Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

CDYA problem z mocą EGR i regulacja ciśnienia oleju

Silniki wysokoprężne
kile81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 01 sty 2017, 23:04
Lokalizacja: Jelenia Góra/ okolice lubina

CDYA problem z mocą EGR i regulacja ciśnienia oleju

Post autor: kile81 » 30 sie 2017, 21:24

Witam szanowne forum.
Od pewnego czasu walczę z swoja niunia.
Mianowicie w pierwszej kolejności wywalało mi błąd pt
001025 P0401 -000 Układ recyrkulacji spalin. Natężenie przepływu za małe Lampka mil zapalona.
Egr podmieniłem z A5 o tym samych nr oraz kodzie silnika- nie jest on przyczyna. Zauważyłem też ze często zaczyna wypalać mi się DPF. Dałem do sprawdzenia wtryski, diagnoza dwie sztuki lekko słabe. Wiec w miejsce tych słabych zamontowałem dwa po regeneracji. Błąd pojawia się ale bardzo sporadycznie nie zapala mi jaz checka .
Dzisiaj podczas powrotu z urlopu po postoju w korku (30min) ruszam i totalny brak mocy.
Mruga kontrolka świecy. Diagnoza VCDS wywala trzy błędy. Ten od EGR wyżej oraz
005710 P164E-000 Zawór regulacji ciśnienia oleju usterka elektryczna - sporadyczny
000665 P0299-000 Regulacja ciśnienia doładowania Przekroczona granica regulacji - sporadyczny .

Co do błędu regulacji ciśnienia zakładam ze mogło mi się przyciąć turbo. Ale co do reszty nie mam pomysłu. Pomoże ktoś??

ali7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 17 paź 2015, 23:02
Lokalizacja: Wawa

Re: CDYA problem z mocą EGR i regulacja ciśnienia oleju

Post autor: ali7 » 30 sie 2017, 23:31

kile81 pisze:Witam szanowne forum.
Od pewnego czasu walczę z swoja niunia.
Mianowicie w pierwszej kolejności wywalało mi błąd pt
001025 P0401 -000 Układ recyrkulacji spalin. Natężenie przepływu za małe Lampka mil zapalona.
Egr podmieniłem z A5 o tym samych nr oraz kodzie silnika- nie jest on przyczyna. Zauważyłem też ze często zaczyna wypalać mi się DPF. Dałem do sprawdzenia wtryski, diagnoza dwie sztuki lekko słabe. Wiec w miejsce tych słabych zamontowałem dwa po regeneracji. Błąd pojawia się ale bardzo sporadycznie nie zapala mi jaz checka .
Dzisiaj podczas powrotu z urlopu po postoju w korku (30min) ruszam i totalny brak mocy.
Mruga kontrolka świecy. Diagnoza VCDS wywala trzy błędy. Ten od EGR wyżej oraz
005710 P164E-000 Zawór regulacji ciśnienia oleju usterka elektryczna - sporadyczny
000665 P0299-000 Regulacja ciśnienia doładowania Przekroczona granica regulacji -
sporadyczny .

Co do błędu regulacji ciśnienia zakładam ze mogło mi się przyciąć turbo. Ale co do reszty nie mam pomysłu. Pomoże ktoś??
Witaj.
Ostatnio miałem podobne objawy. Winowajcą był zapchany dpf. Przy okazji poleciała mechanika nastawnika turbiny.
Pozdrawiam
Ali
C6@305/611
C7@380/750

kile81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 01 sty 2017, 23:04
Lokalizacja: Jelenia Góra/ okolice lubina

Post autor: kile81 » 31 sie 2017, 09:12

Dzieki za zainteresowanie. Dodam ze błąd egr i ciśnienia pojawia sie w momencie odpalenia auta, tak jakby powstawał jakiś spadek napięcia. Pomiary nic nie wskazały. Przed wymiana tych dwóch wtrysków widać było wypalania- kopcił na biało jak parowóz. Po wymianie tj około 4 zbiorniki paliwa nie widzę nic. Sprawdzę poziom wypełnienia DPF nie chciał bym go wywalać.
Wydaje mi sie ze powinien być jakiś błąd o nie sprawności tego ustrojstwa.

Domin80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 15 cze 2017, 18:13
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: Domin80 » 31 sie 2017, 14:20

Mi wywalało tą sprężynke na wyświetlaczu. Na forum czytałem, że to wina zabrudzonego zaworu EGR. Zawór wyczyściłem i niestety nie pomogło. Okazało się tak jak u kolegi. Ramię od zmiennej geometrii łopatek było wyrobione. Turbina poszła do regeneracji i wszystko działa.

kile81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 01 sty 2017, 23:04
Lokalizacja: Jelenia Góra/ okolice lubina

Post autor: kile81 » 31 sie 2017, 16:16

Chyba zlokalizowałem problem turbiny. auto miało wirusa w Niemczech, zrobiłem logi
http://vaglog.pl/log-011_44E7j.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga