Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 1.9TDI AFN] Gdzie jest odma

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
bieniu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 11 sty 2009, 13:59
Lokalizacja: Szczecin / Mo i Rana

[A6 C5 1.9TDI AFN] Gdzie jest odma

Post autor: bieniu » 05 kwie 2009, 15:02

panowie ma ktoś może zdjęcie z odmą, gdzie ona się znajduje? pytam bo przeglądałem forum i widziałem dużo postów odnośnie odmy w 2,5 tdi a nie mogłęm znaleść o 1,9 tdi

Awatar użytkownika
alukard
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1283
Rejestracja: 24 lut 2008, 20:39
Imię: Audi A6 Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: alukard » 05 kwie 2009, 19:26

ja tez mam klopot z odma ;/

wymienilem juz 2 uszczelki od odmoy z ASO
ta ktora wchodzi w pokrywe zaworow i wciska sie do niej odme nonstop cieknie miedzy pokrywa a uszczelka ...

bieniu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 11 sty 2009, 13:59
Lokalizacja: Szczecin / Mo i Rana

Post autor: bieniu » 05 kwie 2009, 20:35

ja nie mam chyba problemu jeszcze bynajmniej nie patrzylem czy cieknie olej, tylko wyczytalem na forum ze odma moze byc przyczyna moich problemow tzn. czeste przeladowania...

nie wiem tylko czy w naszych silnikach AFN te odmy maja filtry?

bieniu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 11 sty 2009, 13:59
Lokalizacja: Szczecin / Mo i Rana

Post autor: bieniu » 06 kwie 2009, 19:26

Piotruś, blad 00575mialem juz dawno zregenerowalem turbo i zmienilem zawor sterujacy, przez 3 miesiace bylo ok ale potem na wysokich obrotach znowu mnie zaczelo przeladowywac oczywiscie juz bez bledu, wystarczylo uruchomic silnik na nowo i ok do momentu pokonania 3 tys obrotow :-D 2 dni temu wymienilem przeplywke i narazie krece do 4 tys i wszystko ok umylem tez egr i jak narazie fantazja a odme chce sprawdzic bo po wymianie przeplywki zaczal lekko kopcic jak na 2 biegu daje mu w pedal..

józek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 12 paź 2008, 11:47
Lokalizacja: mazury

Re: [A6 C5 1.9TDI AFN] Gdzie jest odma

Post autor: józek » 07 kwie 2009, 11:23

bieniu pisze:panowie ma ktoś może zdjęcie z odmą, gdzie ona się znajduje? pytam bo przeglądałem forum i widziałem dużo postów odnośnie odmy w 2,5 tdi a nie mogłęm znaleść o 1,9 tdi
Prosze tu masz

bieniu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 11 sty 2009, 13:59
Lokalizacja: Szczecin / Mo i Rana

Post autor: bieniu » 07 kwie 2009, 22:00

Dzieki !!

Awatar użytkownika
alukard
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1283
Rejestracja: 24 lut 2008, 20:39
Imię: Audi A6 Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: alukard » 08 kwie 2009, 11:42

Piotruś pisze: Alukard - prykro mi ale przez neta to mogę Ci takie powody powymyślać, że do rana nie zaśniesz a rzeczywista przyczyna może okazać się dziecinnie prosta i tania w naprawie. Nie potrafię pomóc na odległość ale jeszcze będę myślał ... .

a moze byc zapchana odma ??
jak sprawdzic czy jest drożna ??

bieniu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 11 sty 2009, 13:59
Lokalizacja: Szczecin / Mo i Rana

Post autor: bieniu » 08 kwie 2009, 20:22

alukard, najlepiej sie do niej dobrac, odpiac, obejrzec i stwierdzic fakty hehe ja mam wlasnie taki zamiar :-D

[ Dodano: 2009-04-08, 20:25 ]
jak mialem passata i rozerwalo mi odme na trasie, to polaczylem ja wkladajac do srodka kawalek pomaranczowego weza od gazu.. juz rok dziala bez zarzutu, wiem bo moj ojciec odziedziczyl po mnie samochod :-D

Awatar użytkownika
alukard
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1283
Rejestracja: 24 lut 2008, 20:39
Imię: Audi A6 Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: alukard » 09 kwie 2009, 10:00

Piotruś pisze:
alukard pisze: a moze byc zapchana odma ??
Szczerze wątpie, chociaż teretycznie wszystko jest możliwe. Poza tym istnieje kilka innych miejsc, które w razie problemów z odpowietrzaniem skrzyni korbowej - powinny pokazać swoją słabość szybciej niż akurat ta uszczelka w deklu zaworów ... .

Na pomiar kompresji w skrzyni korbowej najlepiej wybrać się do jakiegoś serwsu. Taka usługa nawet w ASO nie jest kosztowna - za to wynik "niegdybający". Warto zapłacić - moim zdaniem ... .
no to mnie zalamales ...
na dniach pojade mierzyc kompresje bo na 22 umowiony jestem na chipa ...
ale nie widac nigdzie zeby cieklo z pod glowicy
albo zeby byl slabszy choc pewnie to jak by bylo to i tat bylo by malo dostrzegalne

bieniu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 11 sty 2009, 13:59
Lokalizacja: Szczecin / Mo i Rana

Post autor: bieniu » 09 kwie 2009, 17:51

Panowie dzisiaj zauwarzylem ze bardzo mi sie poci odma, moze jest zapchana ale nie chce sie bawic w czyszczenie, bo nie wiem czy mozna to wyczscic, wolal bym kupic nowe elementy 1 i 2 na zalaczonym obrazku..

.. gdzies widzialem ze element nr 1 ma jakas dziwna uszczelke od spodu i z niej mi wlasnie dosc cieknie a element nr 2 to nie wiem dokladnie co to moze filtr?
.. chcial bym kupic wszystkie elementy zeby od nowa wszystko gralo i buczalo przez nastepne 250tys tylko wlasnie do konca nie wiem jak sie te elementy profesjonalnie nazywaja?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krzys124
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 08 kwie 2009, 09:51
Lokalizacja: zabrze

Post autor: krzys124 » 10 kwie 2009, 09:33

a w 2.5 TDI KTOS WKLEI ZDJECIE ODMY ?

bieniu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 11 sty 2009, 13:59
Lokalizacja: Szczecin / Mo i Rana

Post autor: bieniu » 10 kwie 2009, 12:03

Panowie pomoze mi ktos z ta odma ???????

krzys124, w dziale "silniki wysokoprezne" jeden z kolegow wrzucil zdjecia twojej odmy .. poszukaj troche..

Awatar użytkownika
alukard
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1283
Rejestracja: 24 lut 2008, 20:39
Imię: Audi A6 Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: alukard » 10 kwie 2009, 15:21

Piotruś pisze:Dlaczego Cię załamałem Alukard - bo nie roztaczam wizji kończącego się AFNa, który niebawem zsypie się w kupkę rdzy pod autem ... :-D :shock: <ok> ???

Dobra - napiszę Ci to wprost skoro oczekujesz szczerości: Otóż moim zdaniem poprostu zmaltretowałeś króciec odmy i/lub otworek w deklu zaworowym - ot co :-) . I teraz sobie podcieka i podciekać będzie - zasadniczo bez jakiejkolwiek szkody dla silnika czy czego tam jeszcze chcesz ... :roll: :mrgreen: ... .

Jedź w końcu na tego chipsa i nie zawracaj więcej gitary ... :-) :roll: :mrgreen: <ok> .
poczekaj poczekaj moj AFN-EK jeszcze twoja v6 przezyje <piwo> zreszta niebawem sam zobaczysz ;-)
no chips bedzie 24 o godz 12 <ok>
oczywiscie Witek bedzie baral go pod swoje skrzydla :mrgreen:

RaKo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 286
Rejestracja: 15 mar 2010, 12:11
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: RaKo » 15 lis 2010, 22:06

Odgrzeję trochę kotleta w tym temacie :-P na 1 stronie jest fotka i zaznaczona część nr2,wywaliłem dziś ten cały wąż bo ciekło na dole przy bloku silnika,co się okazało,wyłamał mi się kołnierz i pękło to dolne mocowanie na dwie śrubki przy bloku :-/ kupiłem taki przewód plastykowy nowy i już zamontowany został,ale jest on bez tego odolejacza(ta biała bańka nr2).Czy coś to może pogorszyć w moim silniku?Starsze modele TDI tego nie miały i żyją do dziś dobrze,a tu miało co się pocić :-? W b4 tdi miałem identyczny ten przewód odmy,jak ten który dziś zamontowałem(bez bańki).

Awatar użytkownika
zaku75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 07 paź 2010, 20:11
Lokalizacja: Czeladź CITY

Post autor: zaku75 » 15 lis 2010, 22:38

RaKo pisze:Odgrzeję trochę kotleta w tym temacie :-P na 1 stronie jest fotka i zaznaczona część nr2,wywaliłem dziś ten cały wąż bo ciekło na dole przy bloku silnika,co się okazało,wyłamał mi się kołnierz i pękło to dolne mocowanie na dwie śrubki przy bloku :-/ kupiłem taki przewód plastykowy nowy i już zamontowany został,ale jest on bez tego odolejacza(ta biała bańka nr2).Czy coś to może pogorszyć w moim silniku?Starsze modele TDI tego nie miały i żyją do dziś dobrze,a tu miało co się pocić :-? W b4 tdi miałem identyczny ten przewód odmy,jak ten który dziś zamontowałem(bez bańki).
W passacie b5 110KM z 98r tej bańki też nie mam widocznie od 99r chcieli coś poprawić bo tak się pokazały ale czy cos to zmienia nie mam pojęcia

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga