Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C5 Q 2.4 V6 szkoda całkowita HDI- proszę o opinię

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
pm77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:00
Lokalizacja: Dolnośląskie

A6 C5 Q 2.4 V6 szkoda całkowita HDI- proszę o opinię

Post autor: pm77 » 04 lut 2015, 12:39

Witam. Ostatnio dziewczyna miała stłuczkę moją a6 (nie z jej winy na szczęście). Dostałem kosztorys, wycenili mi auto na 10 tys zł i niby szkoda całkowita. Czy ktoś doświadczony mógłby się wypowiedzieć jak się za to zabrać.

DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] I-2015
Marka: AUDI Model pojazdu: A6 Quattro 2.4 Kat. 4B
Wersja: Avant Nr rejestracyjny: DPL17XE Rok prod.: 1999
Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy

WYPOSA¯ENIE STANDARDOWE (1998.05-1999.12)
L.p. Nazwa elementu wyposa¿enia L.p. Nazwa elementu wyposa¿enia
1 ABS + EBV - korektor siły hamowania elektr. 13 Relingi dachowe
2 Antena radiowa w szybie tylnej 14 Siatka oddzielajaca przestrzen baga¿owa
3 Blokada mechanizmu ró¿nicowego EDS 15 Siedzenia tylne dzielone asymetrycznie
4 Fotele przednie z regulacja wysokosci 16 Szyby przednie i tylne regulowane elektr.
5 Głosniki 8 szt. 17 Swiatła p/mgielne przednie
6 Immobilizer 18 Swiatła z regul. kata pochylenia elektr.
7 Klimatyzacja automatyczna 19 Tapicerka ¿akardowa
8 Lusterka zewnetrzne podgrzewane i regul. elektr. 20 Tarcze kół alum. 15" opony 195/65
9 Lusterka zewnetrzne w kolorze nadwozia 21 Wskaznik temperatury zewnetrznej
10 Poduszki powietrzne boczne przednie 22 Wspomaganie układu kierowniczego
11 Poduszki powietrzne kierowcy i pasa¿era 23 Wykonczenie wnetrza elementami ze stopów
aluminium
12 Przygotowanie do monta¿u radia 24 Zamek centralny zdalnie sterowany
WYPOSA¯ENIE DODATKOWE
L.p. Nazwa elementu wyposa¿enia Wartosc
1 Dach regulowany elektr. z bateriami słonecznymi 126
2 Fotele przednie i tylne podgrzewane 61
3 Fotele sportowe 50
4 +Instalacja gazowa (wtrysk gazu wielopunktowy sekwencyjny) 923
5 Kierownica sportowa pokryta skóra 25
6 Kontrola działania silnika Check Control 25
7 Lakier metalizowany lub perłowy 66
8 Podłokietnik centralny przedni 29
9 System nawigacji satelitarnej z Bose 372
10 Tapicerka ze skóry (dopłata) 144


KOREKTY
WARTOSC BAZOWA BRUTTO (188 mies.) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .11 050 PLN
KOREKTA ZA WYPOSA¯ENIE DODATKOWE . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 848 PLN
KOREKTA ZA PIERWSZA REJESTRACJE . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . - 250 PLN
KOREKTA ZA OGUMIENIE . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . - 145 PLN
KOREKTY RÓ¯NE . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . - 2 464 PLN
W tym: [%] Wartosc
Zadana szacunkowa korekta z tytułu wczesniejszych napraw -8,0 -1 011
Indywidualny zakup za granica -1,5 - 189
Uszkodzenia poj. bez zwiazku ze szkoda -10,0 -1 264
Wartosc rynkowa brutto wy¿ej zidentyfikowanego pojazdu, w stanie jak przed szkoda, okreslona na
dzien wykonania opinii, przy zało¿eniu okresu eksploatacji pojazdu jak do dnia szkody wynosi:
10000 PLN
(słownie: dziesiec tysiecy złotych)
w tym VAT (23,0%) 1869,92 PLN

michal_bst
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal_bst » 04 lut 2015, 19:12

A auto zabierają czy zostawiają?
Kolejny temat w jakim stanie jest auto - jakie były zniszczenia?

Bo u mnie poszła szkoda całkowita lub wypłata kasy na naprawy - wziąłem kasę i sprzedałem rozbitka, wyszedłem na tym lepiej niż na szkodzie całkowitej.

pm77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:00
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: pm77 » 05 lut 2015, 18:16

uszkodzone: maska, zderzak, prawa lampa, w lewej pęknięty zaczep. p. błotnik, pas przedni, obudowa filtra pow. i dolot. Oczywiście cały przód do malowania.dzisiaj zapłacili mi 4,5 tys. ale się odwołałem. Auto zostaje u mnie.

michal_bst
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal_bst » 05 lut 2015, 20:42

Sprawdź ceny tych gratów - wybierz najdroższe. Dodatkowo zawyż ceny montażu i malowania. Może wyrwiesz z 1000zł więcej.

Tak na szybko licząc używane:
- maska 500 - 700 + malowanie 700
- zderzak 300 - 600 + malowanie 400
- błotnik 250 - 400 + malowanie 300
- lampy minimum 500zł hella
- reszta gratów nie więcej niż 300zł

Do wszystkich gratów dolicz koszty przesyłek - łącznie na wysyłki pójdzie z 300zł

O tak licząc tu najwyższe ceny używanych gratów, malowanie i przesyłki - 4100. W sumie to źle Ci nie wyliczyli. Nie wiem jak wyglądają ceny w Twoim regionie...

krts
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 159
Rejestracja: 23 lut 2013, 15:27
Lokalizacja: piaseczusets

Post autor: krts » 06 lut 2015, 00:46

jak chcesz to moge podać ci ICH ceny wg. wyceny z eurotaxu ( liczone z aso)
jeżeli naprawa z polisy sprawcy to możesz robić "teoretycznie" do 100 % wartości auta,
czyli faktury na 9999zł. ale musi to być zgodne z "technologią naprawy"

igorw

Post autor: igorw » 12 lut 2015, 13:48

michal_bst pisze:Sprawdź ceny tych gratów - wybierz najdroższe. Dodatkowo zawyż ceny montażu i malowania. Może wyrwiesz z 1000zł więcej.
Nie wiem jak to liczysz, przecież to szkoda całkowita więc odszkodowanie wylicza sie jako różnica miedzy wartością rynkową a wartością pozostałości.

michal_bst
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal_bst » 12 lut 2015, 17:35

igorw, kolega napisał, że:
Oczywiście cały przód do malowania.dzisiaj zapłacili mi 4,5 tys. ale się odwołałem. Auto zostaje u mnie.
A mój komentarz dotyczy odwołania.

igorw

Post autor: igorw » 12 lut 2015, 18:45

michal_bst pisze:A mój komentarz dotyczy odwołania.
Ok, ale nie zwiększysz odszkodowania pisząc że naprawa kosztuje więcej jeśli to szkoda całkowita. Chyba, że naprawiasz do wartości.

pm77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:00
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: pm77 » 13 lut 2015, 07:29

czyli co radzicie, bo jest coś takiego, jak odwołanie się od szkody calkowitej?

igorw

Post autor: igorw » 13 lut 2015, 11:02

pm77, odwoływać się można zawsze, ale z głową - Ty już się odwołałeś ale od czego dokładniej?
A nie wystarczy kasy na naprawę? Ile dostaniesz?
I tak z ciekawości jaki to Towarzystwo?

Kaktusowaty
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 23 gru 2014, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Kaktusowaty » 16 lut 2015, 19:57

Dziwnę , że mój pierwszy post będzie w dziale z ubezpieczeniem , no ale cóż zrobić . Po Pierwsze jakim cudem wypłacili Ci 4,5 tys. ze szkody całkowitej ? W sytuacji w której ubezpieczyciel stwierdza szkodę całkowitą ma obowiązek wypłacić poszkodowanemu 70 % wartości pojazdu czyli w twoim przypadku lekko ponad 7 tyś. Po 2 nie do końca jest prawdą że ubezpieczyciel wylicza wartość wraku i auta przed szkodą i wypłaca różnicę. Jeśli została uznana szkoda całkowita ubezpieczyciel nie może wycenić wraku na więcej niż bodajże 45 % jego wartości ( nie pamiętam już dokładnie ) czyli dla ciebie dalej zostaje 6.5 tyś. przy szkodzie całkowitej . I po 3 co najważniejsze jeśli szkody nie naprawiasz z AC ZAWSZE możesz się odwołać to że została Ci policzona szkoda całkowita nic nie znaczy . W odwołaniu możesz podać dużo różnych powodów najczęściej stosowane to różnica w wartości części lub różnica w wartości pojazdu . Tak czy siak uważam że coś jest nie tak kiedy ze szkody całkowitej i wartości pojazdu ponad 10 k dostałeś 4,5 . Co to za ubezpieczalnia ?

igorw

Post autor: igorw » 17 lut 2015, 09:23

Kaktusowaty pisze:Dziwnę , że mój pierwszy post będzie w dziale z ubezpieczeniem , no ale cóż zrobić . Po Pierwsze jakim cudem wypłacili Ci 4,5 tys. ze szkody całkowitej ? W sytuacji w której ubezpieczyciel stwierdza szkodę całkowitą ma obowiązek wypłacić poszkodowanemu 70 % wartości pojazdu czyli w twoim przypadku lekko ponad 7 tyś. Po 2 nie do końca jest prawdą że ubezpieczyciel wylicza wartość wraku i auta przed szkodą i wypłaca różnicę. Jeśli została uznana szkoda całkowita ubezpieczyciel nie może wycenić wraku na więcej niż bodajże 45 % jego wartości ( nie pamiętam już dokładnie ) czyli dla ciebie dalej zostaje 6.5 tyś. przy szkodzie całkowitej . I po 3 co najważniejsze jeśli szkody nie naprawiasz z AC ZAWSZE możesz się odwołać to że została Ci policzona szkoda całkowita nic nie znaczy . W odwołaniu możesz podać dużo różnych powodów najczęściej stosowane to różnica w wartości części lub różnica w wartości pojazdu . Tak czy siak uważam że coś jest nie tak kiedy ze szkody całkowitej i wartości pojazdu ponad 10 k dostałeś 4,5 . Co to za ubezpieczalnia ?
BE-ZE-DURY
Dawno takich bzdur nie czytałem, kolego może nie zabieraj głosu w sprawie o której nie masz żadnego pojęcia. Żadne zdanie w Twojej wypowiedzi nie jest prawdziwe, ustanowiłeś właśnie jakiś rekord. Może powinieneś zostać politykiem?
Apeluję do Twojego zdrowego rozsądku - skasuj swoje powyższe przemyślenia, przede wszystkim żeby się nie kompromitować, po wtóre żeby przypadkiem ktoś nie wziął tej pisaniny za prawdę.
I to pisze gosć z Legnicy - "zagłębia" "kancelarii" odszkodowawczych... ja piórkuję!

asketil
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 13 gru 2014, 08:29
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: asketil » 17 lut 2015, 10:31

Podam przykład ze szkodą całkowitą z mojego poprzedniego auta.
Volvo v40 97 rok, 2,0 silnik.
Podczas wyprzedzania samochodu wjechał we mnie wyprzedzany przeze mnie samochód, zdążyłem uciec poboczem więc szkody były następujące: prawe przednie i tylne drzwi do wymiany.
Auto według mojego ubezpieczyciela było warte 5 000 jak opłacałem polisę z miesiąc przed zdarzeniem.
Najpierw dostałem telefon, że dają mi 1000 pln i jesteśmy kwita. No to ja wstawiłem do autoryzowanego salonu na naprawę bezgotówkową - kosztorys koło 20 000. Na co ubezpieczyciel sprawcy PZU z racji wieku auta orzekł szkodę całkowitą i podał mi wycenę auta 3 500, wrak 1 500 i 2 000 wypłacają. Nie zgodziłem się z wyceną, przyjechał ponownie rzeczoznawca z PZU i podniósł wycenę na 4 000. Poinformowałem, że i tak się odwołam i będziemy się tak bawić do u...nej śmierci. Po kilku telefonach i ponownym spotkaniu auto wyceniono na 5 000, wrak na 1 500 i resztę wypłacono.
Po wymianie i malowaniu dwóch sztuk drzwi zostało jeszcze na malowanie innych elementów i nowe felgi na lato :-)

Kaktusowaty
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 23 gru 2014, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Kaktusowaty » 17 lut 2015, 12:28

Jeśli możesz nie mieszaj mnie do zagłębia i innych tego typu . Z tego co kolega wyżej napisał wychodzi na to że jednak mam rację bo z moich wyliczeń z 5000 tyś odjęcie 1500 zł wychodzi 70% wartości . Nie przeczę mogłem coś przekręcić od jakiegoś czasu w tym nie siedzę mogło się coś zmienić , ale miej większe pretensję do kogoś kto mówi że od szkody całkowitej nie można się odwołać . To jest dopiero bajkopisarstwo .

igorw

Post autor: igorw » 17 lut 2015, 13:47

Kaktusowaty, chłopie kasuj to, nie kompromituj się. Wprowadzasz wszystkich w błąd, i nawet nie chcesz się do tego przyznać. Ba - nawet nie sięgnąłeś do źródeł, dalej brniesz w jakieś dziwne procenty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga