Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C5 mała szkoda

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
szymon4417
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 24 sie 2017, 13:51
Lokalizacja: Suwałki

A6 C5 mała szkoda

Post autor: szymon4417 » 27 cze 2018, 17:57

Witam,
potrzebuję małej porady. Otóż kilka dni temu kiedy stałem na światłach Pani za mną nie wyhamowała i wjechała w moje auto. Uderzenie było dosyć silne, dlatego bardzo się zdziwiłem kiedy wysiadłem i w zasadzie na moim samochodzie nie było śladów. Widać odciśnięte krawędzie tablicy rejestracyjnej i sporo rys. Potem okazało się, że pękło również wzmocnienie zderzaka. Ubezpieczyciel po wysłaniu zdjęć zaproponował ugodę na 1500zł. I tu zaczyna się problem, gdyż zderzak miał już wcześniej obcierkę i zastanawiam się czy podczas oględzin rzeczoznawcy nie obniży to wartości elementu. Przyznaję, że szkody nie są duże, ale drażnią oko. Zgadzać się czy lepiej pozostawić sprawę ich rzeczoznawcy?
Załączniki
1
1
P_20180625_190143_1.jpg
Bez nazwy 1.jpg
2.jpg
wcześniejsze uszkodzenie
wcześniejsze uszkodzenie

hak64
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 122
Rejestracja: 07 lut 2017, 19:42
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żory

Post autor: hak64 » 28 cze 2018, 15:50

Zdejm zderzak, zrób fotki uszkodzeń skorupy, wzmocnienia, mocowań i prześlij ubezpieczycielowi z żądaniem korekty wyceny szkody. Powinni coś dołożyć, bo to co zaproponowali pokrywa zaledwie koszt lakierowania.
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

szymon4417
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 24 sie 2017, 13:51
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: szymon4417 » 28 cze 2018, 15:55

Mam prawo przed przyjazdem rzeczoznawcy?
Właśnie wygląda na to, że mimo że uderzenie było spore to nic więcej się nie uszkodziło? Sam jestem zdziwiony. Zdjęcie pękniętego wzmocnienia wysłałem, jak też zderzaka.

hak64
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 122
Rejestracja: 07 lut 2017, 19:42
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żory

Post autor: hak64 » 28 cze 2018, 19:46

szymon4417 pisze:Mam prawo przed przyjazdem rzeczoznawcy?
Tak. Ubezpieczyciele dopuszczają możliwość uproszczonej wyceny szkody (bez obecności rzeczoznawcy). Jeśli więc w trakcie dokonywania naprawy ujawniasz dodatkowe uszkodzenia, to wysyłasz fotki ubezpieczycielowi z żądaniem korekty wyceny. Ubezpieczyciel może, ale nie musi przysyłać rzeczoznawcę na oględziny.
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Łukasz1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 152
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:23
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Szczecin

Re: A6 C5 mała szkoda

Post autor: Łukasz1981 » 20 lip 2018, 19:37

szymon4417 pisze:Witam,
potrzebuję małej porady. Otóż kilka dni temu kiedy stałem na światłach Pani za mną nie wyhamowała i wjechała w moje auto. Uderzenie było dosyć silne, dlatego bardzo się zdziwiłem kiedy wysiadłem i w zasadzie na moim samochodzie nie było śladów. Widać odciśnięte krawędzie tablicy rejestracyjnej i sporo rys. Potem okazało się, że pękło również wzmocnienie zderzaka. Ubezpieczyciel po wysłaniu zdjęć zaproponował ugodę na 1500zł. I tu zaczyna się problem, gdyż zderzak miał już wcześniej obcierkę i zastanawiam się czy podczas oględzin rzeczoznawcy nie obniży to wartości elementu. Przyznaję, że szkody nie są duże, ale drażnią oko. Zgadzać się czy lepiej pozostawić sprawę ich rzeczoznawcy?

Kolego taka sprawa : miałem też stłuczkę w tył . Uszkodzony zderzak , wgnieciona ta belka aluminiowa co jest pod zderzakiem .
Wypłacili mi ceny aso , czyli do wyszarpania masz nawet i ze 4 tyś tyś .
Sam zderzak tył w aso to jakieś 2300 , belka aluminiowa koło 1000 - demontaż lakierowanie , montaż też swoje kosztuje .
Tutaj masz link od mojej sprawy , zrób krok po kroku jak ja zrobiłem i masz pewną kasę na konto .
a6-c5-99-kombi-stluczka-tyl-vt83944.htm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga