Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 tiptronic] Jak to rozumieć,muszę wyciągać skrzynię?

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

[A6 C5 tiptronic] Jak to rozumieć,muszę wyciągać skrzynię?

Post autor: MR.A6 » 06 kwie 2009, 16:06

Mam problem z analizą błędu odczytanego ze skrzyni biegów z VAGa,oryginalny opis to: 17125 Uszkodzenie konwertera sprzęgła możliwości lub odcięty brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BÂŁÂĄD SPORADYCZNY


Objawia się to w aucie tym,że na równiutkim asfalcie,po wyjściu z zakrętu na prostą potrafi przełączyć na bieg wyżej i trzyma ok.3000 tys. obrotów,słychać,że przełącza spowrotem,ale wystarczy musnąć gaz i sytuacja się powtarza ((i tylko wtedy :!: to się dzieje,jak jadę na równym asfalcie,pod lekkie wzniesienie na zakręcie,np. zakręt przy 100km/h,typu wjazd/wyjazd ze "ślimaka" na autostradę),wrażenie,jakbym ciągnął przyczepę (nie jest to częste,w ostatnim tygodniu z 3x się to zdarzyło,a robię dziennie ok.200km),kasuję błąd,jest ok przez dwa dni i znowu to samo :-/
Czy jest to coś poważnego i czy naprawa wiąże się ze zdejmowaniem skrzyni?
Pewnie mało kto miał podobny problem,ale miło by było,jakby ktoś z Was coś podpowiedział,pozdr
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2009, 00:41 przez MR.A6, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
PAGOR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 834
Rejestracja: 14 lis 2008, 21:36
Lokalizacja: BIERUń STARY/ŚLĄSK

Post autor: PAGOR » 06 kwie 2009, 17:48

Sserwis pana Sopy również mogę śmiało polecić <ok> najlepszy fachman od skrzyń
PAGÓR
Obrazek

krisu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 278
Rejestracja: 01 sty 2009, 22:21
Imię: Jan
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: kolbuszowa

Post autor: krisu » 06 kwie 2009, 18:54

ja w piątek oddałem do SSERWIS i co skrzynia do remontu.Miałem okazje z szefem serwisu robić diagnoze skrzyni,podpiął kompa i wszystko mi wytłumaczył co jest zepsute .Zadzwoń do nich i sie umów na sprawdzenie ,bo nic innego nie wygdybasz

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 06 kwie 2009, 19:18

krisu pisze:ja w piątek oddałem do SSERWIS i co skrzynia do remontu
a dlaczego oddałeś :?: jeżeli można widzieć
czy była padnięta, czy tak do sprawdzenia dałeś :?:

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 06 kwie 2009, 20:42

absajler pisze:MR.A6, bardzo ciężko tak po opisie postawić diagnozę. Ja na twoim miejscu umówił bym się w dobrym serwisie zajmującym się skrzyniami wszyscy ten zachwalają http://www.sserwis.pl/start_pl.php?kategoria=europa_pl...
PAGOR pisze:Sserwis pana Sopy również mogę śmiało polecić <ok> najlepszy fachman od skrzyń
Dzięki panowie za rady,podzwonie,zobaczę,a oni mają jeden serwis czy to jest sieć?Bo z Zielonki to kawałek bym miał :-P
Kurczę,myślalem,ze ktoś miał podobny opis błędu,i wie o co chodzi :roll: ,ale spodziewałem się,ze będzie ciężko,chyba nie obejdzie się bez serwisu,ale dzięki raz jeszcze

krisu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 278
Rejestracja: 01 sty 2009, 22:21
Imię: Jan
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: kolbuszowa

Post autor: krisu » 06 kwie 2009, 20:49

goly191, jak zajechałem do sserwis to szefu tylko tyle powiedział ,że powinienem się cieszyć że do nich dojechałem, a ja już rok tak kaliczyłem.
Moja skrzynia była nieszczelna temp.oleju dochodziła do 120 st.C póżniej nagle do 70-80 ,szarpie, puka,stuka, przeciąga ,aaaa szkoda mówić .
Mam nadzieje że w tym tygodnie będzie furka do odebrania i będzie oki

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 06 kwie 2009, 21:24

krisu pisze:goly191, jak zajechałem do sserwis to szefu tylko tyle powiedział ,że powinienem się cieszyć że do nich dojechałem, a ja już rok tak kaliczyłem.
Moja skrzynia była nieszczelna temp.oleju dochodziła do 120 st.C póżniej nagle do 70-80 ,szarpie, puka,stuka, przeciąga ,aaaa szkoda mówić .
dzięki za odp
no faktycznie ryzykowałeś z tą skrzynią
mi moja po wymianie oleju spać nie daję, bo autko zaczęło szarpać przy zmianie i przerzucać podwójnie biegi :-/ gdzie po telefonie do zakładu gdzie mi robili, kierownik powiedział, że to normalne, jak powiedziałem, że wcześniej tak nie było, to on mówi, że musiało być bo inaczej by nie działało :-/ masakra
muszę zadzwonić do mr Sopy i zapytać ile za wymianę całego oleju sobie życzą i czy faktycznie automat przerzuca podwójnie biegi

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 22 kwie 2009, 22:26

No i mam po problemie :-D Wymieniłem olej w skrzyni i filtr,który...był zawalony jakby w smole leżał :shock: ,skasowałem błąd i wszystko jak narazie chodzi git,czyli tak jak powinno.
Pamiętajcie wszyscy użytkownicy tipów i tiptronów,ze po pierwszej wymianie oleju w skrzyni,jeździ się max 5 tysięcy km do następnej wymiany,po której później można już 60tys. robić spokojnie,ja niestety nie wiedziałem,ze max. robi się do 5 tys.,ale teraz już jestem oczytany,więc dzielę się pogladami z Wami

krzys124
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 08 kwie 2009, 09:51
Lokalizacja: zabrze

Post autor: krzys124 » 23 kwie 2009, 08:57

zaraz czyli jak ? moje auto ma 200 tys wymieniam olej w niej i po 5 tys znowu - a niby dlaczego , to jakas bzdura !! rozumiem po remoncie skrzyni , to tak , ale tylko jak sie wymienia olej ...

arthurr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 277
Rejestracja: 20 lis 2008, 10:34
Lokalizacja: Orzesze/ Górny Śląsk

Post autor: arthurr » 23 kwie 2009, 10:04

muszę powiedzieć że bładzisz.... na logike jeśli nie wymieniałeś oleju przez 200 tys a potem wymieniłeś statycznie to wymieniłeś jakieś 60% oleju który miesza się ze starym. Naturalnym jest wiec że po kilku tys km ponawiasz wymianę żeby olej miał właściwości mocno zbliżone do nowego. Przy remoncie natomiast skrzynia jest rozbierana na czesci pierwsze i myta, więc zalana nowym olejem ma w sobie sam nowy olej - po co go wymieniać po 5 tys km? Owszem, sprawdza się stan i wlaściwości , ale nie wymienia....

krzys124
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 08 kwie 2009, 09:51
Lokalizacja: zabrze

Post autor: krzys124 » 23 kwie 2009, 17:13

To TWOJE ZDANIE po remaoncie skrzynki wymieniam olej po 2000 km bo inaczej trace gwarancje ! a zalozyles sobie sam bzdure ! bo w zyciu bym nie wymienił oleju statycznie !! kto tak robi ten jest osioł ! i dalej juz sie nie odzywam - rany co za syf ....

olej sie wymienia cały - albo wcale ! ale kazdy moze myslec jak chce , nie rób wiec wymiany oleju w silniku jesli ten ci bierze olej po prostu dolewaj .... :mrgreen:

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 23 kwie 2009, 18:39

krzys124 pisze:zaraz czyli jak ? moje auto ma 200 tys wymieniam olej w niej i po 5 tys znowu - a niby dlaczego , to jakas bzdura !! rozumiem po remoncie skrzyni , to tak , ale tylko jak sie wymienia olej ...
Dlatego,ze przy wymianie dynamicznej nigdy w życiu nie wymienisz całych 9 litrów,mi weszło 7,olej wyglądał jak smoła...(nie teraz,ale paredziesiat tysięcy kilometrów wcześniej),dolewając nowego,zalecane jest po 5 tys. wymienić znowu,znam takich,co wymieniali i 3 razy,tzn. dwa razy po pięciu tysiącach i dopiero latają do 60 tysięcy (dotyczy taxówkarzy,moze dlatego).Kiedyś producenci w ogóle nie zalecali wymiany w tipach i tiptronikach,po jakimś czasie zmienili zdanie...
Zresztą,jak nic nie sprawia Ci problemow i jeździsz malo,wymiana mija sie z celem w takim przypadku

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga