za to policzą.
Wierz mi ze jedno i drugie warte siebie, przy czym UNIQA uznala od razu kosztorys MOJEGO rzeczoznawcy i jeszcze zwrocila za niego pieniadze, benefia nie chciala tego zrobic (zwrocic kosztow ekspertyzy i uznac kwot z mojego kosztorysu, w koncu samochod trafil do ASO, kosztow ekspertyzy nie udalo sie odzyskac ale koszt naprawy przewyzszyl oba kosztorysy razem ;)

Superski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 09 kwie 2014, 12:13
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BAU 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Superski » 29 lip 2014, 07:41

Igorw nie jestem żadnym specjalistą , a pisząc zadośćuczynienie miałem na myśli to co pozostanie Kompasowi po naprawie auta, skoro rażą cię takie słowa to twój podpis jak najbardziej sam do siebie powinieneś zastosować.

A tak na marginesie --- art. 448 k.c. pozwala dochodzić zadośćuczynienia za naruszenie każdego dobra osobistego.[1] 3 sierpnia 2008 r. weszły w życie zmiany w kodeksie cywilnym, pozwalające na przyznanie zadośćuczynienia za doznaną krzywdę


Interpretuj to jak chcesz.
SKIBA

igorw

Post autor: igorw » 29 lip 2014, 14:11

Superski, sprawdź proszę co PIU i Rzecznik Ubezpieczonych pisze o zadośćuczynieniu na podstawie przytoczonych podstaw prawnych.
Jak zabierasz głos w dyskusji to przydałyby się jakieś przygotowania do tematu prawda?

Superski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 09 kwie 2014, 12:13
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BAU 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Superski » 29 lip 2014, 14:53

Ja skończyłem , zastosuje się do twojego podpisu.

Pozdrawiam
SKIBA

igorw

Post autor: igorw » 30 lip 2014, 08:06

Superski, próbujesz "odwrócić kota ogonem", ale ze znajomości tematu wygląda, że jednak musisz jeszcze trochę poczytać. I teraz ja zastosuję się do mojego podpisu.

Superski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 09 kwie 2014, 12:13
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BAU 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Superski » 30 lip 2014, 08:27

Ok użyłem złego słowa "zadośćuczynienie"- zadowolony.Temat jest o wycenie a nie o tym czy ktoś zna wszystkie paragrafy , więc wróćmy do tematu.

850pln za części (ceny allegrosza) , jak sam będziesz robił to robocizna nic cię nie wyniesie, może ten 1000 ci dorzucą za szkodę
SKIBA

kompas9
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 164
Rejestracja: 13 mar 2013, 16:52
Lokalizacja: łódź

Post autor: kompas9 » 09 sie 2014, 16:37

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pierwszy kosztorys na 950 zł w którym uwzględniono jedynie zderzak i to najtańszy zamiennik za 160 zł, sprawa prawdopodobnie zakończy się w ASO <wnerw>

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 09 sie 2014, 18:50

kompas9 pisze:Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pierwszy kosztorys na 950 zł w którym uwzględniono jedynie zderzak i to najtańszy zamiennik za 160 zł, sprawa prawdopodobnie zakończy się w ASO <wnerw>
Teoretycznie mozesz jeszcze obrac droge drugiego rzeczoznawcy + sprawa w sadzie. Twoja szkoda = Twoj uszczerbek majatku, nie wazne czy chcesz naprawiac samochod... nie musisz chciec....

kompas9
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 164
Rejestracja: 13 mar 2013, 16:52
Lokalizacja: łódź

Post autor: kompas9 » 10 sie 2014, 12:48

Teoretycznie mogę ale nie bardzo mam czas na latanie po sądach poza tym auto nie jest zarejestrowane na mnie więc będę musiał ciągać kogoś ze sobą. Zależy mi tylko na oryginalnych częściach a najszybsza droga do nich jest przez aso. :|

igorw

Post autor: igorw » 11 sie 2014, 10:03

kompas9 pisze:tylko na oryginalnych częściach a najszybsza droga do nich jest przez aso
Oryginalne części założą ci w każdym warsztacie, ASO nie jest wyznacznikiem dobrej jakości.
Jeśli chciałbyś się sam bawić w naprawę (ogólnie bez faktur) to ja na Twoim miejscu zaproponowałbym Towarzystwu ugodę: dajcie mi 2500 zł (bo tyle mi wychodzi z wyliczeń) bo w ASO zapłacicie 3500 zł (sprawdziłbym cenę w ASO) i wynajmę pojazd zastępczy co was będzie kosztować dodatkowo ok 1000 zł. A jak się nie zgodzą to olej ich i faktycznie jedź do ASO ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga