Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] 3.0 TDi Q Uszkodzone zegary?

Elektryka
ODPOWIEDZ
HaVoK_LOP
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 26 cze 2017, 11:33
Lokalizacja: Opole

[A6 C6] 3.0 TDi Q Uszkodzone zegary?

Post autor: HaVoK_LOP » 31 lip 2017, 21:34

Witam.

Jest to mój pierwszy post na forum, chociaż zarejestrowałem się jakiś czas temu i już parę razy znalazłem odpowiedź na nurtujące mnie pytania.

Jednak mam teraz pewien problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić.

Z góry przepraszam za brak fachowego słownictwa ale nie jestem mechanikiem :)

Problem tkwi w tym iż kupiłem zakupiłem auto i po zakupie odprowadziłem do mechanika na wymianę wszystkich płynów, filtrów oraz rozrządu itp. Po odbiorze auta przestał działać wskaźnik poziomu paliwa (wskazówka cały czas na 0, zasięg też 0 km), temperatura powietrza na FIS też jakaś zwariowana bo raz -35 raz +36 przy temperaturach na dworze rzędu 20 stopni i ostatni problem z klimatyzacją ponieważ w ogóle się nie uruchamia. Auto z powrotem odstawiłem do tego samego mechanika który rozkłada ręce i mówi że wina zegarów i on nie bardzo się na tym zna i nie ma nawet schematów żeby je sprawdzić.

Mam teraz pytanie do was czy to faktycznie zegary mogły paść? I czy klimatyzacja też się nie załącza przez to że licznik może być uszkodzony. Niby sprawdzał to i powiedział ze wiązki wszystkie są sprawne a klimatyzacja nie działa bo dostaje błędne dane od sterownika o temperaturze -40 stopni.

Dzięki z góry za pomoc.
Pozdrawiam

remont5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 472
Rejestracja: 15 lut 2015, 20:15
Imię: Przemysław
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: remont5 » 02 sie 2017, 21:32

cześć
po pierwsze podpięcie kompa i sprawdzenie błędów !!!
wszystko będziesz miał na tacy

wg mnie jest tak:
1. wskaźnik paliwa - miałem to samo ostatnio - do sprawdzenia kostka w baku przy czujniku poziomu paliwa, u mnie wystarczyło rozpiąć i przedmuchać i zaczęło działać
2. czujnik temperatury zewnętrznej po prostu wymienić (ale najpierw zobaczyć jaki błąd pokazuje)
3. zegary zostaw w spokoju :)
Ochrona komponentu online, także zdalnie.
POLSKIE Menu, lektor i mapy w MMI 2G / 3G Basic, High, Plus / Concert / RMC / MIB2 / Mh2p + konwersja USA na EU, AndroidAuto - Carplay
Naprawa jednostek MMI 3G zielony\czerwony ekran oraz bez reakcji, naprawa BOOTLOADER 2G HIGH

HaVoK_LOP
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 26 cze 2017, 11:33
Lokalizacja: Opole

Post autor: HaVoK_LOP » 02 sie 2017, 23:48

Dzieki za odpowiedź :)

Postaram się jutro dowiedzieć jakie błędy wyrzuci komputer.
Pytanie tylko czy ze względu na uszkodzony czujnik temp. zewnętrznej może nie załączać klimatyzacji?

Bo mechanik wspomniał że robil test zegarów i niby wszystkie wskazówki zrobiły pełny obrót i test "wyszedł pozytywnie".

Pozdrawiam.

[EDIT]
Dodam tylko, że przed odstawieniem auta spowrotem do mechanika podpieliśmy auto pod jakiś komputer diagnostyczny i właśnie wyrzuciło błąd "czujnika rezerwy paliwa" i "czujnika temperatury zewnętrznej". Numerów tych błędów nawet nie zapamiętałem tylko treść...

maciekpkow
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 840
Rejestracja: 20 lut 2017, 20:07
Imię: Maciek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: maciekpkow » 02 sie 2017, 23:59

Klimatyzacja bierze sygnał z czujnika temp. zewnętrznej, skoro odczytuje -35 stopni to po co ma chłodzić? :p

HaVoK_LOP
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 26 cze 2017, 11:33
Lokalizacja: Opole

Post autor: HaVoK_LOP » 03 sie 2017, 17:36

Właśnie to chcialem uściślić :)
Ostatnie pytanie brzmi czy jest taka szansa, że czujnik podaje właściwą temperaturę na FISie a do klimatronika wysyla, że na zewnątrz jest np. -40 stopni? Bo tak mi mechanik wmawia.p

[ Dodano: 2017-08-03, 11:21 ]
Mały Update

Mechanik podobno naprawił klimatyzację. Nie wiem jeszcze co zrobił ale mówi że działa.
Wysłał mi numery błędów jakie pokazuje komputer:

00438 Czujnik 2 do zasilania paliwem -przerwa/zwarcie obwodu do +Vbat

00779 Temperatura zewn. -przerwa/zwarcie obwodu do +Vbat


[ Dodano: 2017-08-03, 17:36 ]
Update nr 2
Odebrałem auto. Klima działała przez 20 km po czym sie wyłączyła. Na zegarach najpierw temp. 38 stopni teraz -40. Klima sie nie uruchamia.

remont5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 472
Rejestracja: 15 lut 2015, 20:15
Imię: Przemysław
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: remont5 » 03 sie 2017, 20:48

masz zwarcie do masy na czujniki temperatury zewnętrznej
prawdopodobnie jak grzebał w aucie to przytarł kable
albo po prostu czujnik wymień :)

a z czujnikiem paliwa tak jak Ci mówię - nura do baku i przeczyścić kostkę przy pływaku i dogiąć piny, albo całkowicie wywalić kostkę i zlutować kable
Ochrona komponentu online, także zdalnie.
POLSKIE Menu, lektor i mapy w MMI 2G / 3G Basic, High, Plus / Concert / RMC / MIB2 / Mh2p + konwersja USA na EU, AndroidAuto - Carplay
Naprawa jednostek MMI 3G zielony\czerwony ekran oraz bez reakcji, naprawa BOOTLOADER 2G HIGH

HaVoK_LOP
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 26 cze 2017, 11:33
Lokalizacja: Opole

Post autor: HaVoK_LOP » 03 sie 2017, 23:43

Czujnik temperatury zamówiony jutro zamontuje.
Z nurkowaniem do baku wstrzymam się chwilę bo ma mi pomóc kolega, który mial identyczny problem u siebie.
Po wszystkim dam znać dla potomnych.

Dzięki za pomoc! :)

Pozdrawiam

remont5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 472
Rejestracja: 15 lut 2015, 20:15
Imię: Przemysław
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: remont5 » 04 sie 2017, 07:53

spoko :) dacie rade dostać się do baku spokojnie
tam taki mały przycisk jest pod postem ;p ;p
Ochrona komponentu online, także zdalnie.
POLSKIE Menu, lektor i mapy w MMI 2G / 3G Basic, High, Plus / Concert / RMC / MIB2 / Mh2p + konwersja USA na EU, AndroidAuto - Carplay
Naprawa jednostek MMI 3G zielony\czerwony ekran oraz bez reakcji, naprawa BOOTLOADER 2G HIGH

HaVoK_LOP
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 26 cze 2017, 11:33
Lokalizacja: Opole

Post autor: HaVoK_LOP » 04 sie 2017, 18:29

Czujnik temperatury zmieniony. Klima dalej nie dmucha. Fis pokazuje inna temperaturę niz faktycznie jest na dworze... blad skasowałem ale dalej wraca.
Nie wiem co moze byc nie tak. :(

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: yarowsc » 10 sie 2017, 23:46

do czujnika temperatury dochodzą dwa przewody. na jednym powinna być masa - sprawdź. jeżeli brak, uszkodzone zegary, lub ginie gdzieś po drodze.

HaVoK_LOP
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 26 cze 2017, 11:33
Lokalizacja: Opole

Post autor: HaVoK_LOP » 13 sie 2017, 17:39

Ok. Sprawa rozwiązana.
Napiszę pokrótce co było przyczyną.

Otóż faktycznie, tak jak w temacie, przyczyna leżała w zegarach. Nie jestem mechanikiem więc nie będę potrafił wyjaśnić dokładnie co się stało ale postaram się mniej więcej określić dla potomnych gdzie mogą szukać rozwiązania swoich podobnych problemów.

1. Zerowe wskazania paliwa na zegarach to tak jak myślałem i tak jak mi doradzaliście wina styków przy pływaku w baku (w moim przypadku od strony kierowcy).

2. Temperatura na FIS oraz problem z klimą. Z tego co mi powiedział elektryk, który to naprawił padł jakiś tranzystor przy zegarach związany z odbiorem/wysyłaniem sygnału o temperaturze zewnętrznej.
Zapytałem się go czy to mogła być wina poprzedniego mechanika, który wymieniał rozrząd (wiadomo, trzeba wyjąc silnik). Powiedział że jest taka możliwość ale niekoniecznie, być może był to tylko zbieg okoliczności. A sposób w jaki ew. on to zepsuł jest taki że wkładając silnik na swoje miejsce może nie podpieli całego osprzętu do końca i podłączyli aku, żeby coś sprawdzić i wtedy poszło jakieś zwarcie i stała się krzywda.
Tak jak mówiłem na początku nie znam się na tym więc możliwe że to co napisałem wyżej to bzdura :>
Ale mam nadzieję, że może jednak komuś się to przyda jak nie będzie wiedział gdzie szukać usterki.

Za usługę zapłaciłem 350 zł.

remont5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 472
Rejestracja: 15 lut 2015, 20:15
Imię: Przemysław
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: remont5 » 13 sie 2017, 20:41

nie wydaje mi się, żeby "padł tranzystor"
tajemnicę co tak naprawdę się tam stało koleś zabierze ze sobą do grobu :)

najważniejsze, że wszystko śmiga! <radocha>
Ochrona komponentu online, także zdalnie.
POLSKIE Menu, lektor i mapy w MMI 2G / 3G Basic, High, Plus / Concert / RMC / MIB2 / Mh2p + konwersja USA na EU, AndroidAuto - Carplay
Naprawa jednostek MMI 3G zielony\czerwony ekran oraz bez reakcji, naprawa BOOTLOADER 2G HIGH

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga