Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Luzy turbiny

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
dawidevl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 03 maja 2017, 13:03
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Luzy turbiny

Post autor: dawidevl » 18 kwie 2018, 15:01

Witam

Przy okazji wymiany rozrządu sprawdziłem sobie turbinę.. Mam wrażenie, że gdy kupiłem auto to miałem większą moc, ostatnio przejechałem się passatem z tym samym silnikiem - i.. miał dużo większego kopa. - U siebie sprawdziłem przepływkę vagiem itd. i wszystko wygląda na dobre. Stąd naszło mnie na turbine - do tego - UBYWA MI OLEJU, odkąd mam to auto.

Mianowicie moje pytanie - dołączam filmik na dole postu - czy ta turbina jest mocno zużyta? Czy mogła ona spowodować już mniejszą moc?
(po zdjęciu węża z intercoolera wylało się troche oleju, ale nie było to pół litra tylko góra pół szklanki.
Zastanawiam się nad jej wymianą. U mnie serwisy biorą za to 1250 zł - nie wchodzi to dla mnie w grę. Więc pomyśłałem o wymianie CHRA samodzielnie - mega proste, tylko kompletnie nie wiem jaką firmę wybrać, dzwoniłem do wielu firm, i wszędzie ceny wahają się od około 500-600 zł - ale nie przekonywuje mnie nazwy tych firm, zwłaszcza, że wpisując na aliexpress te nazwy to jest tego od groma :) A do tego musiałbym się liczyć, że pewnie i korpus strony ciepłej bedę też miał do wymiany, a to koszt kolejny 200 zł.. Więc już aż nie opłaca się robić tego samemu..

Aż w końcu dotarłem do ogłoszenia firmy z Wrocławia która przyjezdza na giełde samochodową u mnie w pobliżu co niedziele (mają taka sprężarkę) - i chcą za zregenerowaną - na częściach KODE, i z wymienioną stroną ciepłą (wymieniaja ją ponoć zawsze) - 700 zł.. Więc cena atrakcyjna, zwłaszcza, że zgodzili się, bym dostarczył starą turbosprężarkę w innym terminie - aż sobie ją po prostu wymienie.
Co myślicie o częściach KODE? Wyczytałem gdzieś, że warto, ale chciałbym znać też waszą opinię!

PRZEWIŃCIE OD RAZU DO 28 SEKUNDY - WTEDY DOPIERO KAMERA ZŁAPAŁA OSTROŚĆ
https://www.youtube.com/watch?v=g3PYIg9v-UM

Domyślam się, że takich tematów było od groma, ale nie potrafie nic znależć na temat firmy KODE, a przy okazji chciałbym się dowiedzieć co myślicie na temat mojej turbosprężarki :)

Serdecznie pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Patryk1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 185
Rejestracja: 17 wrz 2014, 20:01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Patryk1981 » 18 kwie 2018, 15:20

miesiąc temu robiłem silnik i też przy okazji sprawdziłem turbo , dodatkowo zasięgałem konsultacji z mechanikiem co robi tylko silniki turbo , miałem takie same luzy jak Ty , pomacał posprawdzał i wody mu odeszły :) powiedział że to kwestia dni a turbo odleci w zaświaty totalna masakra , więc ja już szukam turbiny . :)
Audi A6 C5 1.8t AWT-BFB całkiem nieźle dmuchnięte ,powiedzmy na 200 HP -- Szatan nie silnik :)

jakubczyk_7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 508
Rejestracja: 12 wrz 2013, 15:31
Imię: Jakyb
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Czerwin

Post autor: jakubczyk_7 » 19 kwie 2018, 10:09

Podobno luzy wzdłużne niewielkie są akceptowalne,najgorsze są poprzeczne takie jak u ciebie :)

dawidevl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 03 maja 2017, 13:03
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: dawidevl » 27 kwie 2018, 18:59

Witajcie..

I wymienilem te turbo, zregenerowane, wymienione na drugie, stare zostawione. i jest kolejny problem bo swiszczy, nie mam juz sil, stara byla nieslyszalna wrecz..
Co myslicie? Daje linka do filmiku, akcja od 10 sekundy
https://youtu.be/nIFTPEBul8M

Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: repek92 » 27 kwie 2018, 20:14

Obstawiam albo źle zregenerowane turbo albo gdzieś jest nie szczelność
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

dawidevl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 03 maja 2017, 13:03
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: dawidevl » 27 kwie 2018, 20:53

Jutro przejrze czy wszystko jest dokrecone.. a jesli tak, to wymienie turbo na drugie.. juz dzwonilem z reklamacja i powiedzieli mi, ze sa zdziwieni ta sytuacja, ale w razie czego daja mi drugie turbo..

Kiepsko troche to slychac, boje sie, ze jesli bym to zostawil tak dalej to za jakis czas sie rozsypie..

Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: repek92 » 27 kwie 2018, 20:58

Ja miałem podobnie w lagunie. Było ja słychać cały czas, na wolnych obrotach tak jak Syrena wyła. Ale chodziła
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga